$
אורבניסט

אורבניסט: טכנולוגיה ואמנות נפגשים בירושלים

וגם הופעה של Iceage באמסטרדם, הקרנת סרטו החדש של אדם ביזנסקי בתל אביב, תערוכה של אמנית הרחוב Swoon בלונדון ושאר אירועים עירוניים

כתבי כלכליסט 10:1313.12.11

מי הבוס: אנחנו דיגיטל בירושלים

"אנחנו דיגיטל" היא סדרת מפגשים שמארגנת קבוצת No Coast הירושלמית, כחלק מאירועי האמנות "מחוץ לבוידעם". המפגש השבוע יורכב משני מופעים שעוסקים בהשפעות טכנולוגיות על אמנות. הראשון, "מייבי אטנדינג" של בנות טיורינג, הוא מעשייה אינטרנטית בנושא הפחד מהטכנולוגיה, המורכבת מאנימציה וממוזיקה שמלחין מחשב, כשהקהל הוא חלק פעיל במופע. החלק השני של הערב יוקדש לפרויקט "Interself2" - משחק, מופע וניסוי שמפעילה תוכנת מחשב המקליטה פקודות פשוטות כמו "לך", "קפוץ" או "רוץ" ומשמיעה אותן לאדם שמחובר למחשב באוזניות. התוצאה: המחשב, שקיבל פקודות מהאדם, פוקד על האדם את אותן פקודות, ועל האדם להגיב לו. מי פה באמת המפקד?

» 15 בדצמבר, 21:00, עשרה שקלים, יפו 93

נטע שמעוני

 

יצירות מבית No Coast. השפעות טכנולוגיות יצירות מבית No Coast. השפעות טכנולוגיות צילום: יניב יור

 

דם נשפך באמסטרדם: Iceage בהופעה באמסטרדם

יש אנשים שעבורם היתה 2011 התגשמות חלום גדול, כמו ארבעת החברים הצעירים בלהקת ה־Pאנק הדנית Iceage. בינואר הם שחררו אלבום בכורה בחברת תקליטים קטנה, כשהם מוכנים להסתפק בגבולות הז'אנר, שכן שיריהם נעים על הציר הלכאורה קשה לעיכול שבין פוסט־Pאנק להארדקור. ואז הגיעה ההפתעה — אתרי המוזיקה הגדולים קיבלו את האלבום בחיבוק חורפי חם, והדרך לתהילה נסללה. וכך, בסיבוב ההופעות שהם מסיימים בשבת, אפשר למצוא, לצד חובבי הז'אנר, היפסטרים אירופים עם פוני מסודר יותר. יחד הופכת ההופעה להרפתקה מדממת במיוחד, על שום הדם שניגר מאפו של הסולן דרך קבע בזמן השירים.

» 14 בדצמבר, 20:30, Overtoom 301

אביעד לוי

 

Iceage. דנים ענקיים Iceage. דנים ענקיים צילום: אלברטה קארבק

 

פול נואר: הקרנה של "פול" בתל אביב

אדם ביזנסקי הוא כנראה אחד היוצרים הישראלים המצליחים בחו"ל שעוד לא שמעתם את שמם. מסטודיו קטן בתל אביב הוא יוצר קליפים ופרסומות לכל מיני גופים בעולם, בטכנולוגיית סטופ־מושן מוקפדת. טביעת האצבע הייחודית של ביזנסקי מורגשת בכל מבע שמעבירות הבובות שהוא בונה – מקליפים לישראלים ובהם יוני בלוך ורונה קינן, דרך פרסומות בינלאומיות להאגיס, אורנג' והאובזרבר הבריטי ועד עבודה עם להקות מצליחות ובהן השינס, זירו 7 ו־Foals. לאחרונה זכה ביזנסקי לתמיכה מבירה ניוקאסל שאפשרה לו ליצור סרט קצר על פול, דמות עדינה ומהורהרת שכיכבה בעיקר בסרטוני ליפסינק ובקליפ של Foals. פול, שמתקשה להתמודד עם הפרידה הטרייה מאהובתו, חוזר יום אחד לביתו ומגלה שידידו דג הזהב נעלם. הוא מבין שהגיע הזמן לקחת את העניינים לידיים ויוצא למסע בלשי קודר ברחובות העיר למציאת ידידו, ולצדו מככבים השחקנים אורי אברהמי, יואב הייט, דניאלה סבג וקולה של רונה קינן. בשישי יוקרן הסרט בחינם בסינמטק תל אביב. המקומות מוגבלים ותחולק בירה, ולכן מומלץ להגיע מוקדם.

» 16 בדצמבר, 15:30, בחינם, שפרינצק 2

רעות מרים כהן

 

מתוך "פול". דמות עדינה ומהורהרת מתוך "פול". דמות עדינה ומהורהרת צילום: מוש משעלי

 

רגשות ממוחזרים: תערוכה של Swoon בלונדון

Swoon היא אמנית רחוב מברוקלין, שמשתמשת בשאריות עץ וחומרי פסולת כמצע להדפסי הדמויות היפהפיים שלה, או לרישומים מורכבים ומפורטים בשחור־לבן. מפיסות העץ המשודרגות היא מרכיבה נופים אנושיים ומבוכים מופשטים שמוצגים בעולם, מרחובות ניו יורק ועד הטייט מודרן. עכשיו אפשר לראות את היצירות שלה בגלריית האמנות הצעירה Black Rat Projects בלונדון, בתערוכה שנקראת "Murmuration": בין מלמול מקרי לקונספט מכוון.

» blackratprojects.com/projects

עינת דנאל

 

יצירה של Swoon. דמויות יפהפיות יצירה של Swoon. דמויות יפהפיות צילום: John Kennard

 

טכנו.לוג: מזל, דלי

Norte Photoblocker הוא דלי קירור לבירה שמצויד בחיישן לקליטת פלאש של מצלמה, ויורה פלאש נגדי שמונע אפשרות לצלם. למי שרוצה לחגוג בלי לחשוש מתיעוד מפליל.

» youtube.com/watch?v=gPm7iWo0Tg4

עינת דנאל

 

יוצא מהארון: ארבע במאה

המותג פלסטיק דול של המעצבת שושי ברבי חוגג ארבע שנים במכירה שבה כל הפריטים בחנות יימכרו ב־100 שקל בלבד, לצד סמפלים נדירים שיוצעו ב־150 שקל. שמפניה ושוקולד מובטחים לכולם. פרטים: בעלי המלאכה 3, תל אביב, רביעי וחמישי 11:00–20:00, שישי 11:00–16:00.

לרה רוטר

 

חולצה של פלסטיק דול חולצה של פלסטיק דול

 

דוגי בג: קפה גידי, תל אביב

איפה: פרישמן 20.

מי ומה: הסניף התל־אביבי של בית הקפה מקבל גם כלבים שלא לבושים כמו אנשים.

 

 

קפה גידי, תל אביב קפה גידי, תל אביב צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x