• תפריט
שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

להב שני ימונה למנהל המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית

שני יחליף, החל מעונת 2020-2021, את זובין מהטה שמונה לתפקיד ב-1969; הוא ישמש במקביל כמנצח הראשי של תזמורת רוטרדם שבהולנד

מאיה נחום שחל 20:5917.01.18

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הודיעה הערב על מינויו של להב שני כמנהל המוזיקלי שלה החל מעונת 2020-2021. בעונת 2019-2020 יכהן שני כמנהל המוזיקלי המיועד. המנצח והפסנתרן הישראלי בן ה- 29, ימשיך את דרכו של זובין מהטה, מנהלה המוזיקלי האגדי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, שמונה לתפקיד ב-1969.

 

שני ימלא תפקיד זה במקביל לתפקידו כמנצח הראשי של תזמורת רוטרדם שבהולנד, שאותו יחל בספטמבר 2018 כאשר יחליף את יאניק נזה-סגאן. שני מכהן, החל מעונת 2017-2018, גם כמנצח אורח ראשי של התזמורת הסימפונית של וינה.

 

שני החל ללמוד נגינה בפסנתר בגיל שש אצל חנה שלגי בקונסרבטוריון גבעתיים. הוא למד בבית הספר התיכון לאמנויות ע"ש תלמה ילין והמשיך את לימודיו בפסנתר אצל פרופ' אריה ורדי בבית הספר הגבוה למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב. לאחר מכן, השלים את לימודיו באקדמיה למוזיקה ע"ש הנס אייזלר בברלין, שם השתלם בניצוח אצל פרופ' כריסטיאן אוולד ובפסנתר אצל פרופ' פביו בידיני. באותה העת הודרך על ידי דניאל בארנבוים.

 

שני אמר: "זהו כבוד עצום עבורי להתמנות למנהל המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית ולהמשיך את דרכו של דמות ענקית כמו זובין מהטה. התזמורת הזו עיצבה את התפתחותי המוזיקלית מגיל צעיר מאד והקשר ההדוק שלי עם התזמורת מלווה אותי כל חיי האמנותיים. אני מצפה בכליון עיניים לשנים הבאות". 

 

 

להב שני להב שני צילום: Marco Borggreve

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x