$
אוכל

עובדי אחד העם 1 למיכל אנסקי: "דאגי שנקבל את משכורתנו"

לדבריהם, מבחינתם המסעדה היתה שייכת לאנסקי ונאמר להם כי היא שותפה בה ב-51%. אנסקי: "אכפת לי מאוד מכל עובדי המסעדה, אך הכתובת היחידה לכולנו היא לחברת רוביקון"

גלי וולוצקי 15:3405.11.15

עובדי מסעדת אחד העם 1 של אמיר ברמלי, הבעלים של קבוצת רוביקון וקרן קלע שהועברו לפירוק, מעלים מהלך ופונים אל מיכל אנסקי, מי שהוצגה בתקשורת כבעלים של המסעדה עם פתיחתה, בדרישה שתדאג לתשלום משכורותיהם ולמכתבי הפיטורין שעדיין לא קיבלו, זאת על אף שאנסקי לא היתה אחת מבעלי המסעדה.

 

בעמוד הפייסבוק של המסעדה היא הוצגה כ"מסעדה של מיכל אנסקי" בעמוד הפייסבוק של המסעדה היא הוצגה כ"מסעדה של מיכל אנסקי"

בפוסט שפורסם בפייסבוק בשם העובדים מופיעות טענות קשות נגד אנסקי אישית. בין השאר נכתב שם: "אז סגרו את המסעדה של מיכל אנסקי ויש המון רעש מסביב, ובזמן שכולם מתעסקים ברעש של אנסקי אנו נותרים סגורים ברעש שלנו. האם היא תחזיר אותה לפעילות עם שותפים שיקנו את החלק של אמיר ברמלי?... אף אחד לא עוצר לשאול מי הם והאם דואגים לעובדים שעבדו במסעדה של מיכל אנסקי. אותנו, העובדים הפשוטים, זה מרתיח ומעליב".

 

בהמשך מוסבר שם כי מבחינת העובדים המסעדה היתה שייכת לאנסקי וכי נאמר להם כי היא שותפה בה ב-51%. עוד מופיעות טענות לגבי התנהלות של אנסקי, ולדברי הכותב היא "השרתה לחץ ולא נתנה לנו ליצור סביבת עבודה טובה ושלא נתחיל לדבר על התנאים (אוכל עובדים מבזה, חוסר במשכורות, המתנות ארוכות לעלייה למשמרת ועוד)".

 

בהמשך נכתב כי אנסקי חדלה להגיע למסעדה. עוד נטען כי נאמר לעובדים שלא יצפו לקבל את משכורת אוקטובר ב-10 בחודש. "אנחנו", נכתב שם "בראייה הפשוטה שלנו, של עובדים פשוטים, לא אנשי עסקים, רואים שיש לנו עוד כתובת למשכורת הקרובה שלנו: קוראים לה מיכל אנסקי ואנחנו רוצים שהיא תיקח אחריות ותדאג לנו. לא רק בהודעות סנטימנטליות שאין להן שום בסיס שבהן היא שמה את עצמה באותה סירה איתנו - שזה הרי מגוחך, מפני שלה יש עוד עסקים ואנחנו תלויים במשכורת של המסעדה כהכנסתנו היחידה! אלא לדאוג למשכורות שלנו ולדאוג למכתבי הפיטורין שלנו כדי שנוכל לחתום אבטלה ולהמשיך בחיינו.... זה לא צודק שהאשה שעבדנו בשבילה, בשביל שמה, מסירה מאיתנו ומהמסעדה שלה אחריות".

  

מסעדת אחד העם 1 מסעדת אחד העם 1 צילום: יח"צ

 

עורך דינה של מיכל אנסקי, עו"ד ערן גוטפריד, מסר בתגובה: "מסעדת אחד העם אחד אינה ומעולם לא היתה בבעלותה של מיכל אנסקי אלא בבעלות חברת רוביקון של אמיר ברמלי.  כידוע חברת רוביקון נכנסה להליכי פירוק והינה האחראית הבלעדית לתשלום החובות לעובדי המסעדה כמו גם למיכל עצמה לה חייבת רוביקון חובות ניכרים".

 

"אכפת לי מאוד מכל עובדי המסעדה ואני נסערת ועצובה על עגמת הנפש והאובדן שהם עוברים ואני ביחד איתם", מסרה מיכל אנסקי, "אך הכתובת היחידה לכולנו היא לחברת רוביקון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x