$
אלכוהול

איך לנהל קוקטייל: ג'וב החלומות המשכר

לקמיל וידאל יש אחד הג'ובים הכי מעוררי קנאה בעולם: היא השגרירה של הליקר "סן ז'רמן" ותפקידה הוא לשכנע ברמנים בעולם להכין ממנו משקאות

רעות ברנע 08:0813.11.17

"תמיד חיפשתי דרך לבטא את היצירתיות שבי", אומרת קמיל וידאל (Vidal), "ניסיתי אמנות, עיצוב, מחול, אבל לא הצלחתי למצוא את המדיום הנכון עבורי. עד שנעמדתי מאחורי הבר". וידאל (31) מחזיקה בתפקיד שרבים היו מגדירים כג'וב מהחלומות: היא השגרירה הרשמית של מותג האלכוהול "סן ז'רמן", ליקר המבוסס על פרחי הסמבוק שנמצא בבעלות בקרדי, חברת משקאות האלכוהול הגדולה בעולם.

 

 

 

וידאל מחזיקה בתפקיד כבר שש שנים, ובמסגרתו היא מסתובבת בעולם, רוקחת קוקטיילים, מפיקה אירועים ומטפלת ביחסי הציבור של המשקה. בישראל היא ביקרה לראשונה החודש כדי ללמוד את השוק הישראלי, להדריך ברמנים ולהתארח כברמנית בברים "סושיאל קלאב" ו"אימפריאל".

 

מה זה אומר להיות שגרירת ליקר?

"אני עושה הכל מהכל, אני יושבת עם צוות השיווק ומחליטה על אסטרטגיות, עובדת עם חברות הפרסום ויחסי הציבור וחושבת איך להחיות את המותג, רוקחת ומכינה בעצמי את המשקאות לאירועים שאני שותפה ביצירתם".

 

וידאל החודש במסעדת "משיה" בתל אביב. המצאה של קוקטיילים היא חלק מהתפקיד וידאל החודש במסעדת "משיה" בתל אביב. המצאה של קוקטיילים היא חלק מהתפקיד צילום: תומי הרפז

 

אלף פרחים בבקבוק

 

סן ז'רמן הוא שחקן חדש יחסית בעולם האלכוהול. הוא פותח ב־2007 על ידי רוברט קופר, בריטי שהוא דור שלישי למזקקי אלכוהול - סבו היה בעל הזכויות לייצור ליקר "שמבורד". קופר, שמת בשנה שעברה בגיל 39, ביסס את הליקר על פרחי סמבוק טריים. "הסמבוק היה בשימוש רפואי במשך אלפי שנים, יש הרבה אגדות סביבו ואפילו הארי פוטר משתמש בו", מספרת וידאל. "בכל בקבוק סן ז'רמן יש כאלף פרחים טריים. לא מייבשים אותם ולא מקפיאים אותם אף שהם פורחים רק למשך שבועיים־שלושה בשנה". הליקר זכה לפרסים ושבחים רבים ולפני ארבע שנים נרכש על ידי בקרדי.

 

אחת מדרכי השיווק של וידאל היא אירועים רבי־משתתפים שבמרכזם פרחים כדי להדגיש - ניחשתם נכון - את מרכזיותם של הפרחים הטריים בליקר. "ביוני האחרון ביקשנו ממעצבי פרחים ליצור מיצבים עבור פארק ה־High Lane במנהטן לשם הגיעו במשך שני ערבים 20 אלף איש. אחר כך עשינו אירועים דומים בלוס אנג’לס, לונדון ופריז. בפריז לקחנו אמן שעיצב בתי סירה על הסיין וכיסה את כולם בפרחים. בכל אחד מהמקומות היו אמנים, הופעות וכמובן קוקטיילים שאני רקחתי שחולקו לאורחים".

 

קוקטייל לכל עת

 

לאחרונה הוציאה וידאל גם את ספרה הראשון "How To Drink French Fluently" שמבוסס על מתכוני קוקטיילים מהליקר. "תמיד תהיתי למה בתחום הקולינריה ברור שלא אוכלים את אותו הדבר בארוחת בוקר וערב, ושלא אוכלים את אותן המנות בעונות השנה השונות - בעוד בעולם הקוקטיילים אין את ההפרדה הזו. זה מה שניסיתי לייצר בספר, לתת מתכונים לפי אירועים, שעות ביום, תקופות בשנה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x