• תפריט
אופנה

קולקציות הנעליים הישראליות

עורות מחוררים בחיתוכי לייזר, עקבים לא גבוהים במיוחד וצבעוניות עזה בנוסח הקולור בלוקס. "כלכליסט" סוקר את הדגמים שהכינו המעצבים הישראלים לקראת העונה החמה

לרה רוטר 09:5710.04.12

לא קל להיות מעצב נעליים בישראל. המגוון המצומצם למדי של חומרי הגלם והעורות, ובעיקר המחסור ביצרני נעליים שהם בעלי מקצוע של ממש, הופכים את המשימה על כל שלביה למסובכת למדי.

 

המעצבים שכן מעזים לעסוק בתחום התובעני נדרשים למידה רבה של יצירתיות בדרכם להעמיד דגמים שיהיו גם ייחודיים להם וגם ישקפו את המגמות הבולטות בכל עונה על מסלולי האופנה בעולם. "כלכליסט" מציג חמש קולקציות מובילות של מעצבים ישראלים לקיץ 2012.

 

קאפל אוף

 

שלי ואילון סתת, מעצבי המותג, ממשיכים גם העונה להמציא גזרות בלתי שגרתיות. באמצעות חיתוכי לייזר הנעשים במים הם יצרו גפות בהשראת גלגלי אופניים, קיפולים מעולם האריזות וחיתוכים בדוגמת פרוות. נעליים שבהן עור הסוליה עולה על גפת הנעל נראו גם בקולקציה הנוכחית, לצד דגמים קלאסיים יותר, כמו מוקסינים, המוצעים בגרסה שטוחה או על עקב קטן, או נעלי סירה בצבעים עזים כצו העונה. במישור העסקי מתברר שרשת אנתרופולוג'י, שאיתה החלו לעבוד בעונה שעברה, המשיכה להזמין גם העונה. כמו כן, בחנות הדגל של המותג, שתיפתח במתחם שרונה בתל אביב, יימכרו גם נעלי גברים, ובעונה הבאה המותג יציע גם תיקים.

 

מגמות העונה ששולבו בקולקציה: עור מחורר, סוליות ג'ל סיליקון וגומי אלסטי - אלמנטים מעולם הספורט, צבעוניות עזה כמו כחול, ירוק, כתום ופוקסיה, וחיתוכי לייזר. בקולקציה כ־30 דגמים, וגובה העקבים 1–7 ס"מ. העורות המיובאים מאיטליה מעובדים על פי הזמנת המעצבים. מחירים: 450–750 שקל.

 

קאפל אוף, 670 שקל קאפל אוף, 670 שקל

 

מיכל מילר

 

שילובי עורות ועבודה ידנית הם מסימני ההיכר של המעצבת מיכל מילר, ששאבה הפעם השראה מלידת בנה הבכור, שאותה תרגמה למושגים כמו הרמוניה וסימביוזה. הדגמים נעשו מעורות חלקים בגוונים עזים בגימור מבריק, כמו כחול רויאל, ורוד קוראל וצהוב חרדל, לצד גוונים קלאסיים כמו אבן, שחור וכסף. עבודת קליעה בעור, כיווצים, תיפורים בולטים ומלאכת שכבות, שנעשתה מעורות בגוונים שונים, הם שמקפיצים את הנעליים שגזרותיהן קלאסיות ומעודנות.

 

ביוני יציין המותג חמש שנים להיווסדו, ומילר מתכננת לחגוג את האירוע. כמו כן, מתכננת המעצבת לפתוח חנות דגל במרכז תל אביב, שתתווסף לחנות ברחוב רזיאל ביפו שאותה היא חולקת עם מעצבת נוספת. בנוסף לקולקציה המוצגת בחנותה, מעצבת מילר קולקציה שבה כ־15 דגמים עבור חברת 911 אופנה, אשר משווקת את נעליה לחנויות ברחבי הארץ. מגמות העונה ששולבו בקולקציה: קולור בלוקס בצבעוניות עזה, עורות בגוונים מטאליים, עורות בטקסטורת נחש, עורות מחוררים וקווים גיאומטריים. בקולקציה כ־20 דגמים, וגובה העקבים 1–7 ס"מ. מגוון העורות כולל גם נאפה וגימור לק. מחירים: 350–760 שקל.

 

מיכל מילר, 690 שקל מיכל מילר, 690 שקל

 

אחת אחת

 

הקו הנקי שמאפיין את נעלי המותג נמשך גם העונה, אך בהבדל אחד: את הקולקציה הנוכחית עיצבו אלמוג וייס ומירה גפני בצימר מבודד ששכרו למשך שבוע לטובת העניין. התוצאה באה לביטוי, לדבריהן, בחידושים דוגמת הסנדלים שחלקם הקדמי מתרומם - דגם שמצריך עיגול בעבודת יד. הקולקציה גיאומטרית מאוד ומתאפיינת בהשראה יפנית. עורות שחורים בגימור משומש או מאט שימשו ליצירת הגפות ולציפויי הספידה, והסדרה מוצעת גם בגוני חול, המקנים לאותן גזרות מראה תנכ"י מעט.

