פנאי

ביקורת: ההצגה "משחק של אהבה ומזל"

תיאטרון החאן מעלה קומדיה של המחזאי והסופר הצרפתי פייר קרלה דה מאריבו. הצגה שהיא לא פחות מקסם תיאטרוני

מאיה נחום שחל 10:2125.06.12

תיאטרון החאן מעלה את הקומדיה מאת המחזאי והסופר הצרפתי פייר קרלה דה מאריבו, בתרגום ומוזיקה של דורי פרנס, בבימויה של ג'יטה מונטה ובהשתתפות נילי רוגל, תמר אלקן, ארז שפריר, לירון ברנס, אריאל וולף ויואב היימן.

 

קהל היעד: למחפשים קומדיה צרפתית מסוגננת היטב.

 

דבר המבקרת: אביה של סילביה מחליט להשיאה לבן חברו דוראנט וכדי לתהות על קנקנו של החתן המיועד מחליטה סילביה להחליף זהויות עם המשרתת שלה ליזט, אך אינה יודעת שגם דוראנט מתכנן לעשות אותו הדבר עם משרתו.

 

אביה ואחיה של סילביה, שיודעים על המזימה של שני הצדדים, נהנים מהמתרחש ומהמאבק בין האהבה להיגיון. זוהי עבודתה השלישית של מונטה כבמאית בחאן וכבר אפשר להבחין בטביעת האצבע הייחודית שלה. היא מביאה את כל המטען התרבותי והקסום שלה כשחקנית אל עבודת הבימוי ולרגעים ראיתי אותה "מציצה" מתוך הדמויות על הבמה.

 

מתוך ההצגה. רוגל מלכת הערב מתוך ההצגה. רוגל מלכת הערב צילום: יעל אילן

 

בעזרתו האדיבה והאדירה של אשף המילים פרנס ומעצבי הבמה והתלבושות, וכמובן בזכות ששת השחקנים הנפלאים של אנסמבל החאן, נוצרה הצגה שהיא לא פחות מקסם תיאטרוני. אריאל וולף מקסים ושובה לב כדוראנט הצעיר ונילי רוגל, המלכה של הערב, נוטפת קסם ויופי (פנימי וחיצוני) בעיצוב דמותה המהפנטת של סילביה. ציטוט למזכרת: "זו הרפתקה שעצם הסיפור אודותיה ימוסס כל נפש".

 

› שורה תחתונה: תודה לתיאטרון החאן שהכיר את מאריבו לקהל הישראלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x