שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

תיאטרון לאומי בינלאומי

אילן רונן, המנהל האמנותי של הבימה ונשיא איגוד תיאטרוני אירופה החדש: "הבימה ישיב את מעמדו באירופה"

מאיה נחום שחל 10:3829.11.11

המנהל האמנותי של הבימה, אילן רונן, נבחר לנשיא UTE, איגוד תיאטרוני אירופה. אתמול התקיימה לראשונה בישראל הישיבה הכללית של האיגוד, המורכב מתיאטרונים מובילים ביבשת. במסגרת מושב החורף שנבחר להתקיים בישראל בין השאר בשל פתיחת הבניין המחודש של הבימה, הכריז הנשיא היוצא אלכסנדו

דארייה על בחירתו של רונן. "אילן רונן ותיאטרון הבימה הרשימו אותנו במקוריות של השיתופים הבינלאומיים שביצעו", נימק דארייה את הבחירה. "תרומתו לארגון חשובה, חכמה ודיפלומטית. אנו מקווים שמינויו יפתח את UTE לשת"פ במזרח התיכון".

 

"אני נרגש ומודה", מגיב רונן. "זה אתגר גדול, ואני מוכן להתמודד איתו כי אני מרגיש שהארגון נפתח לדיאלוג חדש. עכשיו, עם שובו של התיאטרון למשכנו המחודש שבו האולמות החדשים היוצאים מהכלל, הבימה ישיב לעצמו את מעמדו כתיאטרון מוביל בארץ ובאירופה".

 

UTE הוקם ב־1990, מתוך כוונה לתרום לאיחוד האירופי באמצעות התיאטרון ולהדק את הקשרים בין התיאטראות הציבוריים ביבשת. כיום חברים באיגוד 35 חברים מ־17 מדינות.

 

מנכ"לית הבימה אודליה פרידמן: "אנו גאים מאוד על בחירתו של אילן רונן לנשיא איגוד תיאטרוני אירופה. זהו הישג מרשים וחשוב לתיאטרון הלאומי בדיאלוג התרבותי והבינלאומי, שנוצר בעקבות שיתופי הפעולה הרבים שהבימה מנהל עם תיאטרונים חשובים באירופה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x