$
חדשות טכנולוגיה

רוזטה ג'נומיקס תפתח כלי אבחון לסרטן לאוניברסיטת אירווין

כלי האבחון הראשון, המבוסס על טכנולוגיות המיקרו RNA של החברה, נועד להבחין בין סרטן ריאות של תאים קשקשיים (Squamous) לסרטן ריאות של תאים לא קשקשיים ובעזרתו ניתן להבחין בצורה מדויקת בין שני סוגים נפרדים של סרטן הריאות הנפוץ ביותר

תומר קורנפלד 18:2114.04.08

חברת רוזטה ג'נומיקס חתמה על הסכם עם ביה"ס לרפואה באוניברסיטת אירווין בקליפורניה, במסגרתו תפתח כלי אבחון המבוססים על טכנולוגיות המיקרו RNA של החברה. כלי האבחון מיועדים להבחין בין סוגים שונים של סרטן הריאות

 

הבדיקה הראשונה שהחברה תציע היא כלי אבחון הנועד להבחין

בין סרטן ריאות של תאים קשקשיים (Squamous) לסרטן ריאות של תאים לא קשקשיים ובעזרתו ניתן להבחין בצורה מדויקת בין שני סוגים נפרדים של סרטן הריאות הנפוץ ביותר.

 

פיתוח כלי המדידה יאפשר לזהות בדיוק רב באילו חולים ניתן לטפל באמצעות תרופת ה-Avastin, המעכבת את התקדמות הסרטן ומאריכה את חיי החולים, ולמנוע מחולים אחרים טיפול בתרופה, שעלולה לגרום להם לדימומים בריאות ואף למוות.

 

נשיא ומנכ"ל רוזטה ג'נומיקס, אמיר אבניאל, אמר בעקבות החתימה על ההסכם: "זהו הסכם חשוב ביותר לצורך יישומה המוצלח של האסטרטגיה העסקית עבור מוצרי האבחון שלנו".

 

הסכם זה בא בהמשך להודעתה של החברה מתחילת החודש, בו הגישה אוניברסיטת קולומביה בקשה לאישור כלי האבחון המבוסס על טכנולוגיית המיקרו RNA לאישור משרד הבריאות של מדינת ניו יורק (CLIA).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x