$
פנאי

תערוכה: "קו לגוסטאב" ו"מדוזות" בגלריה הקיבוץ

ביצירה הזאת נחשפים סיפורי הרחוב, שבו חי גם גוסטאב שטיינשניידר, על שמו התערוכה – פילוסוף שבחר לעבוד כמנקה רחובות

רעות ברנע 11:0610.07.12

הגר מיטלפונקט יוצאת מהגלריה ו"פולשת" למרחב הציבורי באמצעות קו ורוד, לצד אלעד ערמון שמציג תשעה פריימים מתערוכות שאליהן לא הוזמן קהל. קהל היעד: חובבי תערוכות לא קונסרבטיביות.

 

דבר המבקרת: בגלריה מוצגות שתי תערוכות זו לצד זו. הראשונה מבוססת על קו בצבע ורוד עז ובעובי חצי מטר שיצרה מיטלפונקט. הקו מתחיל במתחם "מעונות עובדים" בפינת הרחובות דב הוז ופרישמן, ממשיך על גבי הבניינים, החצרות והחלונות שברחוב דב הוז ומסתיים בגלריה, שם הוא מגיע לפסל עשוי אבני כביש מצוירות. את הקו מלוות שתי עבודות וידיאו דוקומנטריות, הראשונה מתארת מחיקה של קו זהה ששרטטה מיטלפונקט על גבי שלד של בניין במזכרת בתיה. השנייה, והמעניינת בתערוכה, היא יצירתה של יסמין קיני "מהו הקו הוורוד?", המלווה את מיטלפונקט ואת אוצר התערוכה בעת ביקורם בבנייני הרחוב לשם קבלת רשות מהדיירים להעביר את הקו על גבי בתיהם.

 

ביצירה הזאת נחשפים סיפורי הרחוב, שבו חי גם גוסטאב שטיינשניידר, על שמו התערוכה – פילוסוף שבחר לעבוד כמנקה רחובות. במקביל, מוצגות יצירותיו של אלעד ערמון המתארות תשע תערוכות שיצר ואליהן לא הזמין קהל. הפריימים, שמתארים חללים נטושים בקיבוץ, עוסקים גם הם בפלישה למרחב הציבורי ובכך משתלבים מצוין בעבודתה של מיטלפונקט. (עד 27 ביולי, דב הוז 25).

 

שורה תחתונה: כאשר אמנות יוצאת מהמרחב המקובל היא מצליחה גם לקשור קשרים עם הסביבה.

 

מתוך "מהו הקו הוורוד?" מתוך "מהו הקו הוורוד?"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x