 

בקולקציה גם נעלי סירה קלאסיות על עקב בשלוש גרסאות ובצבעוניות הכוללת אדום, ירוק בטקסטורת נחש, תכלת, צהוב וכחול. קולקציה שנייה של תיקי המותג תגיע בקרוב לחנויות, וצמד המעצבות מדברות גם על השקת קו תכשיטים מחומרי גלם שאספו בשוק הפשפשים. יש להן גם כוונה לפתוח בשנה הקרובה חנות נוספת, שלישית במספר, מחוץ לתל אביב. מגמות העונה ששולבו בקולקציה: קווים גיאומטריים, צבעוניות עזה, עורות בטקסטורת נחש, מראה יוניסקס. בקולקציה כ־15 דגמים, וגובה העקבים 1–6.5 ס"מ. מחירים: 690–890 שקל.

 

אחת אחת, 790 שקל אחת אחת, 790 שקל

 

שני בר

 

העיצובים של שני בר מתאפיינים בהקפדה יתרה - בין אם מדובר בבחירת העקבים הנכונים ביותר לנעל מבחינת הגובה והצורה, ובין אם בפרטי הגפה שמקנים לדגם מראה ייחודי ומעניין. את ההשראה לפרטים שאבה העונה בר מעולם ההלבשה, על חורי התחרות המעוגלים, גזרת הצווארונים הסיניים, צווארוני התחרה והרכיסה של חולצות גבריות מכופתרות. השתתפות ראשונה בתערוכה לנעלי בוטיק MICAM במילאנו הביאה למותג גם הזמנות מיפן, אוסטרליה וארצות הברית, אחרי שעד כה שיווקה בר לאירופה בלבד.

 

חנות המותג שנפתחה בברלין בשנה שעברה מתחילה לעורר עניין בתקשורת, ובימים אלה מתקיימים מגעים עם בית כלבו אמריקאי מוביל, המעוניין למכור את הקולקציות של בר. מגמות העונה ששולבו בקולקציה: קווים גיאומטריים בדוגמאות תחרה, צבעוניות עזה הכוללת גם קוראל, טורקיז עמוק, אדום, חרדל ותכלת, עורות בצבעוניות מטאלית. בקולקציה כ־20 דגמים, וגובה העקבים 8–1.5 ס"מ. העורות - לק בצבעים עזים, עורות בגוונים מטאליים, עורות מחורצים או בטקסטורות נחש וקרוקו - מיובאים מאיטליה. מחירים: 685–825 שקל.

 

שני בר, 760 שקל שני בר, 760 שקל צילום: רוני כנעני

 

דניאלה להבי

 

אף על פי שההשראה לקולקציית הנעליים של להבי לקיץ 2012 הגיעה מסיפור חייה האישי, כבת לאם שנולדה
בתאילנד ולאב יליד עיראק, בולט בדגמים בעיקר השילוב המדויק של מגמות העונה. אלמנטים מעולם הספורט ניכרו בסוליות הגומי ששודכו לנעליים שטוחות ואף לנעלי עקב, וגם בשימוש ברשת אלסטית ספורטיבית באחד מהדגמים ובנעלי האספדריל שעוצבו על עקב בגובה 7 ס"מ.

 

הצבעוניות העזה כוללת גוני חרדל, טורקיז וקוראל, ובולטים דגמים שבהם נעשה שימוש במספר עורות בהטבעות ובהדפסים שונים, שביחד עונים על המגמה הרווחת של ערבול הדפסים. חלק מההטבעות משדרות אלמנטים גרפיים, אף על פי שהן מבוססות על חיקוי טקסטורות של עורות ופרוות של בעלי חיים. בשנה האחרונה, בעקבות השתתפות המותג בתערוכת Accessorie Circuit בניו יורק, משווקים כיום דגמיה של להבי בכ־50 חנויות בארצות הברית, ולפני כחודש נפתחה חנות נוספת של המותג בקניון עיר ימים בנתניה.

 

מגמות העונה ששולבו בקולקציה: אלמנטים ספורטיביים, ערבול מרקמים גרפיים, ניחוח אוריינטלי בצבעוניות, ושימוש בקש קלוע. בקולקציה כ־20 דגמים, וגובה העקבים משטוח לגמרי עד 10 ס"מ. את העורות מייבאת להבי, על פי מפרטים שלה, מאיטליה, ספרד ופורטוגל. מחירים: 690–1,290 שקל.

 

דניאלה להבי, 990 שקל דניאלה להבי, 990 שקל צילום: רן גולני

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x