$
אוכל

אסנהיים שוב בצרות

ליקויי תברואה הובילו לצו סגירה נגד קייטרינג היוקרה של פול אסנהיים, שגם נקלע שוב לחובות

זוהר שחר לוי וגלי וולוצקי 09:4418.12.14

מה אכלו אנשי האלפיון העליון? אולי עדיף שלא יידעו. צו סגירה הוצא לחברת הקייטרינג אסנהיים לביא בע"מ, שבבעלות פול אסנהיים, האיש שאחראי כבר שנים לאירועי היוקרה הכי נוצצים פה, ושותפו ברק לביא. בכמה ביקורות תברואה שנערכו במפעל החברה בכפר סבא בשנים 2014–2012 התגלו ממצאים תברואתיים לא נאותים, בלשון המעטה: כבד צלוי שפג תוקפו, שניצלים שתוקפם מוטל בספק, מטבח מלוכלך, אחסון מזון בארגזים מטונפים וקירות ש"מכוסים בהצטברות מתמשכת של לכלוך", כפי שנכתב בכתב האישום שהוגש נגדה.

 

אסנהיים, שהודה בעבירות התברואה והורשע במסגרת הסדר, גם ישלם קנס של 5,000 שקל ויחתום על התחייבות של 10,000 שקל שלא לעשות עבירה דומה בשלוש השנים הקרובות. במהלך הדיונים בתיק נמחקו חברת אסנהיים לביא וברק לביא מכתב האישום. לביא בתקופת הביקורות במקום כבר לא שימש כבעליה של החברה.

 

בכניסה לעסק היתה תעלת ביוב סתומה ובה מים עומדים, נאמר בכתב האישום, ונמצאו במקום ברחשים, מכשירים לקטילת חרקים שלא היו מחוברים לחשמל, חומרי גלם שפג תוקפם ופסטרמה שאוחסנה במקפיא בניגוד להוראות, וכן היו חסרים סבון ונייר. "כל הבשר פג התוקף או החשוד ככזה הושמד", נאמר עוד.

 

השף פול אסנהיים. "מנסים להגיע להסדר תשלומים עם הנושים" השף פול אסנהיים. "מנסים להגיע להסדר תשלומים עם הנושים" צילום: סטודיו שדרין ורובי

 

"אין מה להוסיף", אמר בא כוחו של אסנהיים לבית המשפט בטרם השופט עמית פרייז גזר את דינו. "העסק כבר סגור, כך שאין סכנה לבריאות הציבור. העסק יישאר סגור". הסנגור התייחס בכך לחובותיו הרבים של אסנהיים וציין כי הוא חייב "3 מיליון שקל חובות אישיים ועוד 5 מיליון שקל שהוא ערב לחברה".

 

זו אינה הפעם הראשונה שאסנהיים נקלע לקשיים. בדצמבר 2012 נסגרה חברת קוזין פי.אי שהיתה בבעלותו בשל חדלות פירעון, ואסנהיים סיפר אז בראיון ל"כלכליסט" על חובות של יותר מ־5 מיליון שקל. בינואר 2013 הוא פתח חברה חדשה ואף חיפש משקיע כדי להתפתח ולפעול בגן אירועים משלו, אך כבר באוגוסט השנה הגיעו ל"כלכליסט" עדויות שהחברה שוב בקשיים. חלק מעובדיה טענו כי לא קיבלו את הכספים המגיעים להם.

 

על ההסתבכות האחרונה אומר אסנהיים: "למרבה הצער ונוכח ניהול כושל של עסקנים ומנהל לא מקצועי, נאלצתי לסגור את חברת אסנהיים לביא. החברה אינה פעילה כבר כמה חודשים. עורכי הדין שלי מטפלים בכל הנושא של סגירת החברה ומנסים להגיע להסדר תשלומים עם הנושים. "בינתיים התחלתי לעבוד בחברת בטר טוגדר כי למדתי שאני צריך להתמקד ולעסוק במה שאני יודע לעשות הכי טוב".

 

כתב האישום הוגש על ידי פרקליטות מחוז מרכז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x