• תפריט
פנאי

צייר לי כבשה: חידושים לציור דיגיטלי

מחברות עם ממשק למסך, חיישן שמזהה כל שרבוט ואפליקציה שבה מגוון טקסטורות. אנשי מקצוע וציירים חובבים מגלים את הנוחות שבטאבלטים

זיו קיטרו 10:1604.10.11

אנחנו רגילים לחשוב על אמנות, ובעיקר ציור, כעל עיסוק המתרחש בסטודיו מואר, ובו דוגמן עירום או קערת פירות דוממים, וצייר שבגדיו מוכתמים בצבע. האמנים האלה עדיין יוצרים, אבל כמו במקרים רבים אחרים, הטכנולוגיה שינתה את הכלים ואת הכללים.

 

בעזרת לוחות ציור מבית וואקום, תוכנות חדשות לאייפד ועוד אביזרים יכולים יוצרים לשבת בכל מקום בעולם ולצייר ציורים שייראו כאילו צוירו בצבעי מים, שמן, פחם או בעפרונות.

כדי לצייר טוב צריך כישרון, אבל אין ספק שהכלים החדשים יהפכו את החיים לקצת יותר קלים. גם אם אתם חושבים שאין לכם כישרון, חלק מהכלים פשוטים וזולים כל כך, ואין ספק שכדאי להיעזר בהם ולו כדי לגלות אם חבוי בכם אמן.

 

Inkling. חברת וואקום מוכרת לגרפיקאים ולציירים דיגיטליים מזה שנים, והיא מייצרת את לוחות הציור הטובים בעולם. למי שלא מכיר מדובר בלוחות בכל מיני גדלים, המתחברים למחשב בעזרת USB. הצייר משתמש ב”עט” מיוחד לצייר על הלוח, שאין בו דיו אלא חיישנים. כל תנועה של העט מיתרגמת לקו על מסך המחשב.

 

Inkling Inkling

 

הבעיה היא שכדי לצייר עם לוח כזה חייבים מחשב וגם חייבים לשבת ליד שולחן נוח כדי שיהיה מקום ללוח. זה טוב לסטודיו, אבל מה אם ההשראה תוקפת דווקא ברכבת? בשביל זה המציאה חברת וואקום את ה־Inkling. המוצר הזה כולל עט כדורי מיוחד, שבעזרתו מציירים על כל פיסת נייר, וחיישן קטן. את החיישן מניחים בראש הדף או מצמידים למחברת - ואז מתחילים לצייר. מפני שהעט כדורי הציור או השרטוט יישמרו על הדף, וכל תנועה תיקלט על ידי החיישן. כאשר חוזרים הביתה כל מה שצריך לעשות הוא לחבר את החיישן למחשב. הקובץ שעובר למחשב הוא וקטורי - אפשר להגדיל את הציור ולהקטין אותו מבלי לאבד מהאיכות שלו, כלומר מיד לאחר שמעבירים אותו לתוכנת הציור המועדפת אפשר לעבד אותו ולערוך אותו.

 

פרטים: 1,000 שקל, באתר www.arigent.co.il.

 

Bamboo Stylus. ה־Bamboo Stylus, גם הוא מבית וואקום, הוא עט שמתאים לכל טאבלט. לא מעט עטים כאלו הושקו במיוחד כדי לעזור לחובבי הציור להשיג תוצאות טובות יותר מציור עם האצבעות. העט מעוצב בצורה אלגנטית, אבל מה שחשוב הוא שהאחיזה בו נוחה יותר מבעטים אחרים. היקף הראש צר מכל עט אחר והשילוב מספק תחושה נוחה יותר ביד ושליטה טובה יותר ביצירה. אפשר להשתמש בעט עם כל תוכנת ציור וכתיבה לאייפד או לטבאלטים אחרים. כמו כן, אפשר להחליף את ראש העט ולכן כשהמסכים ישתכללו יהיה אפשר להשתמש באותו העט ולצייר ציורים מדויקים יותר. פרטים: 149 שקל, ברשת iDigital.

 

Bamboo Stylus Bamboo Stylus

 

Bamboo Paper. את עט ה־Bamboo מלווה (אך לא מחייבת) תוכנת Bamboo Paper לאייפד. זו מחברת דיגיטלית המאפשרת ליצור מחברות שונות על פי נושאים. אפשר לכתוב בה סיכומי פגישות או לשרטט רעיונות. האפליקציה כוללת ציור בצבע, חיפוש ויזואלי, אפשרויות יצוא מתקדמות ועוד. כמו כן, אפשר ליצור מפות חשיבה או רעיונות למצגת ולחבר את האייפד למקרן או למסך ולהראות מה אתם עושים.

פרטים: בחינם, בחנות האפליקציות.

 

Bamboo Paper Bamboo Paper

 

ArtRage. מוכרת לאמנים שחיפשו כלי שידמה חומרי ציור בצורה הכי טובה, ועל האייפד האפליקציה זמינה ונוחה יותר לשימוש. כמו כל תוכנת ציור גם פה יש קנבס דיגיטלי וצבעים לצייר איתם, אבל זו רק ההתחלה. תוכלו לבחור את סוג הנייר שעליו תרצו לצייר, את המרקם ואת הצבע שלו. זה ישפיע כמובן, כמו בעולם האמיתי, על הדרך שבה כלי הציור שבוחרים ייראה - על נייר עם הרבה טקסטורה צבעי פחם ייראו מעניינים מאוד, ואם מורחים צבע בשפופרת על הנייר הזה הוא יעבוד בצורה שונה מאשר על נייר “רגיל”. חוץ מכמות גדולה של סוגי ניירות יש גם מספר רב של כלי ציור: עפרונות, עטים, מכחולים שונים, צבעי פחם כאמור, כלי מריחה, גירים, טושים וגם מברשת־אוויר (airbrush). אם זה לא מספיק, אפשר לבחור את רגישות הלחיצה, את הטווח ועוד.

פרטים: 6.99 דולר, בחנות האפליקציות לאייפד.

 

 

SketchBook Pro SketchBook Pro

SketchBook Pro. עוד אפליקציה מעניינת המיועדת לגרפיקאים רציניים היא SketchBook של חברת Autodesk. גם כאן נעזרים במספר כלים רחב: עיפרון, עט, עיפרון מכני, מכחולים, טוש הדגשה ופחם. פלטת הצבעים נוחה יותר לשימוש מאשר ב־ArtRage, וכך גם ממשק המשתמש שמאפשר בצורה מהירה יותר לשנות את עובי כלי הציור ואת עוצמת הלחץ. אין פה כמות גדולה של ניירות, האפליקציה לא מכוונת ליצור ריאליזם אלא דרך נוחה לייצר ציורים וגרפיקה. אפשר להתחיל ציור חדש עם קנבס נקי, למשוך תמונה מהאלבום הממוחשב ואפילו לצלם תמונה (אם יש לכם אייפד 2) ולהתחיל לעבד אותה.

פרטים: 4.99 דולר, בחנות האפליקציות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x