$
פנאי

המנצח בגלובוס הזהב: "חלום אמריקאי"

"12 שנים של עבדות" זכה בפרס הדרמה הטובה ביותר אך הסתפק בפרס זה בלבד, "חלום אמריקאי" זכה בפרס הקומדיה ובשני פרסים נוספים. ליאונרדו דיקפריו זכה בפרס השחקן הקומי, אלפונסו קוארון ("כוח משיכה") בפרס הבימוי. פרס סדרת הדרמה ל"שובר שורות". גלובוס הזהב - הסיקור המלא

ynet 08:5513.01.14
עונת הפרסים של הוליווד נפתחה לפנות בוקר (ב') באופן רשמי במלון בברלי הילטון בלוס אנג'לס, שם נערך טקס פרסי גלובוס הזהב ה-71. הפרסים היוקרתיים המוענקים ליוצרי הקולנוע והטלוויזיה מטעם תא הכתבים הזרים בהוליווד מסמנים את תחילתה של תקופה קדחתנית של מירוץ מטורף שיסתיים עם טקס האוסקר ב-2 במרס. המועמדים השונים של היום, יהיו בתמונה גם בעוד חודש וחצי. אז האם התמונה התבהרה אחרי הטקס? לא בטוח.

 

מי שנחשב למועמד הטבעי והמוביל בשלב זה - "12 שנים של עבדות" - לא זכה להכרה גורפת המצופה מפייבוריט לאוסקר. הסרט התקופתי של סטיב מקווין הבריטי אמנם זכה בפרס גלובוס הזהב לדרמה הטובה ביותר, אולם הפרס היוקרתי היה היחיד שגרף מבין שבע המועמדויות שלו. השחקנים צ'יווטל אג'יופור, מייקל פאסבנדר ולופיטה ניונגו, התסריטאי ג'ון רידלי ואף מקווין עצמו, זכו להתעלמות מצד הכתבים הזרים בהוליווד בהתמודדות במסגרת המועמדויות שלהם.

 

איימי אדמס כוכבת "חלום אמריקאי" איימי אדמס כוכבת "חלום אמריקאי" צילום: אם סי טי

 

לעומת זאת, "חלום אמריקאי" של דיוויד או. ראסל, שמוזכר כאחד היריבים העיקריים בקרב על לבבותיהם של חברי האקדמיה האמריקנית - זכה בשלושה פרסים מבין שבע מועמדויותיו, ביניהם לקומדיה הטובה ביותר. למרות זאת, גם ראסל לא הצליח לזכות בפרס הבמאי, שהוענק לאלפונסו קוארון המכסיקני, שיצר את סרט החלל "כוח משיכה". בפרס התסריט זכה ספייק ג'ונז על סרטו "היא".

 

בכל הנוגע לקטגוריות המשחק, נראה שהצוות של "חלום אמריקאי" זוכה לעדיפות ברורה - לפחות בגזרה הנשית. הערב נפתח בהכרזה על זכייתה של ג'ניפר לורנס בפרס שחקנית המשנה, ובהמשך זכתה חברתה איימי אדמס בפרס השחקנית הראשית בקומדיה. זמן לא רב לאחר מכן, שתיהן התוודעו לכך ש"חלום אמריקאי" זכה בפרס הקומדיה הטובה ביותר.

 

ליאונרדו דיקפריו. פרס בשביל הזאב ליאונרדו דיקפריו. פרס בשביל הזאב צילום: רויטרס

 

לעומת הצד הנשי באנסמבל של "חלום אמריקאי", הכוכב הגברי כריסטיאן בייל הפסיד במירוץ לפרס השחקן הטוב ביותר לליאונרדו דיקפריו, שסוף סוף זכה לקצת פרגון בעקבות הופעתו ב"הזאב מוול סטריט". מת'יו מקונהיי שלוקח גם הוא חלק קטנטן בסרטו של מרטין סקורסזה, זכה לכבוד גדול אף יותר עם בחירתו כשחקן הטוב ביותר בדרמה על הופעתו כטקסני נשא נגיף HIV רון וודרוף ב"מועדון הלקוחות של דאלאס" של ז'אן מארק ואלה. שותפו של מקונוהיי בסרט, ג'ארד ליטו, זכה בפרס שחקן המשנה על גילומו של טרנסקסואל שחלה גם הוא באיידס.

