$
אופנה

למה סירבה מעצבת התכשיטים אביגיל אדם למלכת הטראש קים קרדשיאן

אביגיל אדם מעצבת בניו יורק תכשיטי שיער עם השראה מיוון העתיקה. וינונה ריידר, סוזן סרנדון והסדרה "בנות" בין לקוחותיה. "הנשים שקונות אצלי נהנות לקשט את עצמן ואין להן בעיה ללכת עם כתר", היא מספרת

מורן לונדון 09:0605.02.17

אביגיל אדם, בת 35, המעצבת תכשיטי שיער בניו יורק, סירבה לאחרונה בנימוס למלכת הטראש. “הסטייליסטית של קים קרדשיאן פנתה אליי וביקשה דברים לתוכנית הריאליטי שלה וסירבתי", היא מספרת על הרגע שעבור רבים יכול להיחשב כחותמת להצלחה, אבל עבורה הוא דווקא לא ממש. "אני טבעונית. אני נגד ציד ואני מרגישה שהתוכנית הזו נוגדת את מי שאני עם בגדי הפרווה והעורות. חשובה לי הנאמנות לעצמי והמותג הזה הוא לא רק כסף. הוא הנשמה שלי. בעלי לא הבין איך אני מסרבת לפרסום מטורף כזה".

 

אולי הביטחון לסרב לקרדשיאנס נעוץ בעובדה שבפרק החתונה בסדרה המוערכת "בנות" נענדו כתרים שלה על ידי הכלה מארני, ואל החנות שלה בשכונת וויליאמסבורג הטרנדית בניו יורק כבר הגיעו סלברטיאים כמו ווינונה ריידר וטיילור סוויפט ואפילו סוזן סרנדון שקנתה לעצמה כתר פרחוני לפסטיבל הברנינג מן. 

אביגיל אדם אביגיל אדם

 

"אין מצב שאלך לחפור"

 

ההתחלה היתה הרבה פחות זוהרת. אדם גדלה בישראל וכשהגיעה העת ללמוד באוניברסיטה היא בחרה לימודי ארכיאולוגיה. "כשסיימתי הבנתי שמרתק ככל שזה יהיה, אין מצב שאני הולכת לחפור בחולות והחלטתי לצאת לטיול כדי למצוא את עצמי". 

סוזן סרנדון עם כתר פרחוני של אביגיל אדם סוזן סרנדון עם כתר פרחוני של אביגיל אדם

 

הטיול הזה נמשך שלוש שנים במהלכן היתה "באמת בכל העולם" כדבריה, כשהיא מממנת אותו דרך עבודות מזדמנות. כשחזרה לארץ מצאה את עצמה ממלצרת ועדיין בתהיות. "התחלתי לעשות קשתות. סתם קניתי חומרים בחנויות תחביבים ושיחקתי עם זה, בשביל עצמי. חברה הציעה לי לנסות למכור בחנות שלה ותוך יומיים המלאי שנתתי לה אזל. אז הבנתי שאולי יש פה משהו".

 

עבודה של אביגיל אדם עבודה של אביגיל אדם

 

היא לא בזבזה זמן ורכבה על האופניים בכל העיר כדי לנסות לשווק אותן. "זה היה לפני שמונה שנים וזה היה בית הספר הכי טוב בשבילי. במקביל פניתי לעיריית תל אביב וקיבלתי מהם דוכן בדיזנגוף. המפגש עם הלקוחות, השיווק, העמידה לצד דוכנים שמהווים לי תחרות ולעתים אף יוצרים חיקויים, היו טבילת אש מצויינת".

לפני חמש שנים הכירה את בעלה. "הוא קנדי וחי בניו יורק ובשנים הראשונות לקשר הייתי חצי פה וחצי שם. כשנכנסתי להריון הבנתי שזהו. עכשיו אני נשארת בניו יורק".

 

"זה היה מקבע אותי"

 

לפני כשנה הקימה את החנות שלה בוויליאמסבורג, שפועלת לצד חנות האטסי הוותיקה שלה, שבה היא מציעה קשתות מעוצבות מפליז מצופה בזהב בסגנון רומנטי שמזכיר אימפריות עתיקות. "אני חושבת שזו המשמעות של לימודי הארכיאולוגיה שלי", היא אומרת בחיוך, "ההבנה בתקופות הקלאסיות של יוון, רומא ומצרים העתיקה, לגמרי באה לידי ביטוי בעיצובים שלי".

 

את לא מרגישה שפספסת כשלא למדת צורפות?

"אני מרגישה שאולי זה דווקא ייתרון. כי אין לי מגבלות ותבניות בראש של מה שלמדתי. אני מחליטה משהו ועושה אותו כמו שנראה לי. הלימודים היו מקבעים אותי ואני לא בטוחה בכלל שאם הייתי לומדת הייתי מגיעה לזה".

 

מה משמעות הקשת בעינייך? בעיקר כשהיא עשויה מחומרים יקרים.

"הנשים שקונות אצלי נהנות לקשט את עצמן ואין להן בעיה ללכת עם כתר. אני מאמינה שבכל אישה יש איזו נסיכה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x