• תפריט
פנאי

הצגה: "קיזוז" בתיאטרון הקאמרי

מחזהו של אילן חצור בבימוי אלון אופיר הוא תיאטרון האבסורד של הפוליטיקה

מאיה נחום שחל 10:1425.11.12

מחזהו של אילן חצור בבימוי אלון אופיר, בהשתתפות שמואל וילוז'ני, לימור גולדשטיין, אודיה קורן, נעמה שטרית, יואב לוי, אבי טרמין, מורן קל, ארז כהנא ועוד. קהל היעד: חובבי פארסות פוליטיות. דבר המבקרת: חברת הכנסת השמאלנית תמרה ירדן (גולדשטיין) וחבר הכנסת המתנחל בני שבות (וילוז'ני) מנהלים התקוטטות באולפן הטלוויזיה ורומן סוער מאחורי הקלעים. בהצבעות השוליות הם מעדיפים להתקזז בחדר המיטות, אך ביום ההצבעה הגורלית על הפינוי ביהודה ושומרון העניינים מסתבכים.

 

מי שמוכן להתמסר לז'אנר הפארסה ימצא את עצמו צוחק שעה וחצי ממחזה על סקס, שקרים ודילים פוליטיים, עם דמויות סטריאוטיפיות מדי, ועלילה כמעט בלתי סבירה שרק מרמזת על חלקיקים מהמציאות המורכבת שאנו חיים בה.

 

הגבול בין פארסה לפלופ דק, וצריך להיות מאוד מדויק כדי לא ליפול בפח. קשה לומר שההצגה עומדת בזה לאורך כל הדרך, לפעמים יש נפילות ויותר מדי צעקות, אך אופיר ביים הצגה קולחת ומשעשעת עם תזמון קומי, שהוא המפתח להצלחה. השחקנים מתמסרים לז'אנר, בראשם וילוז'ני במגרש הביתי שלו מלהטט על הבמה בכישרון רב, והפעם הקהל גם מקבל את הרגעים שבהם הוא מגזים, כי זה חלק מהעניין, אם לא עצם העניין.

 

קורן מעניקה לנו את יכולותיה הקומיות כמוריה אשתו, גולדשטיין מקסימה והקומדיה מאוד הולמת אותה, אבי טרמין עושה את שהוטל עליו בשני תפקידים מוקצנים ויואב לוי מצוין. מתאים למי שרוצים לברוח מהמציאות לכמה רגעים של בידור. ציטוט למזכרת: "מי שמתחיל עם שמאלנים גומר במיטה עם ערבים".

 

שורה תחתונה: תיאטרון האבסורד של הפוליטיקה.

 

גולדשטיין ווילוז'ני. למי שמוכן להתמסר לפארסה גולדשטיין ווילוז'ני. למי שמוכן להתמסר לפארסה צילום: יוסי צבקר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x