$
כושר

מהר יותר: האימונים בדופק גבוה כאן כדי להישאר

אימון BodyAttack מיועד לשריפת קלוריות מקסימלית, המורכב מ־12 קטעים מוזיקליים בני 4.5 דקות

סיון אבוקאי 09:1109.01.18
אימוני ה־HIIT, שהיו להיט בשנה החולפת, כאן כדי להישאר. ההיט הוא אירובי אינטרוולים אנרגטי בעצימות גבוהה, שמטרתו לגרום למתאמן לשרוף כמות קלוריות מקסימלית.

 

אחד מאימוני ההיט הוא BodyAttack, המורכב מ־12 קטעים מוזיקליים בני 4.5 דקות. כל מקטע מתמקד במרכיב כושר אחד או שניים, כמו יציבה, סיבולת, קואורדינציה ושיווי משקל. לאחר 20 דקות של עבודה בדופק מקסימלי מגיע המקטע השני, "המנוחה", המשלב כוח ושיווי משקל. לאחריו יוצאים ל־20 דקות של עבודה בעצימות גבוהה עד לשלב אימון שרירי הבטן והשחרור.

 

BodyAttack. כוח, יציבה, קואורדינציה ושיווי משקל  BodyAttack. כוח, יציבה, קואורדינציה ושיווי משקל צילום: ענר גרין

 

בתחילת השיעור המאמנת שמרית ג'רבי מפרטת את מהלכו, לכאורה מרכיב שולי אך לא מובן מאליו. לאחר מכן ישנם צעדי אירובי בסיסיים במגמת קושי מתגברת, שהופכים לצעדי קפיצה לגובה בשילוב סקווטים ושכיבות סמיכה. בסוף המקטע הראשון הרגשתי שהגוף שלי במתקפה, ועם הגעתו של קטע ההפוגה חשבתי שאוכל לנשום לרווחה - אך טעיתי, ובגדול. אם בחלק הקודם התאמנו מסודרות בשורות, כעת הסתובבנו במבנה משתנה, מעגלי או בזוגות, מה שעורר אינטראקציה בין המשתתפות.

 

"כל אחד יכול לבצע את השיעור כי הוא נעשה בדרגות קושי משתנות", אומרת ג'רבי. "תרגילי כוח בדופק גבוה הם אלמנט שמשפר מאוד את הכושר".

השיעור מומלץ מאוד למי שרוצים לרזות וגם לאתלטים שרוצים לגוון.

 

פרטים: סטודיו לזוז, החלמונית 27 ראשון לציון, 99 שקל למינוי חודשי.

 

מד קלוריות: באימון של שעה שורפים 300–600 קלוריות
בטל שלח
    לכל התגובות
    x