$
פנאי

"למלא אולמות כמו חניונים"

עו"ד עופר שחל, יו"ר אחוזות החוף ובנו של משה שחל, מונה ליו"ר הוועד המנהל של הקאמרי

מאיה נחום שחל 09:4424.03.14

מועצת הנאמנות של תיאטרון הקאמרי מינתה אתמול את עו"ד עופר שחל (53) ליו"ר הוועד המנהל, לאחר שכיהן שבע שנים כיועץ המשפטי של התיאטרון. שחל, בנו של השר לשעבר משה שחל, שותף במשרד עורכי הדין שחל את האזרחי ומשמש גם כיו"ר חברת אחוזות החוף ודירקטור ויו"ר ועדת הכספים במועצה הישראלית לצרכנות.

שחל יחליף בתפקיד את יגאל וינשטיין, הפעיל בקאמרי כבר 40 שנה - 31 מהן בתפקיד זה. "זה מרגש, וגם אתגר לא נורמלי. כשנכנסים למקום מצליח כל כך יש פחד לקלקל", הוא אומר. "זה שונה מאחוזות החוף, שאליה נכנסתי כשהיתה בתחתית. בקאמרי אני נכנס למשהו מורכב יותר, ומבחינתי זו הגשמת חלום ומילוי מצברים רוחניים".

 

לשחל יש פינה חמה בלב לאמנות ולתרבות. הוא הוציא לאור שני ספרי ילדים וספר שירה, ושוקד על ספר חצי אוטוביוגרפי על עו"ד שעוסק באמנות. "מעניין מי זה?", הוא צוחק. "זו האהבה שלי. אני בכלל התחלתי את לימודיי בחוג לפילוסופיה וספרות, ואבי החוויר מזה. קראתי את חנוך לוין וספרי פילוסופיה בשקיקה, ולא בשביל התואר. בתואר השני לקחתי פסק זמן, התקבלתי ללימודי משפטים והלכתי בחירוק שיניים, בנאחס כזה. אבל למדתי שהמחשבה המשפטית היא גם מחשבה מועילה. הניגוד הזה - אמנות ופרנסה, משפטים ורוחניות - זו דואליות שאפשר לחיות איתה. הקאמרי הוא אצלי אהבה נטו. את כל היופי, האנרגיות והאדרנלין בתיאטרון לא מוצאים בחניון גולדה. השאיפה שלי היא למלא אולמות כמו שממלאים חניונים בתל אביב, וזה קשה".

 

עו"ד עופר שחל: "זו האהבה שלי. התחלתי את לימודיי בחוג לפילוסופיה וספרות, ואבי החוויר מזה" עו"ד עופר שחל: "זו האהבה שלי. התחלתי את לימודיי בחוג לפילוסופיה וספרות, ואבי החוויר מזה" צילום: עמית שעל

 

תיאטרון הקאמרי הוא הקדש שמכהנת בו מועצת נאמנות בת 25 חברים ובראשם ראש העיר, וכן ועד מנהל. "הוועד המנהל הוא מעבר לדירקטוריון - הוא דירקטוריון פורטה, כי המעורבות גבוהה שלו והוא גם משמש כוועדת כספים", מסביר שחל. "בוועד החדש יהיו ארבע נשים מתוך תשעה חברים, והוא יהיה מעורב גם בשיטות השיווק והמכירות, ואחראי להתנהלות, העקרונות, התקנון ואישור התקציב".

 

גם בתוכן?

"חס וחלילה! יש לקאמרי מנהל אמנותי, וב־8-7 שנותיי כיועץ משפטי אני לא זוכר החלטה שנגעה לצד האמנותי. יש חומה - וזה כמובן גם יישאר כך".

 

לשחל עדיין אין חזון מגובש, אבל הוא מרבה לדבר על רענון: "קהלים חדשים וצעירים, חשיבה צעירה, שיתופי פעולה, פעילות קהילתית, פעילות מחוץ לתיאטרון - וכל זה בהמשך לדברים שכבר נעשו. אני רוצה גם צעירים באגודת הידידים, ואולי אפילו להקים אגודת ידידים צעירים".

 

מה עמדתך לגבי הגבלת קדנציות של מנהלים בתיאטרון?

"אני לא מתרגש מהצעקה שקמה. יש בקאמרי שחקנים מדהימים, וגם את המנהלים שלנו כולם רוצים. זה מאוד פופוליסטי להגיד 'בואו נחליף כי צריך להחליף', אבל ההצלחה של הקאמרי נזקפת בראש ובראשונה לשניים, המנכ"ל נעם סמל והמנהל האמנותי עמרי ניצן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x