$
הפסקה לעסקית

הקבב האמיתי

יותר מ־50 שנה מציעה קבב אמונה הבאר־שבעית שיפודי קבב בדיוק כמו שהם צריכים להיות: עסיסיים, מתובלים וטעימים. לפעמים לא צריך יותר

גלי וולוצקי 09:5316.04.12

בצהרי יום חול מסעדת קבב אמונה בבאר שבע מפוצצת. כל השולחנות מלאים בסועדים רעבים, ואנחנו נאלצות לחכות כמה דקות כדי לתפוס מקום. המסעדה הוותיקה, שפועלת כבר משנת 1958, הורחבה עם השנים והפכה מכוך קטנטן ואפוף עשן למסעדה מרווחת יחסית וממוזגת.

 

אף על פי שבאר שבע מציעה בשנים האחרונות אופציות קולינריות מתוחכמות יותר, שמה של השיפודייה הזאת הולך לפניה, בעיקר בזכות הקבבים המשובחים, ונראה שהקהל שלה נשאר נאמן גם בלי שטיקים אופנתיים וגינונים מיוחדים.

 

על הקירות מוצגות לראווה המלצות של שפים נחשבים על הקבב של אמונה, כמיטב המסורת בז'אנר, והמלצריות הצעירות אצות בין השולחנות ובידיהן מגשים עמוסי סלטים ושיפודים לוהטים.

 

העסקית של קבב אמונה מציעה מבחר סלטים, פיתות, שתייה קלה ושני שיפודים, תמורת 60 שקל לארוחה כולה. תוך דקות ספורות מרגע ההזמנה נחתו על השולחן הסלטים, במבחר שלא חרג מהסטנדרט המקובל. חומוס חביב, סלט ירקות טרי וסלט כרוב, מטבוחה טובה, ירקות מוחמצים וגולת הכותרת - עמבה מתוצרת המקום, ששווה לטעום גם אם אתם מסתייגים מהמשחה הארומטית. כל אלה היו משחק מקדים נחמד, וממש לא הכרחי, לדבר האמיתי שלשמו הגענו.

 

והקבב אכן עמד בכל הציפיות: ארבעה קבבים עירקיים דחוסים ונוטפי שומן, הצלויים על גריל פחמים ומתובלים בבהרט, היו עסיסיים וטעימים מאוד. יחד עם צ'יפס בעבודת יד זו ארוחת צהריים מוצלחת ומשביעה מאוד. מנה נוספת של שיפודי פרגית היתה חביבה (עד כמה ששיפודי פרגית יכולים להיות). הם נצלו בעדינות ונותרו רכים, אבל במחשבה שנייה זה לא המקום להתעסק בשיקולי קלוריות. אם אתם כבר כאן, לכו על שתי מנות קבב. זהו.

 

עסקית ב- 60 שקל. בלי שטיקים אופנתיים עסקית ב- 60 שקל. בלי שטיקים אופנתיים צילום: חיים הורנשטיין

 

התנהלות ה"לבלוע לבלוע לא ללעוס", המאפיינת שיפודיות, היא לא הסגנון כאן, וקבלת הפנים החמה עודדה אותנו להישאר לעוד בקבוק סודה בטרם נמשיך לדרכנו.

 

קבב אמונה הוא מקום שעובד כבר יותר מ־50 שנה ומצליח לספק את הסחורה - אוכל טעים - הישג שכל מסעדן היה שמח להגיע אליו.

 

שם: קבב אמונה

ז'אנר: שיפודייה

מיקום: קק"ל 58 באר שבע, 6278865-08

מחיר העסקית: 60 שקל, ראשון־חמישי, 00:12–00:22

התחככות: תושבי האזור וחובבי קבבים מכל הארץ

כשרות: כשר

שירות: זריז ומאיר פנים

חניה: בסמוך, ללא תשלום

נגישות נכים: יש, ויש שירותי נכים

שורה תחתונה: לא סתם מלא כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x