פנאי

זמן בידוד: מנכ"לית מוזיאון תל אביב ממליצה

3 המלצות לכלואים בבית של טניה כהן עוזיאלי: הדוקו "מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית", הספר "חזרה בלי תשובה", של מיכה גודמן ופודקאסט של הסדרה "המוזיאון לאן"

מאיה נחום שחל 08:1313.10.20

טניה כהן עוזיאלי, מנכ"לית מוזיאון תל אביב

 

1. סרט וספר | "מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית" (נטפליקס), "חזרה בלי תשובה", מיכה גודמן (כנרת)

ימים קשים עוברים על החברה, ומחייבים אותנו לחשוב על איך ולמה היא כל כך משוסעת ומפולגת. הדוקו של ג'ף אורלובסקי, "מסכי עשן", בוחן את יחסי הגומלין בין החברה הקפיטליסטית והצרכנית לבין השימוש ברשתות החברתיות, ומראה כיצד ניתוק, קיטוב חברתי ודיכאון, הם כולם תוצאה של שימוש לא מבוקר בפלטפורמות דיגיטליות. הספר של מיכה גודמן מתמקד בפילוג העמוק בחברה הישראלית. באקלים העכשווי, על רקע הסגר ומגבלות ההתקהלויות בבתי הכנסת ובהפגנות. הקריאה בו מספקת סוג של מפתח להבנת המציאות המקומית.

 

 

טניה כהן עוזיאלי טניה כהן עוזיאלי צילום: רוני כנעני

 

2. אינסטגרם | thebonamist@

מדי יום מעלה פרנצ'סקו בונאמי, אוצר אמנות עכשווית איטלקי, שאצר את הביאנלה בוונציה ב־2012, סרטון על תפקידה של האמנות. הוא חד וביקורתי, מצחיק, מחוספס ופרובוקטיבי, ובעיקר מאתגר אותנו, אנשי התחום, לחשוב מחדש על עולם האמנות, על האמנים היוצרים, על הגלריות המסחריות והמוזיאונים הציבוריים. חשיבה ביקורתית היא תמיד מבורכת.

 

3. פודקאסט | "המעבדה — המוזיאון לאן" (כאן)

בנסיעות הרבות שלי מירושלים, שבה אני מתגוררת, למוזיאון, אני אוהבת לשמוע פודקאסטים. נהניתי להקשיב לפרקי הסדרה "המוזיאון לאן", ובמיוחד מהפרקים עם פרופ’ גל ונטורה, שסוקרת את ההיסטוריה של המוזיאונים ואת הקונפליקטים העכשווים שאיתם הם מתמודדים.

 

x