$
פנאי

"נאום המלך" מועמד ל-12 פרסי אוסקר

ההפתעה היחידה בהכרזת המועמדויות לפרסי האוסקר 2011 הייתה המועמדות של חאבייר בארדם לפרס השחקן על הופעתו בסרט המקסיקני "ביוטיפול", מועמדות שבדרך כלל שייכת לשחקנים בסרטים דוברי אנגלית

ענת טוריסקי 16:4725.01.11

לא היו הפתעות גדולות בהכרזת המועמדויות לפרסי האוסקר 2011 אתמול. ההפתעה היחידה כמעט הייתה המועמדות שקיבל חאבייר בארדם לפרס השחקן הטוב ביותר על הופעתו בסרט המקסיקני "ביוטיפול", מפני שמועמדויות בקטגוריות משחק בדרך כלל שיייכות לשחקנים בסרטים דוברי אנגלית.

 

שלא כמו

איגוד העיתונאים הזרים בגלובוס הזהב, באוסקרים ממשיכים את המגמה של השנים האחרונות ומתגמלים את האחים כהן על סרטם "אומץ אמיתי", עם מועמדויות בקטגוריית הסרט הטוב, הבימוי, התסריט והמשחק (לג'ף ברידג'ס ולשחקנית הצעירה היילי סטיינפלד).

 

עוד סרט שזכה כאן ליותר הערכה מאשר בגלובוס הזהב הוא "127 שעות" של דני בויל, שקיבל גם הוא מועמדויות לפרס הסרט, התסריט והמשחק (ג'יימס פרנקו, המועמד על גילום התפקיד הראשי בו, גם ינחה את הטקס יחד עם אן הת'אווי).

 

האקדמיה דבקה בהחלטתה מהשנה שעברה להרחיב את טווח המועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר (מפחד לפספס סרטים חשובים, אחרי ביקורת שספגו ב־2009 בה נותרו האביר האפל ו־וול אי מחוץ לרשימה), גם השנה מועמדים 10 סרטים לפרס החשוב של הטקס: "ברבור שחור", "פייטר", "התחלה", "הילדים בסדר", "נאום המלך", "127 שעות", "הרשת החברתית", "צעצוע של סיפור 3", "אומץ אמיתי" ו"קר עד העצם".

 

חמישה מתוך עשרת הסרטים הללו מועמדים גם בקטגוריית הבימוי, מה שרומז על כך שהם מוערכים יותר מהשאר, וסיכוייהם במירוץ גבוהים יותר: דארן ארונובסקי מועמד על בימוי "ברבור שחור", דיוויד או.ראסל מועמד על בימוי "פייטר", טום הופר על "נאום המלך", דיוויד פינצ'ר על "הרשת החברתית" והאחים ג'ואל ואית'ן כהן על "אומץ אמיתי". כריסטופר נולאן ("האביר האפל"), שאחראי לאחד הסרטים המדוברים של השנה, "התחלה", אמנם מועמד על התסריט המקורי שכתב, אבל שוב מקופח בקטגורית הבימוי.

 

כמו בטקס גלובוס הזהב, גם כאן מוביל "נאום המלך" את הרשימה עם מספר המועמדויות הגבוה ביותר בקטגוריות המרכזיות: 12. אחריו "אומץ אמיתי" עם 10 מועמדויות, ובמקום השלישי תיקו בין "הרשת החברתית" ו"התחלה", שקיבלו 8 מועמדויות כל אחד (למרות שהמועמדים העיקריים לא מפתיעים, המתחרים שלצידם מגוונים וכוללים סרטים עצמאיים בעלי תקציב קטן יותר, כמו "פייטר" ו"קר עד העצם"). "הרשת" מועמד גם בקטגוריית השחקן הראשי בזמן שליאונדרו דיקפריו, במה שהופך כבר למסורת בקרב האקדמיה, נותר כצפוי עם "התחלה" מחוץ לרשימת המועמדים לפרסי המשחק.

 

מבין המועמדים לתפקיד השחקן, קולין פירת', שהובס בשנה שעברה על יד ג'ף ברידג'ס, הוא הפייבוריט השנה נגד ברידג'ס, אייזנברג, ג'יימס פרנקו ובארדם. בקטגוריית השחקנית יש עוד פחות הפתעות: נטלי פורטמן היא הפייבוריטית ואחריה אנט בנינט מ"הילדים בסדר", ניקול קידמן (rabbit hole), ג'ניפר לורנס מ"קר עד העצם" ומישל וויליאמס על תפקידה בסרט העצמאי blue valentine.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x