$
פנאי

מעבירים את החופש: תערוכה - "Spacemania"

בתערוכת החלל שמוצגת בימים אלה בשיתוף נאס"א, התעשייה האווירית וקרן אילן רמון קשה להבחין לרוב מי נרגש יותר, האבות או הילדים

סופי שולמן 09:0024.07.13

הערצת החלל והחלליות מגיעה לרוב אחרי תקופת הדינוזאורים בחיי הילדים, בעיקר הבנים ולעתים אינה חולפת לעולם. בתערוכת החלל "Spacemania" שמוצגת בימים אלה קשה להבחין לרוב מי נרגש יותר, האבות או הילדים, בעוד האמהות שומרות על איפוק ומנסות לאתר את הילדים המתרוצצים במתחם החשוך.

 


 

חלקה הראשון של התערוכה המושקעת שמתקיימת בשיתוף נאס"א, התעשייה האווירית וקרן אילן רמון, מיועד יותר למבקרים המבוגרים או לנוער שוחר מדע וכולל לא מעט מידע תיאורטי על חקר החלל. על חלק זה מדלגים רוב המבקרים הצעירים בריצה, אך כאשר נכנסים לאולם המרכזי ההתלהבות היא בהחלט כוללת, ללא הבדלי גיל ומין. כאן ניתן לראות חלליות אמיתיות ולהיכנס לתוך אחת שמוצבת בזווית, המייצרת תחושת חוסר שיווי משקל בניסיון לדמות את חוויית האסטרונאוט ששט מבלי שכוח הכבידה מעיק עליו, ובהמשך אפילו לגעת באבן מהירח.

 

Spacemania. בעיקר אבות ובנים נרגשים מהמוצגים Spacemania. בעיקר אבות ובנים נרגשים מהמוצגים

 

גולת הכותרת, לפחות עבור הילדים, מגיעה במתחם האינטראקטיבי: לצערם של ההורים, שמנסים לנתק את הילדים ממסכים לסוגיהם לאורך החופש הגדול, כאן הילדים יצללו לעומק המרחב הווירטואלי ולזמן רב: עמדות קינקט עם משחקי מלחמת הכוכבים, משחק הנחתת חללית אמיתית, צפייה בסרט שהופק במיוחד ומשחקים נוספים ישאירו אתכם בתערוכה עוד שעה לפחות. ואזהרה לסיום - היציאה מהתערוכה ממוקמת בצמוד למזרקות הקופצות במתחם הנמל, כך שתביאו בגדים יבשים להחלפה כי המים האלה מאוד אינטראקטיביים, אך כלל לא וירטואליים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x