 

עוד לפני פתיחת הטקס, נודע כי הבמאי וודי אלן ייזכה בפרס ססיל בי. דה מיל למפעל חיים - והוא כמובן ויתר על ההזמנה להגיע ללוס אנג'לס כדי לזכות בתואר. מי שעשתה זאת במקומו היא דיאן קיטון, חברה טובה ושותפה לעשייה ארוכת השנים כשחקנית ראשית בסרטיו. זמן לא רב אחרי שנאמה בשבחו וירדה מהבימה, עלתה קייט בלנשט שקיבלה את פרס השחקנית הטובה בדרמה על תפקידה ב"יסמין הכחולה" - סרטו האחרון של אלן.

 

וודי אלן וודי אלן צילום: בלומברג

 

בתחום הטלוויזיה, סדרת הדרמה "שובר שורות" זכתה למתנת פרידה מכובדת מצד תא הכתבים הזרים עם שני פרסים - לסדרת הדרמה הטובה ביותר ולשחקן הטוב ביותר (בריאן קרנסטון). איימי פוהלר, שהנחתה את הטקס לצד טינה פיי, זכתה בפרס השחקנית הקומית על "מחלקת גנים ונוף".

 

רשימת הזוכים המלאה - קולנוע

 

סרט הדרמה הטוב ביותר: "12 שנים של עבדות"

הקומדיה הטובה ביותר: "חלום אמריקאי"

במאי: אלפונסו קוארון, "כוח משיכה"

 

שחקן ראשי, דרמה: מת'יו מקונוהיי, "מועדון הלקוחות של דאלאס"

שחקנית ראשית, דרמה: קייט בלנשט, "יסמין הכחולה"

שחקן ראשי, קומדיה: ליאונרדו דיקפריו, "הזאב מוול סטריט"

שחקנית ראשית, קומדיה: איימי אדמס, "חלום אמריקאי"

שחקן משנה: ג'ארד לטו, "מועדון הלקוחות של דאלאס"

שחקנית משנה: ג'ניפר לורנס, "חלום אמריקאי"

 

הסרט הזר: "The Great Beauty", פאולו סורנטינו (איטליה)

סרט האנימציה: "לשבור את הקרח", כריס באק וג'ניפר לי

 

תסריט: ספייק ג'ונז, "היא"

פסקול: אלכס איברט, "הכל אבוד"

שיר בסרט: יו 2, "Ordinary Love" מתוך "מנדלה: הדרך הארוכה אל החופש"

 

רשימת הזוכים המלאה - טלוויזיה

 

סדרת הדרמה הטובה ביותר: "שובר שורות"

הסדרה הקומית הטובה ביותר: "ברוקלין 9-9"

סרט טלוויזיה/מיני-סדרה: "חיי עם ליברצ'י"

 

השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה: בריאן קרנסטון, "שובר שורות"

השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה: רובין רייט, "בית הקלפים"

השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית/מוזיקלית: אנדי סאמברג, "ברוקלין 9-9"

השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית/מוזיקלית: איימי פוהלר, "מחלקת גנים ונוף"

 

שחקן ראשי בסרט טלוויזיה/מיני-סדרה: מייקל דגלאס, "חיי עם ליברצ'י"

שחקנית ראשית בסרט טלוויזיה/מיני-סדרה: אליזבת' מוס, "בקצה האגם"

שחקן משנה בסדרה, מיני-סדרה או דרמת טלוויזיה: ג'ון וויט, "ריי דונובן"

שחקנית משנה בסדרה, מיני-סדרה או דרמת טלוויזיה: ז'קלין ביסט, "Dancing on the Edge"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x