$
פנאי

טיולים מאורגנים: יעדים חדשים ומאתגרים

מסע צילום באיי אוקיינוס הקרח הצפוני, ספארי מעורבות חברתית בטנזניה או טיול תכשיטנות באיטליה. "כלכליסט" מציג את הטיולים המרתקים של 2012

תמר וילרפורט 10:1806.03.12
טיול מאורגן לחו"ל אינו מתאים לכל אחד, אבל מי שמעדיפים את הלו"ז הידוע מראש ואת העובדה שמישהו אחר מתכנן ודואג לכל - יכולים להיערך לקראת הטיול של 2012. "כלכליסט" סוקר את ההצעות של חברות הטיולים, ומן ההיצע מסתמן שאפריקה היא הדבר הבא.

 

אתיופיה: מסע מצפון לדרום

 

ארגון: החברה הגיאוגרפית־ברק אפיק. משך הטיול: 15 יום, יציאה ב־30 במרץ בטיסה לאדיס אבבה. מה בטיול: בין השאר מבקרים בבהר דאר (Bahir Dar) שלחופי אגם טאנה, מקור נהר הנילוס הכחול. האגם זרוע באיים, ועל כ־20 מהם יש כנסיות ומנזרים עתיקים, שמרביתם פעילים עד היום. בעיר גונדר, בירת הממלכה האתיופית במאה ה־17, רואים ארמונות וכנסיות מרשימות. כמו כן, מסיירים בכפר ביתא ישראל (וולקה), שבו מתגוררת קהילה יהודית מצומצמת. בנוסף לאלה מבקרים את מי שעדיין מקיימים מסורות שבטיות בעמק האומו - בני שבט קונסו ודסנץ', שחיים בבקתות ייחודיות ומתפרנסים מחקלאות. פרטים: 4,366 דולר, geotours.co.il.

 

אתיופיה: מסע מצפון לדרום אתיופיה: מסע מצפון לדרום

 

טנזניה: ספארי מעורבות

 

ארגון: ספארי קומפני בשיתוף עמותת ברית עולם (הפועלת למתן סיוע הומניטרי באפריקה). משך הטיול: תשעה ימים, יציאה ב־6 באפריל בטיסה לאדיס אבבה. מה בטיול: השתתפות במיזמים שמפעילה העמותה לפיתוח הקהילה - הקמת פרויקט אמנות ועזרה בלימודים - לצד טיולים בשמורות אגם מניארה, סרנגטי ונגורונגורו, במכתש הגדול ובאגם מגדי, במטעי הקפה ובעיירה מושי. פרטים: 3,333 דולר, menelik.co.il.

 

טנזניה: ספארי מעורבות טנזניה: ספארי מעורבות צילום: מורי אילון

 

נמיביה: ג'יפים במדבר

 

ארגון: עולם אחר. משך הטיול: 16 יום, יציאה ב־3 במאי ליוהנסבורג, עם מדריך ישראלי. מה בטיול: ביקור בדיונות החול הגבוהות בעולם במדבר נמיב, אך לא רק. מבקרים בשבט הבושמנים הנודד, את בני שבט הדמרה, את בני שבט ההימבה הצבועים אדום, וכן אצל אנשי Owambo - שם כולל ל־12 שבטים החיים בצפון נמיביה ובדרומה של אנגולה. בתוכנית גם ביקור בשמורות הטבע נמיב־נאוקלופט ופארק אטושה: בראשונה יש אינסוף חולות, אך גם גבים ומפלי מים, ובשנייה עדרי בעלי חיים ובהם אנטילופות, זברות, פילים, קרנפים, אריות ונמרים. פרטים: 4,895 דולר, another-world.co.il.

 

נמיביה: ג'יפים במדבר נמיביה: ג'יפים במדבר צילום: אייבי ארז

 

סרי לנקה: ג'יפים בנהיגה עצמית

 

ארגון: מדראפט. משך הטיול: 11 יום, יציאה ב־4 באפריל, בטיסה לקולומבו דרך עמאן, עם מדריך ישראלי. מה בטיול: סרי לנקה מציעה למבקרים בה יערות טרופיים, מטעי תבלינים ותה, מפלי מים ושמורות טבע, אתרי מורשת וכפרי דייגים. בטיול נוהגים באופן עצמאי ברכבי שטח, מבקרים בבית המחסה לפילים אסיאתיים שהתייתמו ובמקדשים בודהיסטיים במערות. כמו כן, מבקרים בחוות תה, בשמורות טבע וגם בחוף המזרחי של האי, שם אפשר לראות את ההרס שזרע הצונאמי ב־2007. פרטים: 2,985 דולר לאדם, medraft.co.il.

