$
אלכוהול

אסור, אבל רק בכאילו

מאחורי דלת צדדית ליד הכניסה לשירותים במסעדה בתל אביב מסתתר הבר החדש מונשיין, שמשחזר את האווירה והמשקאות שאפיינו את תקופת היובש

גלי וולוצקי 09:5429.09.14

הדלת הצדדית והנסתרת כמעט, ליד הכניסה לשירותים של מסעדת מטבח לילה בתל אביב, לא חושפת דבר ממה שמסתתר מאחוריה. כשפותחים אותה צריך לרדת כמה מדרגות לתוך חלל קטן ולהתרגל רגע לאור הנרות הקלוש. אז מבחינים בקירות החשופים שעליהם תלוי דגל ארצות הברית, במדפים העמוסים בצנצנות ובבר הפינתי הקטן, שעליו כלי כסף וקריסטל מלאים בפירות.  

 

הברמן מור סיקורל. "חרשנו את האינטרנט, סרטים וסדרות, כדי ללמוד על התקופה" הברמן מור סיקורל. "חרשנו את האינטרנט, סרטים וסדרות, כדי ללמוד על התקופה" צילום: ענר גרין

 

מונשיין (לילינבלום 43 ת"א, 03-5660481), בר הקוקטיילים החדש של מטבח לילה, הממותג כבר מחתרתי, הוא באמת פינה אפלולית וסמויה מהעין, שמנסה לשחזר את חוויית הברים שאפיינה את תקופת היובש בארצות הברית ואת הקסם שנלווה לייצור ולצריכה האסורים של משקאות אלכוהוליים, אם לא בזמן אמת אז לפחות בדיעבד.

 

עד לאחרונה אכלס את החלל הקטן משרד עורכי דין, ואז החליטו בעלי המסעדה, דניאל בראליה וגלעד היימן, להפוך אותו לבר שיציע חוויה קצת שונה. הם חברו לברמן מור סיקורל והחלו בתהליך של בחירת קונספט לבר. "היו לנו כמה רעיונות, שאחד מהם היה בר קטן ואפלולי בנוסח שנות העשרים בארצות הברית", מספר סיקורל.

 

קוקטייל טנסי בי. מוגש עם קלח תירס קוקטייל טנסי בי. מוגש עם קלח תירס צילום: ענר גרין

 

תמציות מיוחדות

 

חלק מהעניין הוא רקיחת תמציות אלכוהוליות מיוחדות, המשמשות להכנת הקוקטיילים. סיקורל משרה פירות ותבלינים בוויסקי, רום או וודקה, אשר משמשים כבסיס וכחומרי הטעם של המשקאות. למשל, תמצית רום שהושרו בה סלק ועלי דפנה משמשת להכנת הקוקטייל וודסטוק.

 

 

וודסטוק. קוקטייל מתקתק ועמוק טעמים וודסטוק. קוקטייל מתקתק ועמוק טעמים צילום: ענר גרין
לרום מצטרפים מיץ תפוחים, מיץ לימון, תפוחים מסוכרים ופרחי ורדים, שיוצרים ביחד קוקטייל מתקתק ובעל טעמים עמוקים. טנסי בי, המבוסס על משרה של וויסקי, דבש ותירס, מכיל גם ליקר פטל שחור, תמצית מייפל ופופקורן מתוק, ומוגש עם קלח תירס. את הקוקטייל אפל פאי מכין סיקורל מתמצית תפוח וקינמון בתוספת וויסקי, קוניאק ועיטור של כוכב תפוח עץ. הבירה היחידה המוגשת במקום מיוצרת במיוחד עבור הבר בידי בשלן בירה ביתי ומכילה סירופ מייפל.

 

על טהרת הג'אנק פוד

 

גם האווירה, הפלייליסט ותפריט האוכל דוברים אמריקנה שוטפת. את תפריט האוכל בנו יחדיו בועז פלד, השף של מטבח לילה, ואדר עפרון, שף צעיר שגדל בארצות הברית ומגיש כאן מבחר של מנות אוכל רחוב אמריקאי, מסוג הג'אנק פוד הלא מתנצל: סלופי ג'ו, באפלו ווינגס, קורן דוג (נקניקייה מטוגנת בציפוי בצק תירס) וס'מורס - עוגיות ממולאות בחמאת בוטנים, שוקולד, פצפוצי אורז ומרשמלו צלוי.

 

"אמנם לא נסענו לארצות הברית כהכנה לפתיחה, אבל כן חרשנו במשך חודשים ארוכים את האינטרנט, סרטים וסדרות, כדי ללמוד על התקופה ולהבין את רוחה", מסכם סיקורל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x