כושר

אימון אישי: קרחנה בחדר הכושר

Trampo-Fit הוא מסיבה של מוזיקה, קפיצות ופרידה מקלוריות

רעות ברנע 10:2108.07.14
מי לא זוכר מילדותו קפיצות על טרמפולינה עד אובדן חושים כמעט? הפעילות הכיפית הזאת עומדת במרכזו של אימון חדש ששמו Trampo-Fit. את השיטה ייבאה מאמנת הכושר מעיין פטיטו, והיא מבוססת על טרמפולינות אישיות מיוחדות מגרמניה. "קוטר משטח הקפיצה הוא 48 ס"מ", היא מסבירה, "ולטרמפולינה יש מעקה אחיזה ליתר שיווי משקל".

השיעור, שאורכו כשעה, מתנהל כולו על המכשיר. "זה אימון אינטנסיבי ומאתגר", אומרת פטיטו, היחידה בארץ שמעבירה אימונים מסוג זה. "כרגע אני מלמדת רק בחיפה ובקריות, אך השאיפה היא לייבא עוד טרמפולינות ובעתיד לקיים שיעורים גם במרכז הארץ".

 

השיעור מתנהל כמו מסיבת טרמפולינות. החדר חשוך, המוזיקה קצבית וחזקה והאנרגיות בשמים. מדובר בעבודה אירובית רציפה, לבד מכמה הפסקות קצרות לשתייה: קפיצות על שתי רגליים או אחת, כריעות וסקוואטים, תרגילים שבמהלכם אוחזים במעקה וכאלה שלא. "זו כוריאוגרפיה שלמה", אומרת פטיטו, "יש עבודה רבה על שרירי הרגליים, הישבן, האגן ופלג הגוף העליון. כיוון שהתרגול הוא כל הזמן בתנועה, יש גם שריפת קלוריות מוגברת מאוד, והכי חשוב זה האדרנלין המטורף שהאימון הזה מספק".

 

טרמפו־פיט. למעט הפסקות לשתייה, כל השיעור מתנהל על המכשיר טרמפו־פיט. למעט הפסקות לשתייה, כל השיעור מתנהל על המכשיר צילום: אלעד גרשגורן

 

פרטים: 100–80 שקל לשיעור, אולם הספורט מינכן, חיפה, מידע בדף הפייסבוק "מעיין שייפ".

 

מד קלוריות: באימון של שעה שורפים כ־1,500 קלוריות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x