$
באזז ספטמבר 2011

כשכאוס ברזילאי פוגש קלאסיוּת יוונית

אחד המוטיבים העיצוביים המרכזיים במלון NEW באתונה הוא קיר הפאבלה, המורכב מחלקי ריהוט ישנים שנותרו במקום. אותו תהליך הנחה את האחים ואת הצוות שלהם ביצירת דלפק הקבלה במלון

איתי להט 10:1720.09.11

הפרויקט העכשווי של האחים קמפאנה הוא מלון NEW (כן, זה שמו) באתונה. מדובר במלון ישן בשם אולימפיק פאלאס שנמצא ליד כיכר סינטגמה שבמרכז העיר, בסמוך לפרלמנט היווני, ועובר שיפוץ ועיצוב מחדש בימים אלה.

 

האחים בחרו להתייחס לפרויקט כאל סדנת לימוד, שבה משתתפים עשרות סטודנטים
לארכיטקטורה ומעצבים יוונים צעירים. הציר הקונספטואלי של עיצוב המלון מפגיש בין מוטיבים הלניסטיים לסגנונם הציורי של האחים קמפאנה.

 

הסינתזה הזאת הולידה סגנון אקלקטי במפגש בין שתי מסורות העיצוב, הברזילאית והיוונית: למשל הצעות העיצוב לכלי האוכל ומפות השולחן התייחסו להיסטוריה של המלון ושל יוון כולה. כוסות השתייה משמשות ככרזות, כמדיום שעליו אפשר להדפיס את המטען התרבותי המקומי, ולכן עוצבו כשהן נושאות מבחר סמלים אולימפיים. צלחות האוכל עוצבו באופן שבו רוב שטחה של הצלחת הוא לבן נקי, אבל מקטעים ממנה נושאים הדפסה גרפית של המוטיבים השולטים בכלי החרס היווניים העתיקים. הכיסאות בחדר האוכל הם בחלקם הגדול ניסוי בכיסאות שנותרו מהמלון הישן: חלקם הושארו כשהיו, בעוד אחרים קיבלו תוספות שטוענות אותם במשמעויות.

 

אחד המוטיבים העיצוביים המרכזיים במלון הוא קיר הפאבלה, המורכב מחלקי ריהוט ישנים שנותרו במקום. אותו תהליך הנחה את האחים ואת הצוות שלהם ביצירת דלפק הקבלה במלון: זה מורכב משולחנות ישנים שנשארו במלון, אבל יוצר בעזרת חלקים נוספים פרוטזות, או כפי שאומברטו מכנה אותן "פלסטרים וטפילים" - הן כבועת זיכרון, והן כאמירה מורכבת על התהליכים החברתיים־כלכליים שעוברת האומה היוונית בימים אלה.

 

אתר: www.yeshotels.gr/node/241

 

מחיר: מ־720 שקל ללילה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x