$
פנאי

מנכ"ל הקאמרי לשרת התרבות: אמנים מחו"ל מחרימים את פסטיבל חנוך לוין הבינלאומי

נעם סמל שיגר מכתב למירי רגב וביקש את התערבותה בשל אי הגעת אמנים מחו"ל לפסטיבל שיתקיים בנובמבר. "לנוכח גל הטרור הפוקד את ישראל, אנו נתקלים בהפרת הסכמים ובאי עמידה בהתחייבויות של תיאטראות מחו"ל"

מאיה נחום שחל 12:1919.10.15

מנכ"ל תיאטרון הקאמרי נעם סמל שיגר מכתב לשרת התרבות והספורט מירי רגב וביקש את התערבותה בשל אי הגעת אמנים מחו"ל לפסטיבל חנוך לוין הבינלאומי שיתקיים ב-9-24 בנובמבר בתיאטרון הקאמרי של תל אביב.

 

במכתב כותב סמל: "בימים אלו נשלמות ההכנות לפסטיבל חנוך לוין הבינלאומי שיתקיים במהלך חודש נובמבר בתיאטרון הקאמרי של תל אביב, בחסות משרד התרבות והספורט ובסיוע סמלי של משרד החוץ.

 

מירי רגב מירי רגב צילום: אלכס קולומויסקי

 

לנוכח גל הטרור הפוקד את ישראל בימים אלו, אנו נתקלים בהפרות הסכמים ובאי עמידה בהתחייבות של תיאטראות מחו"ל, המנסים לנצל את המצב הפוליטי על מנת לא להגיע לישראל לפסטיבל חשוב זה.

 

סמל מפרט את המוסדות שמתמהמהים או המסרבים להגיע לישראל בשלב זה וביניהם התיאטרון הלאומי הסיני, בייג'ינג, סין, עם ההצגה "ריצ'רד השלישי"; התיאטרון העירוני של העיר ורנה, בולגריה, עם ההצגה "קברט חנוך לוין" והתיאטרון העירוני של ורשה, פולין עם ההצגה "יעקובי וליידנטל".

 

עוד כותב סמל, "בפגישתנו המשותפת עם נשיא המדינה, רובי ריבלין, העלתי בפניו את הבעיה עם הצרפתים ואכן, התיאטרון הצרפתי של העיר בסון יגיע לישראל עם ההצגה "אשכבה", ובמקביל תיאטרון דיסלדורף מגרמניה יגיע עם ההצגה "רצח".

אנו מבקשים את התערבותך המיידית אצל שר החוץ שלנו ואצל שגרירי מדינות: סין, בולגריה ופולין, ולשכנעם לבטל את רוע הגזרה של החרמת ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x