 

איטליה: תכשיטנות וחרוזים

 

ארגון: חברת חרוז כזה, שאינה חברת טיולים. משך הטיול: שישה ימים, יציאה ב־10 במאי בטיסה למילאנו. מה בטיול: מסלול מיוחד לחובבי חרוזים ותכשיטנות. הטיול יעבור בוונציה, ראוונה, ורונה, ויצ'נזה ומילאנו, והמשתתפים יבקרו במפעלי חרוזים ידועים, שהכניסה אליהם אסורה בדרך כלל לתיירים. כמו כן ייערכו סדנאות בהדרכת אמנים מקומיים. בין היתר תתקיים סדנה בבית הספר הגבוה לאמנות הזכוכית, אשר באי מורנו, אי הזכוכית; ובאי בורנו - אי התחרה - מובטחת סדנה שיעביר אמן מקומי, היוצר מסיכות ונציאניות מעיסת נייר. המשתתפים גם יסיירו ביריד הבינלאומי לתכשיטים וחרוזים Cibi & Mart, שמתקיים מדי שנה במילאנו. פרטים: 1,590 יורו לאדם בחדר זוגי, יציאה ב־10 במאי בטיסה למילאנו, 1,590 יורו לאדם בחדר זוגי, beadshops.com.

 

שפיצברגן, נורבגיה: צילום

 

ארגון: פוטוטבע. משך הטיול: עשרה ימים, יציאה ב־12 ביולי בטיסה לאוסלו. מה בטיול: התמקדות באזור לא מתויר, תוך הפלגה מסביב לאי שפיצברגן, הגדול שבקבוצת איי סבאלברד. האיים ממוקמים כ־1,000 ק"מ דרומית לקוטב הצפוני, בלב אוקיינוס הקרח הצפוני. בין השאר מבקרים בקרחון ה"14 ביולי", שבו אפשר לראות פרחי טונדרה צבעוניים, מצוקים משוננים, מושבות קינון של ציפורים מקומיות - ריסות ואוריות, כלבי ים ולפעמים גם שועלי קוטב. המשתתפים ייצאו לטיול הכולל הליכה על קרחונים וצפייה בדובי קוטב ובאווזים ממשפחות שונות. עוד הם יפגשו במסע שלדי לווייתנים וקברים של ציידי לווייתנים מהמאה ה־17. את ההדרכה לקראת הטיול ובמהלכו מעבירים אנשי מקצוע בתחום הצילום, הזואולוגיה וההיסטוריה. פרטים: 4,896 דולר, phototeva.co.il.

 

שפיצברגן, נורבגיה: טיול צילום שפיצברגן, נורבגיה: טיול צילום צילום: מולה יפה

 

קירגיסטן: ארץ הנוודים

 

ארגון: יזהר טיולי שטח־טריפולוג'י. משך הטיול: תשעה ימים, יציאה ב־18 ביוני בטיסה למוסקבה, טשקנט או איסטנבול, ומשם לבישקק, עם מדריך ישראלי. מה בטיול: קירגיסטן היא ארץ ערבות מוקפת הרים גבוהים ופסגותיהם קרחונים. התעבורה בה נסמכת בעיקר על סוסים - ובטיול זה בג'יפים בנהיגה עצמית. מטרת הטיול היא לעקוב אחר הנוודים ואורחות חייהם. במהלך הטיול ישנים בבתי מלון, אבל גם ביורטות ובבתי מקומיים, ו"מתקלחים" בנהר. אצלם גם מתכבדים בקומיז - חלב סוסות, ובאוכל שכולל בדרך כלל אורז עם בשר סוסים, כבשים או בקר, ופוגשים בציידים המסתייעים בעיטים. בערי המסחר מבקרים בשוקי בהמות, ובין לבין עוברים מרחקים עצומים ומטפסים לגבהים של עד 5,000 מטר. פרטים: 2,500–2,650 יורו (תלוי במספר הלינות בבתי מלון ובמספר הנוסעים בג'יפ), .izhar4u.co.il

 

 

קיריגיסטן: ארץ הנוודים קיריגיסטן: ארץ הנוודים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x