$
פנאי

הצגה: "חברים של חברים", תיאטרון הקאמרי

זהו מחזה על חברות, שעומדת או לא עומדת במבחן הזמן, הזוגיות, ההורות ומשבר גיל ה־50. כדאי ללכת עם החברים הכי טובים, או אולי בלעדיהם

מאיה נחום שחל 09:0712.06.14

תיאטרון הקאמרי מעלה מחזה חדש מאת הלל מיטלפונקט ובבימויו, בהשתתפות גיל פרנק, שרה פון שוורצה, לימור גולדשטיין, מוטי כץ, דודו ניב וירדן ברכה.

 

העלילה: שני זוגות בורגנים סביב גיל 50 הם החברים הכי טובים כבר 30 שנה - מבלים, נופשים בחוף הסודי שלהם בכרתים וחוגגים ימי הולדת במסעדות יוקרה. כשאחד הזוגות מוכרז נעדר בקולומביה, החברים מגיעים לדירתם כדי לחפש טלפונים ומיילים של קרובים, ומגלים זוג "חברים טובים" נוסף שלא ידעו על קיומו. כך נחשפים שקרים וסודות נוספים.

 

למרות כמה סצנות מופרכות, ההצגה זורמת, משעשעת ומעוררת מחשבה למרות כמה סצנות מופרכות, ההצגה זורמת, משעשעת ומעוררת מחשבה צילום: יוסי צביקר

 

דבר המבקרת: זהו מחזה על חברות, שעומדת או לא עומדת במבחן הזמן, הזוגיות, ההורות ומשבר גיל ה־50. מיטלפונקט מגדיר את הדמויות כ"ישראלים שנואשו מעצמם ומ'המצב הישראלי', ומחפשים משמעות חדשה ותכנים חדשים במעבדת הנפש האינטימית".

 

בכתיבתו הוא מעניק לגיבוריו דיאלוגים מצוינים, מתובלים בהומור במקומות הנכונים ועם קורטוב של אירוניה ("חלפו ימי הזוהר, ברוך הבא בשערי גיל הבלות", "מזל שעשינו ילדים פעם, בסוף יוצא שהם שימושיים"). למרות כמה סצנות מופרכות שפגמו לפרקים באמינות, ההצגה זורמת, משעשעת, מלאת אנרגיות ומעוררת מחשבה. לרשותו של מיטלפונקט נבחרת שחקנים מוכשרת: פרנק מקסים בתפקיד הסופר המיוסר, פון שוורצה מצוינת כאשתו, גולדשטיין נהדרת ומשעשעת ומוטי כץ הוא ליהוק מבריק. ניב בתצוגת משחק שונה מתפקידיו השייקספיריים האחרונים, וברכה עושה עבודתה נאמנה בתפקיד החשפנית שמחפשת עתיד טוב יותר.

 

שורה תחתונה: ללכת עם החברים הכי טובים, או אולי בלעדיהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x