$
פנאי

סמוראי בצלחת: מה כדאי לעשות השבוע בתפוצות

המסעדה השמחה בלונדון, ספא בין הפיורדים ושופניג בפריז. הדברים שהכי כדאי לעשות השבוע בתפוצות

מאיה נחום שחל 08:0801.01.20

בריסל > תערוכה

שינה עמוקה

קונסטנטין ברנקושי, מחלוצי הפיסול המודרני ומי שהיה תלמידו של רודן, זוכה עתה לתערוכה מקיפה בבריסל. היא כוללת עבודות מוכרות שלו, בהן “המוזה הישנה” (1910), פסל ברונזה מרהיב שהוא חלק מסדרת פסלי השינה שעליה עבד במשך 20 שנה. גירסאות אחרות של הפסל נמצאות במוזיאונים מובילים, בהם המטרופוליטן בניו יורק.

www.bozar.be

 

“המוזה הישנה". עבודה של 20 שנה “המוזה הישנה". עבודה של 20 שנה צילום: EUROPALIA ROMANIA

 

פריז > שופינג

לחלום על דיור

בית האופנה כריסטיאן דיור פתח בשדרות מונטיין בפריז חנות ראשונה המוקדשת כולה לכלים ולחפצים לבית. הבוטיק המהודר כולל את סדרת כלי האוכל החדשה של המותג שעליו הטבעות של עלי גינקו ופרחים מגינתו של דיור בבית הקיץ שלו במילי לה פורה. המחירים כצפוי גבוהים אבל כדאי להגיע רק כדי לשאוב השראה.

www.dior.com

 

צלחת של בית דיור. מהגינה של המאסטר צלחת של בית דיור. מהגינה של המאסטר צילום: Adrien Dirand

 

לונדון > מסעדה

ראוותנית ומשוגעת

Ivy Asia, מסעדה חדשה שנפתחה במיקום אסטרטגי בלונדון - מול קתדרלת סנט פול - היא סניף חדש ונוצץ ברשת מוכרת שבבעלותו של הטייקון ריצ’רד קרינג’. איווי אסיה מציעה שילוב בין עיצוב מופרך, הכולל רצפת זכוכית מבעבעת וקישוטי סמוראים בשירותים, למנות עמוסות כמו מוס שוקולד המעוטר בקרני סמוראי מביסקוויט. כל זה הצליח להמם גם את הוותיקים שבמבקרי המסעדות הבריטים. “ראוותנית, לא הולמת, משוגעת ובעיקר ממלאת שמחה מהרגע שאתה נכנס”, קבע המבקר של “הגרדיאן”.

www.theivyasia.com

 

 

Ivy Asia. עיצוב מופרך Ivy Asia. עיצוב מופרך צילום: Ivy Asia

 

איסלנד > מלון

הלגונה הכחולה

מלון ספא Blue Lagoon Retreat נמצא בלב הנופים הפראיים ועוצרי הנשימה של איסלנד. הוא מציע לאורחיו בריכות גיאותרמיות וגישה פרטית ללגונה. על העיצוב אחראי משרד מקומי ששאב השראה מהנוף - מתצורות הלבה ובריכות הטורקיז. ואם כל זה לא מספיק, אפשר לבקר במסעדה שלו, מומלצת מישלן, שמציעה ארוחת טעימות בת שבע מנות.

www.bluelagoon.com

 

 

Blue Lagoon Retreat. גישה פרטית ללגונה Blue Lagoon Retreat. גישה פרטית ללגונה צילום: Blue Lagoon

 

ניו יורק > מוזיאון

צמצם נורדי

מוזיאון הצילום השבדי Fotografiska פתח שלוחה בדרום מנהטן. מרכז האמנות והתרבות החדש שוכן בבניין איקוני רנסנסי מהמאה ה־19. עד שיושלם אוסף פרטי ייחודי למוזיאון, מוצגות בו תערוכות מתחלפות, בהן תערוכה של עדי נס הישראלי.

www.fotografiska.com/nyc

 

 

Fotografiska. מוזיאון צילום חדש בניו יורק Fotografiska. מוזיאון צילום חדש בניו יורק צילום: Fotografiska

 

x