$
פנאי

האלבום החדש של אדל שבר את שיא המכירות של כל הזמנים

בשבוע הראשון לאחר הוצאתו של האלבום נמכרו 3.38 מיליון עותקים בארה"ב לבדה. בכך הצליח האלבום "25" לעקוף את השיא הקודם, אותו קבעה להקת הבנים אנסינק בשנת 2000, אז מכרה 2.4 מיליון עותקים מהאלבום No Strings Attached

שירות כלכליסט 15:1701.12.15

האלבום החדש של אדל מכר בשבוע הראשון לאחר הוצאתו מספר שיא של 3.38 מיליון עותקים, בארה"ב לבדה. בכך הצליח האלבום "25" לעקוף את השיא הקודם, אותו קבעה להקת הבנים אנסינק בשנת 2000, אז מכרה 2.4 מיליון עותקים מהאלבום No Strings Attached. עם זאת, מאז אף אמן אחר לא הצליח להתקרב לרף ה-2 מיליון עותקים. כלומר, אדל היא הראשונה והיחידה בהיסטוריה שהצליחה למכור 3 מיליון עותקים בתוך שבוע אחד בלבד. בהתחשב בכך שמכירות האלבומים נמצאות בירידה בשנים האחרונות, נראה שהיא תחזיק בשיא הזה לעוד הרבה מאד זמן.

 

הזמרת אדל הזמרת אדל צילום: אי פי אי

 

ההצלחה של אדל לא מוגבלת כמובן רק לארה"ב. גם בבריטניה מולדתה היא שברה שיאי מכירות לאחר שבתוך שבוע נמכרו 800 אלף עותקים, שהם 100 אלף עותקים יותר מהשיא הקודם. אדל שברה שיא נוסף בבריטניה, כש-"25" הפך לאלבום שהגיע למכירות של מילון עותקים בזמן הקצר ביותר. 10 ימים בלבד הספיקו לה כדי להגיע לרף הזה, זאת לעומת מחזיק השיא הקודם, האלבום Be Here Now של אואזיס שב-1997 מכר מיליון עותקים לאחר 17 יום.

 

ההישג של אדל מרשים אף יותר בהתחשב בכך שלא נזקקה לנתוני הסטרימינג כדי לשבור את השיא. בעוד שבבילבורד החליטו לכלול גם נתוני סטרימינג בדירוגי המכירות, האלבום של אדל מכר 3.38 מיליון עותקים בדרך המסורתית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x