פנאי

מחול: See her Change

שלוש נשים בגילים שונים מביאות לבמה את התכונות והמטען האישי שלהן. מחול דרמטי חשוף, מרתק ומומלץ

מאיה נחום שחל 08:3307.05.13

הכוריאוגרפית יסמין גודר ביצירה חדשה, ששותפים בה גם איציק ג'ולי והרקדניות שלצדה, שולי אנוש ודליה חיימסקי. עיצוב תלבושות של תום קרסני, תפאורה של האמן יוחאי מטוס ותאורה של אנדראס הרדרט.

 

קהל היעד: חובבי תיאטרון מחול ויזואלי.

 

דבר המבקרת: שלוש נשים בגילים שונים מביאות לבמה את התכונות והמטען האישי שלהן, משחקות עם זהותן, עוברות שינויים על הבמה, הן מתפרעות, מתכנסות, מתחברות ונפרדות. המשולש הזה, בווריאציות השונות, יוצא למסע בזמנים, גילים ומקומות מרתקים ומלאי הומור ורגש, עם שלל תלבושות ואביזרים צבעוניים.

 

גודר (מאחור), אנוש וחיימסקי. יצירה שופעת דמיון גודר (מאחור), אנוש וחיימסקי. יצירה שופעת דמיון

 

גודר היא יוצרת שופעת דמיון, פנטזיונרית, אמיצה ומתפרעת. היצירות שלה הן הרבה מעבר למחול, ומשלבות אמנות פלסטית, וידיאו ארט, מיצג והרבה תיאטרליות, שכולם מוקפדים ועשויים על הצד הטוב ביותר. העבודה עם הגוף לא בהכרח מתאפיינת בכוריאוגרפיה מדויקת מהסוג שרגילים לפגוש במופעי מחול מודרני, ומאופיינת בהרבה חופש שמאפשר להפליג למחוזות הדמיון והחלומות, וברגעים מסוימים ממש עושה חשק לקום ולהצטרף.

 

זוהי יצירה נשית ללא גבולות, שעוברת מרגעים ילדותיים לרגעים אינטימיים־מיניים, מחיבור לניתוק ומהומור לרצינות.

 

הקהל מוזמן להתבונן בשינויים, הוא גם מקבל התייחסות באמצעות קולות וסימנים ששולחות היוצרות מהבמה. גודר מציגה את עצמה ואת היוצרות שלצדה כמו זמר המציג את להקת הנגנים שלו, וחותמת בקטע ריקוד סולו פשוט, נקי ומהפנט, שמזכיר את יכולותיה הגופניות יוצאות הדופן.

 

שורה תחתונה: מחול דרמטי חשוף, מרתק ומומלץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x