$
פנאי

המגפיים של סינדי

הכוכב הגדול בטקס פרסי הטוני לתיאטרון, שהתקיים בניו יורק, היה המחזמר "קינקי בוטס". בזמן שסינדי לאופר חגגה זכייה היסטורית על כתיבת המוזיקה למחזמר, טום הנקס וזוכה האוליבייה "מתילדה" יצאו מאוכזבים מהטקס

מאיה נחום שחל 08:4711.06.13

המחזמר "קינקי בוטס" הוא הזוכה הגדול של פרסי הטוני, עם שישה פרסים, ובהם המחזמר הטוב ביותר, השחקן הראשי והמוזיקה. בטקס, שהתקיים בתחילת השבוע בניו יורק, הופנתה מרב תשומת הלב לתחרות הצמודה בין "מתילדה" ל"קינקי בוטס" בקטגוריית מחזות הזמר - ל"קינקי בוטס" 13 מועמדויות ול"מתילדה" 12.

 

ההצלחה של "קינקי בוטס", מחזמר על דראג קווין שמצילה את מפעל הנעליים המשפחתי מסגירה, היתה צפויה, ובכל זאת הפתיעה את מפיקי "מתילדה", הצלחה מסחררת ששברה שיאים עם שבעה פרסי אוליבייה (המקבילה הבריטית לטוני) ב־2011. בטוני הסתפק "מתילדה" בארבעה פרסים - פרס המחזה (הסיפור שעליו מבוסס המחזמר), שחקן המשנה, התפאורה והתאורה. את אותו מספר פרסים גרף המחזמר "פיפין" - העלאה מחודשת, שחקנית, שחקנית משנה ובימוי.

 

 

משתתפי "קינקי בוטס" על במת הטקס. שישה פרסים ו-13 מועמדויות משתתפי "קינקי בוטס" על במת הטקס. שישה פרסים ו-13 מועמדויות צילום: איי פי

 

סינדי לאופר זכתה בפרס על כתיבת המוזיקה ל"קינקי בוטס" וסיפרה שהיא מתאמנת באמבטיה כבר ימים על הנאום. היא הודתה לאמה שחשפה אותה למוזיקת ברודוויי בילדותה, ולהארווי פירסטיין, הכותב, שביקש ממנה להצטרף למסע ההפקה. לאופר היא האשה הראשונה בתולדות הטוני שזכתה לבדה בפרס השירים והמוזיקה (בעבר היו נשים שחלקו את הפרס). שיא נשי נוסף קבעה בטקס השחקנית סיסלי טייסון (88) - האשה המבוגרת ביותר שזכתה אי פעם בטוני, על תפקידה ב"The trip to Bountiful".

 

בפרס ההצגה הטובה ביותר זכתה "Vania and Sonia and Masha and Spike". בפרס העלאה מחודשת של מחזה זכתה ההצגה "מי מפחד מוירג'יניה וולף" שאף גרפה את פרס השחקן הראשי והבימוי.

 

ההפתעה הגדולה של הערב היתה פרס השחקן הטוב ביותר, שהלך דווקא לטרייסי לטס מ"מי מפחד מוירג'יניה וולף" ולא לטום הנקס מ"לאקי גאי", שהיה המועמד המוביל לזכייה. "לאקי גאי", מהלהיטים הגדולים של העונה, הסתפק בפרס שחקן המשנה ועיצוב תאורה. הפסד צורב נוסף ספג מעצב התאורה קנת פוזנר, שהיה מועמד שלוש פעמים על מחזות זמר - "פיפין", "סינדרלה של רוג'רס והמרשטיין" ו"קינקי בוטס" - והפסיד ליו ונסטון שלקח את הפרס על "מתילדה".

 

איגוד תיאטרוני ברודוויי דיווח על ירידה בהכנסות ובמספר המבקרים בעונת 2012–2013 לעומת השנה שעברה. בעונה, שהסתיימה ב־26 במאי, הניבו מופעי ברודוויי הכנסות של 1.138 מיליארד דולר, ירידה של 0.1% לעומת 1.139 מיליארד בעונה הקודמת. 11.6 מיליון מבקרים הגיעו לאולמות, ירידה של 6.2% לעומת 12.3 מיליון מבקרים בעונה הקודמת.

 

באיגוד מייחסים את הירידה להוריקן סנדי שפקד את ניו יורק בסתיו האחרון. "לכל עונה גורמים משלה שמשפיעים על המספרים של ההכנסות ומספר המבקרים", אומרת שרלוט סנט מרטין, מנהלת האיגוד. "עד שהגיעה סנדי המספרים נראו דומים לשנה שעברה".

 

בנוסף לנזקי השמים היו גם סגירות מוקדמות מהצפוי של הפקות, ובהן "צ'פלין", "פרסיליה מלכת המדבר", "ג'קיל והייד" ו"אוויטה", שהותירו שבועות שלמים של אולמות ריקים לפני שהפקה חדשה מילאה את מקומן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x