$
פנאי

לא לאכול את העוגה

העוגה המצופה המוצגת בימים אלה בגלריה דביר היא מחווה של ברק רביץ לאמן ההולנדי באס יאן אדר; וגם שתי מכירות ייחודיות בשבועיים הקרובים

לימור בן דוד 11:3818.10.11

עבודה יוצאת דופן מוצגת בימים אלו בגלריה דביר (נחום 11 תל אביב). בתערוכת מחווה קבוצתית לאמן ההולנדי באס יאן אדר, שנעלם בשנת 1975 בזמן שניסה לחצות את האוקיינוס האטלנטי במפרשית קטנה, מציג ברק רביץ עוגה שמונחת על גבי שש קופסאות קרטון. על הציפוי שלה מופיע דימוי שלקוח מכריכת הספר של פיט מונדריאן, שראה אור בהוצאת Taschen. רביץ מציין שיאן אדר אזכר את מונדריאן באחדות מעבודותיו ולכן בחר בדימוי זה. "במאפה המקושט הזה צפונה האפשרות לחלוקה ונתינה", הוא מוסיף, "והכליה הצפויה למאפה מהדהדת את היעלמותו של אדר באוקיינוס האטלנטי". מחירה של העבודה 2,500 דולר וכיוון שזוהי עבודה מתכלה, היא מוצעת למכירה כקונספט: הקונה מקבל קובץ דיגיטלי של הדימוי המודפס על העוגה, לצד הוראות לביצוע חוזר של העבודה שיאפשרו הצגה נוספת שלה. 

 

להלן הוראות ההכנה (ואל תנסו את זה בבית):

 

1. את קובץ התמונה הדיגיטלי יש להדפיס בגודלו המקורי בצבעי מאכל על פני נייר בצק סוכר, Frosting Sheet בגודל A3. יש לגזור את שולי הנייר מסביב למסגרת השחורה המודפסת.

 

2. הכינו טורט מכל סוג (עוגת ספוג) חתוך במדויק למלבן באורך 40.6 ס"מ, ברוחב 29.2 ס"מ ובגובה 5 ס"מ.

  

3. את חלקו העליון של הטורט יש לצפות בשכבה אחידה וחלקה של קרם עוגה לבן (Buttercream - תערובת של חמאה/מרגרינה ואבקת סוכר).

 

4. יש להניח את הנייר האכיל על העוגה המצופה. עתה, יש לצפות גם את פאותיה הצדיות של העוגה בקרם, כך שיוסתר גם החיבור בין הנייר האכיל לעוגה.

 

ציפוי העוגה הוא דימוי שלקוח מכריכת ספרו של מונדריאן, בהוצאת טאשן ציפוי העוגה הוא דימוי שלקוח מכריכת ספרו של מונדריאן, בהוצאת טאשן

5. את העוגה המוכנה יש להניח ממורכזת על ערימה מסודרת של שש קופסאות קרטון לבנות העומדות כשתחתיתן כלפי מעלה.

 

אמנות לאמנים

 

שני אירועי מכירה מומלצים יתקיימו בסוף השבוע הקרוב ובזה שאחריו. הראשון מתקיים בבית הספר מנשר (דוד חכמי 18 תל אביב) ב־22 באוקטובר (10:00–19:00), וההכנסות ממנו יוקדשו לתלמידים נזקקים (אחוזים מהמכירה יופנו לאמנים המשתתפים). הפרויקט הזה מזכיר את לוח השנה שהפיק בית ברל, שבו היו תמונות פרובוקטיביות של אמנים גברים המלמדים במקום, והכנסותיו נועדו למימון מלגות לתלמידי תוכנית ההמשך בבית ברל. נראה שזו תחילתה של מגמה חדשה שבאה על רקע המצוקה התקציבית של בתי הספר לאמנות, ומתוך כוונה לשמור ולפתות סטודנטים מצטיינים שידם אינה משגת.

 

למכירה בשבת, ששמה "חומר גלם" התגייסו עשרות אמנים מצוינים בהם לאה אביטל, דוד עדיקא, תמיר צדוק, עוזי קצב, יאיר ברק, אלישבע לוי, אירית חמו, גליה פסטרנק, גסטון צבי איצקוביץ, ליאת אלבלינג, הרן מנדל, עלמה שניאור, טליה ישראלי ושרי גולן סריג.

 

ב־27 באוקטובר בשעות 18:00–21:00, יתקיים במלון ארטפלוס (בן יהודה 35 תל אביב) בפעם השנייה יריד המכירה "הכל ב־100 דולר”. עשרה אמנים עכשוויים נבחרו להציע עבודות אמנות במחירים נמוכים משמעותית ממחירי עבודותיהם. האמנים המשתתפים: מיכל אורגיל, יערה אורן, בן בז'רנו, ליהי חן, אנה לוקשבסקי, ענבל נסים, גליה פסטרנק, הגר ציגלר, שחר גולן שריג, שרי גולן סריג. רווחי המכירות יגיעו ישירות לאמנים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x