$
פנאי

עשור בחשיכה

שירה בציבור, סטנד־אפ וטעימות יין בחושך מוחלט. התערוכה "דיאלוג בחשיכה" מציינת עשור לפתיחתה

רעות ברנע 08:5410.12.14

בעולם הילדים ההנחה היא שכמה שיותר מרהיב ויזואלית - יותר טוב. אבל דווקא אחת האטרקציות המצליחות בעולם היא כזו שאין בה ממד ויזואלי. מדובר בתערוכה "דיאלוג בחשיכה" שמציינת עשור להיווסדה, ומאפשרת למבקר להתנסות בחיי היומיום של עיוורים וכבדי ראייה.

 

את חגיגות העשור יציינו מהיום ועד יום ראשון במוזיאון הילדים הישראלי בחולון, שבו מוצגת התערוכה, בשורת אירועים מיוחדים שיתקיימו, גם הם בחושך (60-100 שקל, פרטים ב-childrenmuseum.org.il)

 

מבקרים בתערוכה "דיאלוג בחשיכה" מבקרים בתערוכה "דיאלוג בחשיכה" צילום: טל קירשנבאום

 

"חלק מהאירועים יתקיימו בחלל התערוכה כמו מסלול מיוחד עם משימות לכל המשפחה", מספר גיל עומר, מנכ"ל המוזיאון. "כמו כן יתקיימו אירועים באולם חשוך - שירה בציבור, סטנד־אפ עם אבי נוסבאום ואורי גוטליב, וטעימות יין בשיתוף יקבי כרמל".

 

בתערוכה, שהוצגה בכ־20 ערים ברחבי העולם, ביקרו יותר מ־6 מיליון מבקרים. "זהו הפרויקט המצליח ביותר בעולם", מספר עומר, "זו חוויית אקסטרים שלא עוברים מדי יום. היא מגרה את החושים ואת הדמיון ומעוררת במבקר רגשות שגורמים לדיאלוג עצמי".

 

בימינו מספיק שייקחו מאיתנו את הסלולרי לשעה כדי שננהל דיאלוג עם עצמנו. בכניסה לתערוכה אתה מורשה לקחת עמך רק כסף לטובת רכישה בקפטריה החשוכה שבתום הסיור. מי חשב שלכרסם במבה בחושך ירגיש שונה לגמרי מלכרסם אותה באור.

 

"אנשים יוצאים מהתערוכה בתחושה של 'וואו'", אומר עומר, "מעבר לזה, מחקרים מראים שבזכותה אנשים משנים את העמדות שלהם לגבי עיוורון ולגבי מוגבלויות באופן כללי".

 

אספקט משמעותי נוסף הוא העובדה שהמדריכים בתערוכה עיוורים. "במשך השנים הפך המוזיאון למעסיק הגדול ביותר בארץ של עיוורים", אומר עומר, "יש לא מעט מדריכים שבזכות זה מצאו עבודה במקומות אחרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x