$
אורבניסט

הכהן הקטן

אלבום הבכורה של אדם כהן, Like a Man, מזכיר בעיקר את העבודות המוקדמות של אבא לאונרד; ביום שלישי הוא מופיע לראשונה בישראל

גיא בניוביץ' 15:4211.12.11

בשניות הראשונות זה מבלבל. הכל מוכר כל כך, מהפריטה בגיטרה, דרך הקול העמוק ועד התמלילים שמציירים תמונות קטנות של אהבה, התבגרות וחיים. אבל זה לא לאונרד כהן אלא הדור הבא: בנו, אדם כהן, שיגיע ביום שלישי להופעת בכורה בישראל במועדון הבארבי.

 

קהל היעד: אוהבי גבר רגיש עם גיטרה אקוסטית.

 

עטיפת האלבום עטיפת האלבום

 

דבר המבקר: כשמדברים על "הכהנים" חושבים מיד על צמד הקולנוענים, אבל גם הכהנים מתחום המוזיקה, לאונרד ובנו (39), חווים פריחה באחרונה. האלבום "Like a Man", ששמו מזכיר שיר של האב, הוא כולו הומאז' ברור לסגנונו, ואילו לאונרד יוציא אלבום מקורי משלו בינואר. למי שזוכר את לאונרד כהן הצעיר, טרם קולו הפך נמוך מים המלח (וגם התייבש כמוהו), האלבום הזה יהווה דז'ה־וו מתמשך. נדמה כאילו ההפקה,

בראשות פטריק לאונרד, התאמצה לשחזר את הסאונד של אבא: מהגוון של פריטת הגיטרה ועד מקהלת הנשים ברקע. הבעיה היא שזה מקשה מאוד לזהות אצלו סגנון עצמאי וייחודי. השירים אמנם מקוריים, אבל הם עטופים בסאונד אחיד, ששומר על השבלונה המצליחה מבלי לנסות לבעוט, לשנות או לשבור אותה. זה נעים באוזן, זה נעים באוטו, זה נעים בגב - אבל זה לא באמת חורג מזה. וחבל גם שבעטיפת הדיסק לא נכללים תמלילי השירים, כי אצל כהן האב המילים היו הכל. נראה שבדור הבא הן טיפה פחות חשובות.

 

שורה תחתונה: שושלת הכהנים נמשכת בנעימות, אבל בלי חידושים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x