$
פנאי

רפרטואר חדש בקאמרי

התיאטרון יפתח את עונת 2013–2014 עם "מקבת". בהמשך יעלו "סיראנו דה ברז'ראק" עם איתי טיראן ועיבוד בימתי של גורי אלפי ל"תעלת בלאומילך"

מאיה נחום שחל 08:2222.05.13

תיאטרון הקאמרי חשף אתמול את הרפרטואר ל־2013–2014. במהלך העונה, שתיפתח ב־4 ביולי, יחגוג התיאטרון את שנתו ה־70 בשלל אירועים, ובהם אירוע בבית הנשיא ושיתוף פעולה עם התזמורת הפילהרמונית.

 

שלמה בראבא שלמה בראבא צילום: דניאל קמינסקי

 

העונה תיפתח בקלאסיקה של שייקספיר "מקבת" בבימוי עמרי ניצן ובהשתתפות גיל פרנק ורות אסרסאי. בהמשך יעלו "אמא קוראז'" מאת ברטולט ברכט עם תיקי דיין, גדי יגיל, רמי ברוך ואורלי זילברשץ; "סיראנו דה ברז'ראק" בבימוי גלעד קמחי ובכיכוב איתי טיראן; "המחברת הגדולה" מאת אגוטה כריסטוף בבימוי מאור זגורי; "דבר מצחיק קרה" למוזיקה של סטיבן זונדהיים, בבימוי עמרי ניצן ובהשתתפות שלמה בראבא, איתי טיראן, רמי ברוך ומוטי כץ; "פרוסט/ניקסון" בבימוי עודד קוטלר עם עודד תאומי ואקי אבני; "הכיתה שלנו" בשיתוף הבימה בבימוי חנן שניר; "פונדק הרוחות" בבימוי יחזקאל לזרוב ובהשתתפותו; המחזה החדש מאת הלל מיטלפונקט "חברים של חברים", ו"דג מוסר" מאת מירי חנוך בבימוי עדנה מזי"א; ו"תעלת בלאומילך", בעיבוד ובימוי של גורי אלפי ואלי ביז'אווי לפי סרטו של אפרים קישון. אלפי ייכנס לתפקיד שגילם בומבה צור בסרט.

 

הקאמרי סיים את 2012 ביתרת עודף של כ־100 אלף שקל. ההכנסות העצמיות שלו עמדו על כ־78.5 מיליון שקל מכרטיסים, ו־2 מיליון שקל מתרומות. התמיכה הציבורית ב־2012 עמדה על 23 מיליון שקל: 12 מיליון מהממשלה ו־11 מיליון מעיריית תל אביב. השנה תפחת ההקצבה מהעירייה ל־10.5 מיליון שקל. מסגרת התקציב של התיאטרון ל־2013 עומדת על 101 מיליון שקל, כ־2 מיליון פחות מ־2012. "הפעילות גדלה, וההקצבה השנתית לא גדלה איתה", אומר מנכ"ל התיאטרון נעם סמל. "בנס ובניהול נכון הצלחנו לשמור על איזון, אך לא לעולם חוסן".

 

עד היום הועברו לתיאטרונים מקדמות של 40% על פי אמות המידה של התקציב ב-2012. ההערכות הן שתקנת התיאטרון, שעמדה ב־2012 על כ־82 מיליון שקל, לא תשתנה. "רצינו שהתקנה תעמוד על 100 מיליון שקל לפחות", אומר סמל, "לימור לבנת צריכה להרים את הכפפה בנושא התיאטרונים, שמפלסים את הדרך לשאר האמנויות בעזרת מפעלי המנויים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x