• תפריט
פנאי

לקראת הקיץ: אימוני כושר חדשים

גלישה בלי גלים, קפיצה על טרמפולינה מיוחדת, כושר משולב בדמיון מודרך או שילוב אלמנטים מהתעמלות אמנותית. כלכליסט סוקר את שיטות האימון החדשות שמגיעות לישראל

קרן צור 09:5726.02.12

הקיץ עוד לא ממש בפתח, אבל במכוני הכושר כבר נערכים לעונה החמה עם שיטות אימון חדשות שינחתו במועדונים במהלך החודשים הקרובים. "כלכליסט" בחר את האימונים הכי חמים לקיץ הקרוב.

 

סאפ פילאטיס - אימון על גלשן

 

לפני שנתיים הביא עמית ענבר לחופי ישראל את בשורת הסאפ: גלשן עמידה, שאינו דורש תנאים מיוחדים (כמו רוח או גלים). בהשוואה לענפי גלישה אחרים הסאפ קל ללימוד, וכבר בשיעור הראשון עולים עליו וחותרים במים. לקראת הקיץ ענבר משיק את הסאפ פילאטיס – אימון המשלב בין חתירה מהירה לתרגילי חיזוק סטטיים, שמתבצעים בעמידה על הגלשן. לדברי ענבר מדובר בשידוך מושלם: בפילאטיס מחזקים את שרירי מרכז הגוף, משפרים יציבה, שיווי משקל ודיוק בתנועה, ומפתחים יכולות גופניות יעילות לגלישה.

 

יתרונות: האימון משלב בין פעילות אירובית מאומצת (חתירה) לתרגילי חיזוק מאתגרים, ומבטיח קרבה לים, שתמיד עושה טוב. כמה שורפים: 500–650 קלוריות בשעה.

 

פרטים: מתחילת מרץ במרכז הגלישה קייט אווי בבית ינאי (מדי יום), ומתחילת אפריל במועדון הכושר View בקניון ארנה בהרצליה (האימונים ייערכו על חוף הים הסמוך, פעמיים בשבוע); 200 שקל לאימון ניסיון בקייט אווי, 800 שקל לחבילה חודשית של שמונה אימונים; 100 שקל לאימון במועדון הכושר View, מנויים במועדון (280–320 שקל בחודש) מקבלים 10% הנחה; www.kiteaway.com , www.view-club.co.il.

 

סאפ פילאטיס סאפ פילאטיס

 

ViPR - אביזר הכושר החדש

 

שיטת האימון ש"הדיילי מייל" הכתיר ב־2010 כ"טרנד הפיטנס הלוהט של השנה" מגיעה לישראל באיחור אופנתי. החל מתחילת מרץ תשתלב השיטה באימוני הסטודיו של רשת גו אקטיב.

 

את השיטה פיתח מישול דלקור, מומחה לתנועה קנדי שהופקד על אימוני הכושר של כמה ספורטאים אולימפיים. השיטה מבוססת על שימוש בציוד מיוחד שפותח לצורך התרגול: גלילי פלסטיק צבעוניים שמשקלם 4–20 ק"ג, ולאורכם שקעים לאצבעות הידיים. הגלילים משמשים כתחליף למשקולות ולאביזרי כושר נוספים כמו כדורי כוח ובודי בר, ומציעים יותר מ־8,000 תרגילים בדרגות קושי שונות.

 

יתרונות: השיטה מבוססת על אימון כוח תוך כדי תנועה, ומשלבת בין פעילות אירובית ואנאירובית. התרגילים מפעילים כמה קבוצות שרירים במקביל, ומבטיחים אימון פונקציונאלי מאתגר ויעיל. הגלילים יכולים לשמש גם לעיסוי, ויעילים לשחרור השרירים התפוסים ולתרגילי מתיחות. כמה שורפים: 600–1,000 קלוריות בשעה.

 

פרטים: החל מ־15 במרץ בסניפי רשת גו אקטיב בתל אביב (בוויצמן ובהדר יוסף); 90 שקל לאימון קבוצתי (עד ארבעה אנשים); go-active.co.il.

 

ViPR ViPR

 

אינדיקו - שילוב בין יוגה, פילאטיס ומחול

 

נורית וגל אינדיק, זוג מורים לחינוך גופני, עברו הכשרות רבות (פילאטיס, יוגה, דמיון מודרך, חינוך, אמנות ועוד) לפני שפיתחו שיטת אימון ייחודית. השיטה של השניים משלבת בין כל העולמות, ולצד מאמץ גופני דורשת הבנה עמוקה של התרגול.

 

האימון מתבצע על מזרני יוגה, בחדר עם תאורה מעומעמת ולאור נרות. על יריעות בד לבנות מוצגים תשעה סמלים גרפיים מתחלפים, שמרכיבים את שפת האינדיקו. באמצעות התבוננות בסמלים ותרגילים בדמיון מודרך, המתאמנים מקבלים השראה לביצוע תנוחות מאתגרות מהיוגה ורצפים תנועתיים מהפילאטיס ומהמחול.

 

יתרונות: מחזק את כל קבוצות השרירים בגוף, ומפתח כוח, גמישות, שיווי משקל ויציבה נכונה. האימון מבטיח גם להפעיל את שרירי הדמיון ולחזק את הקשר בין גוף לנפש. כמה שורפים: 200–300

קלוריות בשעה.

