פנאי

תערוכה: "הלוגי, האירוני והאבסורד", רון גלעד במוזיאון ת"א לאמנות

גלעד זכה בשנה האחרונה בפרס Wallpaper לעיצוב ובפרס העיצוב הבינלאומי של Elle Décor

רוני קציר 09:1013.08.13

תערוכה של המעצב בוגר בצלאל, רון גלעד, הפועל בתל אביב ובמילאנו. גלעד הציג תערוכות יחיד רבות, בין השאר בגלריה דילמוס במילאנו, ועבודותיו מוחזקות באוספים ציבוריים בארץ ובעולם, בהם המוזיאון לאמנות מודרנית ומוזיאון המטרופוליטן בניו יורק. בשנה האחרונה זכה בפרס Wallpaper לעיצוב ובפרס העיצוב הבינלאומי של Elle Décor.

 

"בית מעשן, 2013", עיפרון רדי־מייד, פחם על קיר ומסמר "בית מעשן, 2013", עיפרון רדי־מייד, פחם על קיר ומסמר אמן: רון גלעד

 

התערוכה כוללת כ־80 עבודות שמרביתן עוצבו ויוצרו במהלך 2013, וחלק מהרעיונות יתורגמו בעתיד לייצור תעשייתי. קהל היעד: חובבי עיצוב וגם ילדים. דבר המבקרת: העבודות בתערוכה הן לכאורה חפצים מוכרים ושימושיים, שתהליך העבודה עיקר את הפונקציה המקורית שלהם והעניק להם משמעות חדשה. כך, למשל, גלעד מציג מניפולציות על רהיטים איקוניים,

כמו כיסא טונט מיניאטורי (כיסא מפורסם עם משענת מעוגלת בעיצוב מיכאל טונט) שהפך לרגליים של ספה; ספת LC2 בעיצוב לה־קורבוזייה שנחתכה והורכבה באופן המבטל את הפונקציונליות שלה; דלתות עץ שכופפו באופן הבוחן מחדש את הוויזואליות שלהן; מסגרות תמונה שפרצו את הגבולות בין פנים לחוץ; עשן עשוי שיש; ודיוקן עצמי הכולל זוג עיניים ירוקות מזכוכית שמציצות משני חרכים בקיר לבן. העבודות כמו מבקשות מהצופה לבחון מחדש את תוקפם של הדברים הנראים כמובנים מאליהם. עם זאת, אפשר היה לצמצם את מספר העבודות בתערוכה שכן יש תחושה של חזרה (עד 28 בדצמבר, מוזיאון תל אביב לאמנות. 48 שקל למבוגר (לכל המוזיאון), עד גיל 18 חינם).

 

  • שורה תחתונה: תערוכה מעוררת מחשבה. לוקח רגע להבין מהי המניפולציה שנעשתה בחפץ המוכר, והמשחק מהווה תענוג בפני עצמו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x