$
פנאי

ארגון שח"ם: "הקאמרי והבימה איימו על שחקנים שלקחו חלק בסכסוך העבודה"

ארגון השחקנים פנה לקאמרי ולהבימה בדרישה שיפסיקו לאיים על השחקנים שנוקטים בצעדים ארגוניים נגדם. הבימה והקאמרי: "נושא האיומים לא היה ולא נברא"

מאיה נחום שחל 21:3929.11.15

ארגון השחקנים בישראל (שח"ם) עושה שריר - ודורש מהבימה והקאמרי "להפסיק לאיים על שחקנים שלוקחים חלק בסכסוך העבודה בין הצדדים". לטענת הארגון, שחקנים בשני בתי התיאטרון התלוננו בפניו על איומים לכאורה שהופנו כלפיהם: "נהיה מוכנים לכל מו"מ או גישור, כל עוד ייעשו ברצינות ובתום לב. על הנהלות הקאמרי והבימה להבין כי שחקני ישראל נחושים הפעם להיאבק למען שכר ראוי ומכבד", אמר יו"ר ארגון שח"ם השחקן אוהד קנולר.

 

ביום שלישי האחרון הכריזו השחקנים המיוצגים על ידי שח"ם על סכסוך עבודה לאחר כישלון המו"מ בין הצדדים שנוגע לשחיקת שכרם. זוהי הפעם הראשונה שבה שחקנים בשני המוסדות יוצאים במאבק משותף לשיפור תנאי שכרם בו-זמנית.

 

תיאטרון הבימה. "משרד הכלכלה פנה אל הצדדים כדי לתווך במו"מ" תיאטרון הבימה. "משרד הכלכלה פנה אל הצדדים כדי לתווך במו"מ" צילום: אוראל כהן

  

ביום שישי התכנסה ישיבה משותפת של שחקנים משני המוסדות, שבה לקחו חלק וועדי העובדים, הועד המנהל של שח"ם ו-120 שחקנים ושחקניות. באסיפה הוצגה בפני השחקנים תוכנית העבודה במהלך הסכסוך והם תמכו בה פה אחד. בין היתר, הוחלט בישיבה כי החל מ-20 בדצמבר לא תתקיימנה חזרות ופעילויות שאינן הצגות, מ-10 בינואר יחלו שיבושים בהצגות הבית של התיאטראות ומ-1 בפברואר יופסקו גם הצגות החוץ.

 

במכתב ששוגר למנהלת הבימה אודליה פרידמן ולמנהל הקאמרי נעם סמל נכתב בין השאר: "הרינו להזהירכם מראש, כי ככל שנקבל מידע משחקנים על איומים מפורשים או מרומזים שיגיעו מצדכם אליהם בדבר פגיעה בתנאי עבודתם בתיאטרון או על הפסקת עבודתם בעתיד בתיאטרון, נראה זאת בחומרה יתרה וננקוט נגד כך בכל האמצעים העומדים לרשותנו על פי כל דין.

 

"להזכירכם, כי על פי חוק ההסכמים הקיבוציים, פגיעה בתנאי עבודתו של עובד עקב פעילותו במסגרת ארגון עובדים, הינה עוולה אזרחית ועבירה פלילית. היה ונקבל מידע בדבר איומים על שחקנים לא נהסס לנקוט בכל ההליכים במישור האזרחי והפלילי כנגד המעורבים בדבר, לרבות תביעות אישיות כנגדכם".

 

הבימה והקאמרי מסרו בתגובה משותפת: "נושא האיומים לא היה ולא נברא ואנו רואים את כל הקשור בנושא בחומרה רבה. משרד הכלכלה פנה אל הצדדים במטרה לתווך במשא ומתן בין התיאטראות לשח"ם, ההנהלות נעתרו לפנייה בחיוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x