$
אורבניסט

אורבניסט: מידע פנים עירוני

קולנוע עצמאי בהודו, שוק החלפת תקליטים בלוס אנג'לס, פירוק קטנועים בתל אביב, שירה גרועה בבאר שבע ושאר דברים שקורים בערים

כתבי כלכליסט 10:1406.12.11
אינדי־ה: Stepping Stone בבנגלור

לבד מהיותה בירת שירות הלקוחות של העולם, אחת המדינות המטונפות בתבל והאהובות על ג'ורג' הריסון ז"ל, הודו אחראית לתעשיית קולנוע אדירת ממדים, ככל הנראה הגדולה בכוכב. אולם בשנים האחרונות תת־היבשת היא מוקד משיכה לקולנוע אחר, מהזן העצמאי, בעיקר בזכות פסטיבל הקולנוע העצמאי Stepping Stone, המתקיים בבנגלור, העיר השלישית בגודלה בהודו. הפסטיבל הוא גם אירוע השיא של קהילת Wannabe Studios, המאגדת ברשת יוצרים צעירים מהעולם. השנה יתחרו בסטפינג סטון, המתקיים כצפוי ללא מטרות רווח, כ־30 סרטים על תואר הסרט העצמאי של השנה. חייבים לסיים עם כל זה בדרכי נועם.

» 6–13 בדצמבר, wannabestudios.org/steppingstone

אביעד לוי

 

"Half", מתמודד בקטגוריית הסרט הקצר "Half", מתמודד בקטגוריית הסרט הקצר

 

תקליטי אל.איי: Beat Swap 16 בלוס אנג'לס

בקליפורניה יש יותר משמש, ים וכוכבים – בכמה מעריה רוחשות גם סצנות האנדרגאונד התוססות בעולם. לא מאמינים? פסטיבל Beat Swap יוכיח לכם. במסגרת הפסטיבל, שמטרתו הרשמית היא לאפשר לכ־40 אספני תקליטים למכור, להחליף ולהציג מאוספיהם, יימכרו בגדי רחוב וכן יהיו ציורים בלייב, מעגלי מתופפים, עמדות תיקון פטפונים, ריקודים ופינות הפעלה. יהיה שם אפילו ספר שיסדר למבקרים את הפריזורה. מחיר הכניסה סמלי, בלשון המעטה - תצטרכו רק להביא פחית שימורים כלשהי, שתועבר כתרומה להומלסים בעיר. באמריקה באמת עושים הכל בגדול - ובלוס אנג'לס עושים את זה בענק.

» 11 בדצמבר, 9:00–23:00, צ'יינה טאון

רעות מרים כהן

 

זן ואמנות פירוק הקטנוע: דה-קונסטרוקציה בתל אביב

מלאכת הרכבה ופירוק של חפצים היא דרך מוצלחת למצוא רגעי שלווה בחיים, ממש כמו העיסוק בציור או בפיסול. מה גם שהמחשבה על חפץ שלם המורכב מהרבה חלקים קטנים מעניינת בכל מיני רבדים חברתיים, מדעיים או פסיכולוגיים. למעט הפן הטכני שבעבודה עם מברגים ופלאיירים, אפשר דרך מלאכת הפירוק להבין איך דברים עובדים מבפנים - איך פועל שעון ומה גורם למאוורר להסתובב. חובבי ההתעסקות בצירים המורכבים יוכלו למצוא נחת בערבי הדה־קונסטרוקציה בצימר. בערבים קודמים כבר פורקו שם כוננים קשיחים, מערכות סטריאו, מכשירי חשמל וכלי נגינה חשמליים. השבוע המשתתפים יוכלו ללמוד על אודות חלקיו של הקטנוע, מהרגע שהוא גוף אחד שלם ועד הרגע שבו יהפוך למאות חלקים קטנים. את מלאכת הפירוק ילוו בקבוקי גולדסטאר ומוזיקה של די.ג'יי דנילוף. מומלץ להביא חפצים לפירוק וכלי עבודה כדי לפרק.

» 6 בדצמבר, 21:00, הצימר, הגדוד העברי 5 פינת צ'לנוב

נטע שמעוני

 

חלקי קטנוע. איך דברים עובדים מבפנים חלקי קטנוע. איך דברים עובדים מבפנים צילום: shutterstock

 

שירע בציבור: שירה גרועה בבאר שבע

בערב הזה ממש עורכים בעשן הזמן את הספיישל החורפי הקבוע המוקדש לשירה גרועה. כל משתתף רשאי לעלות לבמה של חנות הספרים/בית הקפה/המועדון ולהציג את השיר הראוי בעיניו לתואר השיר הגרוע בעולם. מי שהציע את השיר הזוכה יקבל בקבוק יין על חשבון הבית, והבחירה תיקבע באמצעות הצבעה חשאית, או שלא. את החלק המוזיקלי של הערב תספק בית מטבחיים 6, הלהקה השנייה הכי גרועה בארץ.

» 6 בדצמבר, 21:00, עשרה שקלים, רינגבלום 86

עינת דנאל

 

עשן הזמן. הכי גרוע זוכה ביין עשן הזמן. הכי גרוע זוכה ביין צילום: חיים הורנשטיין

 

יוצא מהארון: שוק בצלאל

סטודנטיות מבצלאל מארגנות מסיבת מכירה ירושלמית של בגדים וחפצים, ובהם פריטים משנות החמישים ועד היום, לגברים ונשים. מובטחים מחירים סטודנטיאליים, תה רוסי וקאפקייקס. פרטים: 8 בדצמבר 15:00–21:00; 9 בדצמבר 11:00–14:00, הרב ברלין 6 ירושלים.

אביעד לוי

 

קאפקייקס במסיבת מכירה ירושלמית קאפקייקס במסיבת מכירה ירושלמית צילום: shutterstock

 

טכנו.לוג: שלושה בעקבות אחד

הבלוג 3ME שייך לשלושה חברים - כותב, צלמת ומעצב. השלישייה הזאת דווקא לא מחפשת אהבה: בשלושה בכל חודש עולה נושא אחר בבלוג, שעליו הם עובדים ביחד. התוצאה: צילומים מעובדים שמלווים בטקסטים מרגשים למדי.

» www.me3.co.il

 

דוגי בג: ימי אימוץ של SOS חיות

איפה: שישי 11:00–15:30, רמת אביב; שבת 10:00–14:00, כפר שמריהו.

מי: חתולים וכלבים שמחפשים בית (03-7441010)

בטל שלח
    לכל התגובות
    x