שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

אמנות: מה לראות ביריד ארט באזל

היום נפתח בשוויץ יריד האמנות המסחרי החשוב בעולם, שמציגות בו יותר מ־300 גלריות. "כלכליסט" ממפה את האמנים, התערוכות והפאנלים שלא כדאי להחמיץ

רעות ברנע 08:4113.06.13

יריד ארט באזל השוויצרי שייפתח היום (ה') בפעם ה־44 נחשב ליריד האמנות המסחרי החשוב בעולם. בכל שנה נוהרים אליו אנשי עולם האמנות, האוצרים, הגלריסטים המובילים ולצדם חובבי אמנות ואספנים, כדי לצפות ביצירות ובפרויקטים של האמנים המשפיעים בעולם כיום. היריד יימשך עד יום ראשון, 16 ביוני. מחיר כניסה חד־פעמי 40 פרנק שוויצרי (כ־155 שקל), כניסה לכל ארבעת ימי היריד - 95 פרנק שוויצרי (כ־365 שקל). פרטים נוספים באתר artbasel.com. "כלכליסט" ממליץ מה לראות בתוך השפע האמנותי הרחב.

 

הגלריות:

אמנים עכשוויים ואמנות מודרנית

 

יותר מ־300 גלריות מעשרות מדינות בעולם יציגו השנה ביריד יצירות בכל ז'אנר אמנותי העולה על הדעת. רוב הגלריות יתמקדו בהצגת אמנים עכשוויים, אבל גם חובבי האמנות המודרנית והמאסטרים הגדולים של המאה העשרים ימצאו בו את מבוקשם. גלריה Konrad Fischer הברלינאית תציג עבודות של האמן וולפגנג לייב, שעבודות קודמות שלו נמכרו בשנים האחרונות בסכומים של עד 70 אלף דולר. גלריה Mnuchin הניו יורקית תציג עבודה אטרקטיבית במיוחד - "Mao" של אנדי וורהול, אחד מהדפסי המשי הידועים של אמן הפופ ארט שבו מוצג דיוקנו של שליט סין מאו דזה־דונג. דיוקן אחר בסדרה נמכר במכירה פומבית בסותבי'ס בשנת 2011 בסכום של יותר מ־480 אלף דולר. גלריה Alison Jacques הלונדונית תעמיד למכירה יצירות של האמנית הברזילאית Lygia Clark, שפסליה הגיאומטריים נמכרים בשנים האחרונות בסכומים של מאות אלפי דולרים.

 

 • "Hammer (Blue)" של מייקל קרייג־מרטין, תערוכת Parcours
  "Hammer (Blue)" של מייקל קרייג־מרטין, תערוכת Parcours
 • פורטרט עצמי של מרינה אברמוביץ, תערוכת Parcours
  פורטרט עצמי של מרינה אברמוביץ, תערוכת Parcours
 • "Without Place, Without Time,
  "Without Place, Without Time,
 • "Bus Stop and the lights flash" של ג'ונתן מונק, ביתן גלריה דביר
  "Bus Stop and the lights flash" של ג'ונתן מונק, ביתן גלריה דביר
 • "Mao" של אנדי וורהול, ביתן Mnuchin
  "Mao" של אנדי וורהול, ביתן Mnuchin

 

הנציגה הישראלית ביריד השנה, כמו בחמש השנים האחרונות, היא גלריה דביר התל אביבית שתציג עבודות של האמנים הישראליים אריאל שלזינגר ומירי סגל לצד לטיפה אשקש המרוקנית־צרפתית, ג'ונתן מונק הבריטי ודגלאס גורדון הסקוטי.

 

Parcours:

תערוכה רשמית מחוץ למתחם היריד

 

תערוכת ה־Parcours מתקיימת זו הפעם הרביעית, ואף שהיא מוצגת פיזית מחוץ לתחומי היריד היא נחשבת לאחת הקטגוריות הרשמיות בו. קונספט התערוכה הוא יצירות מותאמות לחלל (או בטרמינולוגיה האמנותית־מקצועית: "סייט ספסיפיק"). השנה תוצג התערוכה בשכונת Klingental הנחשבת לאחד האזורים הצעירים והקריאטיביים בעיר באזל, ויוצגו בה עבודות של 17 אמנים בינלאומיים מוכרים, בהן "The Airport" של אמנית המיצג מרינה אברמוביץ' שהיא שחזור של עבודת סאונד משנת 1972, ו־"(Hammer (blue" של האמן הבריטי הקונספטואלי מייקל קרייג מרטין.

 

שיחות והרצאות:

הפסקה מתודית

 

למי שמחפש גם את הצד החינוכי־מקצועי ביריד יתקיימו במהלך ארבעת ימי היריד שיחות, פאנלים והרצאות שיעסקו בסוגיות שונות בעולם האמנות. ביניהם תוכלו למצוא פאנל תחת השם "Collecting New Media" שיעסוק באספנות של עבודות וידיאו וניו־מדיה, פאנל בנושא היחסים בין האמן לגלריה בשנות האלפיים בשם " The Artist and the Gallerist" ושיחה שתעסוק ביצירתו של האמן הגרמני Thomas Schütte בהשתתפות הכוכב הנוכחי של עולם האמנות - אוצר הביאנלה בוונציה מסימיליאנו ג'וני.

 

בטל שלח
  לכל התגובות
  x