$
פנאי

לקראת שנת 2014: עיריית ת"א מקצצת בהקצבות של מוסדות התרבות

נעם סמל, מנכ"ל תיאטרון הקאמרי: "הודיעו לי על קיצוץ צפוי של מיליון שקל, זו מכה אדירה". מנכ"ל האופרה, חנה מוניץ: "זה כבר הקיצוץ השני אחרי 2 מיליון שקל שקוצצו לאופרה בשנה שעברה". עיריית ת"א בתגובה: נאלצים לבצע צמצומים בכלל התקציב העירוני

מאיה נחום שחל 20:4705.11.13
שלושה שבועות חלפו מיום הבחירות לרשויות המקומיות ול"כלכליסט" נודע כי עיריית תל אביב מכינה את מנהלי מוסדות התרבות בעיר לקראת קיצוצים בהקצבות לשנת 2014. בשלב זה מוקדם לדעת מה יהיה גובה הקיצוץ שכן מועצת העיר טרם התכנסה לאשר את התקציב.

 

מנכ"ל האופרה חנה מוניץ שמעה את הבשורה ממנכ"ל העירייה בעת שהותה בוינה בנסיעת עבודה. "אני לא יודעת מה יהיה עם כולם" אמרה ל"כלכליסט". "זה כבר הקיצוץ השני אחרי 2 מיליון שקל שקוצצו לאופרה בשנה שעברה והבנתי שרוצים לקצץ סכום דומה גם השנה. בשנת 2013 ההקצבה היתה 9.1 מיליון שקל מהעייריה והשנה היינו אמורים לקבל במקור 11.8 מיליון שקל וכנראה נקבל רק 10 מיליון שקל. זה עובד בשיטת הסלמי ואני לא מבינה איך עיר כמו תל אביב נוהגת כך בתרבות שלה. מה רוצים? שנעשה גירעונות? התוכנית כבר קיימת, חתמנו חוזים עם האמנים, חוץ מהיגררות לגירעון אין לי פיתרון כרגע".

 

נעם סמל נעם סמל צילום: אריאל בשור

 

גם נעם סמל, מנכ"ל תיאטרון קאמרי, התיאטרון העירוני של תל אביב, הופתע למשמע הבשורה. "אני עוד לא הספקתי לעכל" הוא אומר ל"כלכליסט". "מנכ"ל העירייה הודיע לי על הקיצוץ הצפוי שיחול ב-2014 במיליון שקל, זה המון, זה 10% ממה שקיבלנו וזו מכה אדירה. ההקצבה העירונית של תיאטרון הקאמרי עמדה ב-2013 על כ-10.5 מיליון שקל ותוכנית העבודה ל-2014 כבר מוכנה על פי ההערכות של ההקצבה בשנה הקודמת. צריך גם לזכור שזוהי תקופת מיתון ולא מצב נורמלי, המע"מ עלה ב-1% שהגדיל את ההוצאות שלנו במיליון שקל. זה קשה מאוד".

 

מנכ"ל תיאטרון בית ליסין ציפי פינס עוד לא יודעת מה יעלה בגורל התיאטרון אותו היא מנהלת. "מאחר והתמיכה של בית ליסין מגוחכת אני לא בין הראשונים שבוחרים להודיע להם. זו בשורת איוב ואני לא מבינה מדוע מוסדות התרבות הם הראשונים לקיצוץ, גם כך מצבם קשה והם חיים מהיד לפה. הנכס העיקרי של העיר תל אביב זו התרבות".

 

מעיריית תל אביב נמסר: "כדי להמשיך לפעול במסגרת המשאבים העומדים לראשותה נאלצת העירייה לבצע צמצומים בכלל התקציב העירוני שיאזנו בין ההוצאות להכנסות וזאת מבלי לפגוע משמעותית בפעילות מוסדות העירייה ובהם גם גופי התרבות העירוניים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x