במה

מנכ"ל תיאטרון הקאמרי נעם סמל פורש אחרי 24 שנים בתפקיד

סמל הודיע על רצונו לפרוש מהתפקיד, במועד שייקבע מול מועצת הנאמנות והוועד המנהל. יכהן עד למציאתו של מנכ"ל חדש. לכלכליסט נודע עוד, כי בתקופה האחרונה פנה גם מנהלו האמנותי של התיאטרון, עמרי ניצן, ליו"ר הוועד המנהל בבקשה לפרוש בסוף השנה, אולם בקשתו נדחתה

מאיה נחום שחל 16:4629.05.16

מנכ"ל תיאטרון הקאמרי של תל אביב נעם סמל הודיע היום בישיבת מועצת הנאמנות של התיאטרון על פרישתו מניהול התיאטרון אחרי 24 שנים. "לקראת יום הולדתי השבעים (שתחול בסוף השנה - מנ"ש), הנני מודיע למועצת הנאמנות של התיאטרון הקאמרי, כי ברצוני לסיים את כהונתי כמנכ"ל התיאטרון הקאמרי, במועד שייקבע ויוסכם מול מועצת הנאמנות והוועד המנהל. אכהן עד למציאתו של מנכ"ל חדש ותקופת חפיפה ככל שיידרש, ובתקופה זו אמשיך לשרת את התיאטרון הקאמרי במלוא הנאמנות וההתמסרות", אמר סמל. 

נעם סמל נעם סמל צילום: אוראל כהן

 

סמל אמר עוד, "25 שנים הם פרק חיים נכבד ואני אסיר תודה על ההצגה הגדולה שבה ניתן לי לתת את הנשמה, כי אין הצגה בלי נשמה. 'האמן הוא האיש שעומד על ראשו, לכן הוא רואה את השמיים מתחת', אמר המחזאי גיאורג ביכנר. זו לא תקופה קלה לתיאטרון הישראלי ולתרבות בכלל. מאתגרים את קיומנו מדי יום ביומו ויש המבקשים שלא נראה את השמיים בכלל. עמדתי אתכם על ראשי במשך 25 שנים. הייתי אתכם בבית הספר לבכי וצחוק, כך מגדיר פֶדֶרִיקוֹ גַרְסִיַיה לוֹרְקָה את התיאטרון. אני אמשיך לצחוק ולבכות איתכם גם בהיותי בתפקיד חשוב לא פחות – הקהל".

 

סמל מנהל את תיאטרון הקאמרי משנת 1992 ומשמש כיו"ר המכון למחזאות ישראלית על שם חנוך לוין. בין השנים 1988-1992 כיהן כקונסול התרבות של ישראל בארצות הברית ובשנים 1980-1988 ניהל את תיאטרון חיפה. הוא החל דרכו בעולם התרבות כמפיק בסוף שנות ה-60 בתיאטרון העממי של א.דשא (פשנל) ובהמשך הקים וניהל את משרד ההפקות "בידור לעם" והפך למפיק עצמאי.

 

יו"ר הועד המנהל עו"ד עופר שחל מסר: "תרומתו של נעם להפיכת הקאמרי לתיאטרון המוביל בישראל היא מכרעת. כמו כן הוא הסמל של התיאטרון. אין לי ספק שהקאמרי ימשיך להוביל את עולם התיאטרון גם בשנים הבאות. תיאטרון הקאמרי מנוהל למופת על ידי צוות של עובדים נפלאים".

עופר שחל עופר שחל צילום: עמית שעל

 

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי אמר, "נעם סמל והקאמרי עבורי הם כמעט מילה נרדפת. ב-24 השנים האחרונות נעם הצעיד את התיאטרון להישגים בלתי רגילים וזכה להערה אומנותית בארץ ובעולם. תודתנו והערכתנו ובהצלחה בעתיד".

 

לכלכליסט נודע כי בתקופה האחרונה פנה מנהלו האמנותי של התיאטרון עמרי ניצן ליו"ר הוועד המנהל עו"ד עופר שחל בבקשה לסיים גם כן את תפקידו בסוף השנה והבקשה נדחתה על הסף. לניצן נאמר שיש רצון ואמון מוחלט בהמשך רציף של כהונתו ומאחר ומגבלת הגיל (65 מנ"ש) אינה חלה עליו הוא מתבקש להישאר בתפקידו לפחות עד שיתמנה מנכ"ל חדש והוא נענה לבקשה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x