שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קולנוע וטלוויזיה

הבמאי אבי נשר ידליק משואה ביום העצמאות

שרת התרבות מירי רגב הודיעה לנשר על הבחירה בו "כאחד מענקי הקולנוע שלנו". לדבריה, "הטרגדיה האישית שפקדה את נשר ומשפחתו חשפה מימדים אנושיים מרגשים נוספים של נשר"

מאיה נחום שחל 07:4818.04.19

הבמאי והתסריטאי אבי נשר ידליק ביום העצמאות הקרוב משואה. שרת התרבות מירי רגב, המשמשת גם כיו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים הודיע לנשר על הבחירה, בעקבות המלצת הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות.

 

 

 

"אני גאה בבחירה באבי נשר להדליק משואה ביום העצמאות הקרוב", אמרה רגב. "אבי, מענקי הקולנוענים שלנו, זכה בפרסים רבים בארץ ובחו"ל על יצירתו הקולנועית, המתכתבת ברובה עם הוויית החיים הרב גונית בישראל. עיסוקו המרגש בתמונות חיים של קבוצות ויחידים בחברה הישראלית, מ'הלהקה', אחד מסמליו המובהקים של צה"ל ועד ו-'סיפור אחר' ועוד רבים וטובים, מבטא את יכולתו ללכוד בעדשת הרגש את צילומי חיינו.

 

"הטרגדיה האישית, שפקדה את נשר ואת משפחתו עם אובדנו הטראגי של בנו, ארי ז"ל, חשפה מימדים אנושיים מרגשים נוספים של נשר", המשיכה רגב. "יכולת הנתינה האדירה, עם תרומת איבריו של בנו להצלת חיים והקריאה לאחדות בעמנו. אבי, אני מחבקת אותך ואת משפחתך ומודה לך על תרומתך הענקית לתרבות ולחברה הישראלית".

 

הבמאי אבי נשר הבמאי אבי נשר צילום: אביגייל עוזי

 

נשר עצמו הגיב על הבחירה: ":זה משמח אותי שיש כזו נוכחות ליצירה ישראלית השנה. במהותי אני אדם אוהב קולנוע ישראלי ואני רואה את הבחירה כהכרה בחשיבותו של הקולנוע הישראלי בתרבות הישראלית, וזה משמח. הפעם האחרונה שדיברתי עם השרה היתה לפני שבעה חודשים בבית החולים בימים הקשים, וברגעים ההם זו היתה תקופה איומה שכל חיזוק עזר, והשיחה נערכה ביני לבינה ולא בפורום של רבים. זה טיפה החזיר אותי לימים ההם, אבל הפעם עם בשורות טובות. יש תחושה של הכרה בחשיבות של תרבות בחיי אומה. תרבות זה זהות, ובלעדיה דברים לא ממשיכים להתקיים אז זה משמח אותי".

 

בנימוקיה ציינה הוועדה כי "אבי נשר הוא במאי, תסריטאי ומפיק קולנוע ישראלי שיצירותיו זכו להצלחה רבה בישראל ומחוצה לה. סרטיו של נשר מציגים את גווניה השונים של החברה הישראלית ומשמיעים את קולם הייחודי של מגזרים וקבוצות שונות בתוכה; נשר הפך לאחד מסמליה של תעשיית הקולנוע המשגשגת בישראל שקוצרת הצלחות רבות ומגיעה אל ליבם של מליוני אנשים.

 

"בספטמבר 2018 נהרג בנו, ארי נשר ז"ל, בתאונת דרכים קשה בתל-אביב. משפחת נשר החליטה בצעד אצילי לתרום את איבריו של ארי במטרה להביא מזור למחלותיהם של אחרים, ובכך הצילה חמישה אנשים. נשר ידליק את המשואה לכבודם של נשות ואנשי הקולנוע הישראלי ולכבודן של משפחות תורמי האיברים בישראל שבהחלטתן מצילות נפשות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x