שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

תערוכה: "שמש מלאה, שמים מלאים" בגלריה הקיבוץ

גולן סריג יודע לצייר, לא קשה להבחין בזה – ועם היכולת הזאת הוא נהנה להשתעשע

רעות ברנע 10:3327.11.12

תערוכת יחיד של האמן שחר גולן סריג שבה מוצגים כ־30 ציורים לצד עבודות וידיאו קצרות. קהל היעד: חובבי אמנות עכשווית צעירה. דבר המבקרת: סריג יודע לצייר, לא קשה להבחין בזה – ועם היכולת הזאת הוא נהנה להשתעשע.

 

העבודות שלו אינן עבודות גדולות מהחיים, הן אסוציאטיביות ואינן מלוטשות, וזהו הייחוד שבהן. גוף העבודות הנוכחי מורכב מיצירות מהשנתיים האחרונות, שבהן פונה סריג ליצירת עבודות על מצע נייר ומשתמש בטושים צבעוניים, גואש ואפילו דיו של עטים. השימוש באותם חומרים פשוטים לכאורה חובר לדימויים שהוא מצייר – הרבה דימויים מחיי היום־יום, המבוססים על מאגר התמונות הפרטי שלו מהטלפון הסלולרי.

 

"לא כותרת". עבודה בצבעי מים, דיו וטושים של שחר גולן סריג "לא כותרת". עבודה בצבעי מים, דיו וטושים של שחר גולן סריג

 

גם אובייקט מרכזי המוצג בתערוכה לצד הציורים מורכב מעבודות וידיאו קצרות שאותן צילם במהלך השגרה היומית שלו. אבל היצירות המעניינות יותר הן אלה שבהן החיבור בין הטכניקה והדימוי אינו טבעי: ברבים מציוריו מתייחס סריג לסצנות דתיות, רבות מהן מהברית החדשה. מדובר בסצנות שכבר צוירו מאות אלפי פעמים וזכו לאינספור פרשנויות, אבל החיבור שלהן עם הטושים, העטים וצבעי הגואש יוצר תוצאה מיוחדת מאוד. לצד הציורים בעלי התמות הדתיות, מתבסס סריג גם על דימויים מתוך מקורות אחרים כגון סרטי פילם נואר ומערבוני ספגטי, שמקבלים גם הם טוויסט מסקרן הודות לשימוש בחומר ובצבע. העובדה שמאחורי כל יצירה עומד סיפור הופכת את הצפייה בהן לפעילה ומעוררת חשיבה (עד 14 בדצמבר, דב הוז 25 תל אביב).

 

שורה תחתונה: היצירות מקוריות ומרעננות, ועשויות באמצעים פשוטים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x