$
אופנה

השמלה השחורה

אחרי כמעט 30 שנות עיצוב אופנה דורין פרנקפורט מתמקדת בקולקציית בייסיק. ל"כלכליסט" היא מספרת על התהליך והאג'נדה הכלכלית שמנחה אותה

רוני קציר 09:0521.02.13

כשדורין פרנקפורט נשאלה שוב ושוב, במהלך שבוע האופנה גינדי שהתקיים בדצמבר בתל אביב, מהיכן השמלה השחורה שלבשה לתצוגה, היא הבינה שאולי הגיע הזמן לפנות את הבמה לקולקציה אחרת לגמרי. "מדי עונה יש חלק מהקולקציה שאני לא מדברת עליו, כי בעולם האופנה ועל המסלול מציגים את הקיצון ואת הרעיון החדש", היא אומרת. קולקציית קיץ 2013 של פרנקפורט הגיעה בשבוע שעבר לחנויות, והיום הגיעו הפריטים מקולקציית בגדי היסוד, שפרנקפורט מגדירה "די.אן.איי של מלתחת הקריירה הישראלית".

 

הענף בקשיים. האם יצאת בקולקציית בייסיק כדי להוזיל עלויות?

"יש מחשבה כלכלית מאחורי האג'נדה שלי כמעצבת. מיום שהקמנו את המפעל (לפרנקפורט יש שותפה, מרגיט סגל, ר"ק) המוטו היה בגדים איכותיים מתוצרת הארץ, בסדרות קטנות ומחירים מדודים. אנחנו דבקות באג'נדה בזמניםטובים מבחינה כלכלית, וגם פחות".

 

(מימין) רויטל טווג׳ה, רותי קושניר, רויטל מדר, דורין פרנקפורט, טלי קושניר ואודליה ארנולד (מימין) רויטל טווג׳ה, רותי קושניר, רויטל מדר, דורין פרנקפורט, טלי קושניר ואודליה ארנולד צילום: מיקי קרצמן

 

לפרנקפורט גם תפיסת עולם חברתית מגובשת. "בישראל יש פערים גדולים בין עשירים ועניים, ויש אנשים עם קריירות נהדרות שמרוויחים מעט, לא כמו בחו"ל. לכן אני מקפידה על מחירים נמוכים, כדי שגם מורות ומרצות באוניברסיטה, ולא רק בנקאיות בעמדות בכירות, יוכלו לרכוש את הבגדים. נשות קריירה הן לא רק בכירות בעמדות ניהוליות".

 

דוגמניות הקולקציה הן פרנקפורט יחד עם חמש חברות טובות שלה. "אלה נשים במגוון גילים, 26 עד 61, והמטרה היא להמחיש את הטווח הרחב של הבגדים, המתאים לספסלי האוניברסיטה וגם לחדרי הישיבות", היא מסבירה את הבחירה. הבגדים כוללים, בין השאר, מכנסי כותנה בגזרה ישרה, חצאיות עיפרון וקרדיגנים, ב־180–500 שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x