 

פרטים: בסטודיו במרכז טבעון, והחל מסוף מרץ בגרייט שייפ בכפר סבא ורעננה ובהמשך בשאר סניפי הרשת; טבעון - 60 שקל לאימון של עד שלושה אנשים; גרייט שייפ - כניסה חופשית למנויים (200–280 שקל לחודש), 50 שקל לאימון חד־פעמי; indyko.co.il/about.shtml.

 

אינדיקו אינדיקו צילום: יואב בכר

 

אלמה קור - אימון בעזרת רצועות ידיים

 

אלמה (נשמה בספרדית) קור (שרירי היציבה והמרכז הגוף, שנקראים באנגלית Core) הוא עוד אימון שמבקש לחזק את הקשר בין הגוף לנפש, ומבטיח לעשות זאת בדרך מקורית. אל התרגול מצטרפות רצועות ידיים צבעוניות מתנפנפות, והן מוסיפות אלמנטים של התעמלות אמנותית ואווירה שמחה.

 

פטריסיה ברלינגר, מדריכת פילאטיס ותיקה ברשת גרייט שייפ שפיתחה את האימון, תציג אותו לראשונה בחופשה האירובית שתיערך בסופשבוע הקרוב בים המלח – כנס הדרכה מקצועי שמושך מאות מאמני כושר מרחבי הארץ.

יתרונות: הרצועות הקלות דורשות להשקיע כוח בנפנוף מתמשך באוויר, וכך מרוויחים עבודה אינטנסיבית על חיזוק שרירי הידיים ומרכז הגוף. ביצוע רצף התנועות דורש ריכוז ודיוק, ומפתח כלים מנטליים שיעילים לחיי היומיום. כמה שורפים: 200–300 קלוריות בשעה.

 

פרטים: החל מסוף מרץ בסניפי גרייט שייפ בכפר סבא ורעננה, ובהמשך בשאר סניפי הרשת; כניסה חופשית למנויים (200–280 שקל לחודש), 50 שקל לאימון חד־פעמי; great-shape.co.il.

 

אלמה קור אלמה קור

 

Spizi - רכיבה בתלת־ממד

 

במכון הכושר זאוס השיקו לאחרונה אימון ספינינג המיועד למתקדמים, שנערך מול מסך שעליו מוקרן נוף משתנה. כל אחד מהמדוושים באימון מופיע על המסך בתצוגה תלת־ממדית, ויכול לעקוב אחרי התקדומותו ביחס לשאר הרוכבים בקבוצה. המסך מפעיל את יצר התחרותיות, ומשמש זריקת מוטיבציה להגברת הקצב. אם זה לא מספיק, בתום כל אימון מקבלים דואר אלקטרוני שמסכם את הנתונים האישיים (מרחק, קצב ומספר הקלוריות ששרפתם), ומבטיח מעקב צמוד אחר ההתקדמות והיעדים שנקבעו.

 

יתרונות: השיטה שומרת על הדריכות ועל הערנות של המתאמנים, ומבטיחה אימון אירובי בדופק גבוה, שיעיל לחיזוק סבולת לב ריאה ולשריפת קלוריות מוגברת. כמה שורפים: 600–1,000 קלוריות בשעה.

 

פרטים: במכון הכושר זאוס (מגדל משה אביב, מתחם הבורסה ברמת גן); כניסה חופשית למנויים (375–450 שקל למינוי חודשי), אימון ניסיון ללא תשלום; zeusport.co.il/hog.asp.

 

ג'אמפינג - אביזרים וטרמפולינה

 

אימון המתבצע על טרמפולינה מיוחדת (פטנט רשום) שפותחה במיוחד עבור התרגול, ואליה מתלווים אביזרים משלימים ובהם מוט אחיזה מברזל ושק אגרוף. השיטה נולדה בצ'כיה לפני כעשור, ובשנים האחרונות צוברת פופולריות בחו"ל (כיום מעבירים אימוני ג'אפינג ב־250 מכוני כושר בשמונה מדינות). בארץ היא נחתה בשבוע שעבר, והוצגה לראשונה בתערוכת הכושר "ג'ים אנד פול" שנערכה בגני התערוכה בתל אביב. מאחורי היוזמה עומד מאמן התריאטלון ליד שחר, שבשנה שעברה נחשף לשיטת האימון הייחודית בתערוכת כושר בגרמניה, והחליט להביא את בשורת הג'אמפינג לישראל.

 

יתרונות: משלבת בין פעילות אירובית ואנאירובית, וכוללת אימונים לקבוצות שונות – אימון לילדים, אימון למתקדמים ואימון בסגנון לטיני שמשלב צעדי ריקוד. לפעילות על טרמפולינה יש שלל יתרונות בריאותיים שהוכחו במחקרים – הורדת לחץ דם, המרצת זרימת נוזל הלימפה שמסלק רעלים מהגוף, הפחתת דיכאון ועייפות ועוד. כמו כן, היא יעילה מאוד לשריפת קלוריות. את האימונים אפשר לבצע במכוני הכושר, או לרכוש טרמפולינה ולהתאמן לבד בעזרת קלטת הדרכה ב־DVD (אגב, ביל גייטס מחזיק טרמפולינה במשרד, וטוען שעשר דקות קפיצה מדי יום משפרות פלאים את הריכוז ואת התפקוד בעבודה). כמה שורפים: 600–1,000 קלוריות בשעה.

 

פרטים: בימים אלה מתנהלים מגעים לשילוב השיטה בתפריט האימונים של רשתות הכושר הגדולות; 1,300 שקל לטרמפולינה ביתית (כולל מוט אחיזה); jumpingshop.cz ,054-3377311.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x