$
קולנוע וטלוויזיה

ביג אין ג'פאן

הסרט "קובו" הוא הבילוי הטוב ביותר הקיץ בזכות קטעי אקשן ואימג'ים מרהיבים. רק לא לילדים קטנים מדי

אור סיגולי 08:5718.08.16

שוק סרטי האנימציה נשלט ביד רמה בידי אולפני הענק פיקסאר־דיסני ודרימוורקס, שמייצרים בכל שנה להיטים לכל המשפחה ומשאירים אבק למתחרים. ואולם, בשנים האחרונות צץ שחקן חדש בעולם ההנפשה, לייקה - אולפן אמריקאי שנוסד ב־2005, שאולי לא מצליח לרסק קופות כמו מתחריו, אבל היצירות שיוצאות ממעבדות הקסם שלו מרהיבות ונפלאות לא פחות ולעתים אף יותר.

 

"קובו – אגדה של סמוראי" ("קובו ושני המיתרים" באנגלית) הוא רק הסרט הרביעי באורך מלא שמספק האולפן; קדמו לו "קורליין", "פארנורמן" ו"הקופסונים", שאף היו מועמדים לאוסקר האנימציה. עכשיו, לאחר צאתו, אפשר באופן סופי ומוחלט להציב את לייקה בפסגת עולם סרטי ההנפשה לכל המשפחה.

 

הסרט, שמתרחש ביפן העתיקה, מספר על קובו הצעיר, שאמו נמלטה איתו מאחיזתה של משפחתה המרושעת בהיותו תינוק וגידלה אותו במערה סודית, שם היא טיפחה את יכולות האוריגמי הקסומות שלו. כשהמשפחה האפלה מצליחה לאתר אותם, נאלץ קובו לצאת למסע מסוכן בחברת קופה חכמה (שרליז ת'רון) וסמוראי־חיפושית (מתיו מקונוהי) להשגת חרב, קסדה ושריון שבעזרתם יוכל לנצח את הרשע ולהיות חופשי.

"קובו - אגדה של סמוראי". פסקול שיגרום לכם למחות דמעה "קובו - אגדה של סמוראי". פסקול שיגרום לכם למחות דמעה צילום: באדיבות גלובוס מקס

 

הסיפור עצמו במתכונת קווסט רגיל, המוכר לנו מעולם משחקי הווידיאו, והוא מעט צפוי וסנטימנטלי מדי, כך שעל אף כמה שנינויות ודמויות מקסימות - לא שם נמצא עיקר כוחו של הסרט. גדולתו של "קובו", ובסופו של דבר מה שהופך אותו לאחד מסרטי הקיץ הטובים ביותר של 2016, היא באימג'ים עוצרי הנשימה, קטעי האקשן המרהיבים והעובדה שהוא משתנה בכל רגע וחושף הרבה עולמות קסומים. בליווי הפסקול המעולה שהלחין זוכה האוסקר דריו מריאנלי ("כפרה", "אנה קרנינה") נוצרת חוויית צפייה נפלאה ממש. ואם כל אלה לא מספיקים, הסרט מסתיים בגרסה מחודשת של רג'ינה ספקטור לשיר While my Guitar Gently” Weeps" (מאת ג'ורג' האריסון), מלווה בכלי נגינה אסייתיים, כזו שתגרום לכל היוצאים מהאולם למחות דמעה בהתרגשות.

 

כמו שאר סרטי לייקה, יכול להיות שחלק קטן מהסצנות יהיו מפחידות לילדים קטנים מדי. אבל בשלב הזה של אוגוסט "קובו - אגדה של סמוראי" הוא ללא ספק הבילוי הטוב ביותר לכל המשפחה, ואחרי "זוטרופוליס", "מסיבת נקניקיות" ו"מוצאים את דורי" אפשר להגיד בפה מלא שהאנימציה הצילה את הקיץ הזה.

 

החמישייה של כלכליסט: הסרטים שכדאי לראות השבוע

 

1. "מסיבת נקניקיות" - אנימציה למבוגרים בלבד על נקניקיות שמגלות את החיים שאחרי הסופר

2. "איילים" - ההפתעה המרגשת מאיסלנד ממשיכה להיות מוקרנת בבתי קולנוע נבחרים

3. "קובו - אגדה על סמוראי" - סרט האנימציה המרהיב ביותר של השנה

4. "ג'ייסון בורן" - החלק הרביעי במותג האקשן המצליח עם מאט דיימון נותן בראש

5. "חולייטה" - אלמודובר בולט בים של סרטי קיץ מהירים ועצבניים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x