שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פנאי

חדשות העיצוב: חיים מתחת לגשר

הצעה להקמת פארק מגורים אקולוגי מתחת לגשר בדרום איטליה, וגם רשימת הזוכים בפרס העיצוב ל־2010 מטעם משרד התרבות והספורט

דקל גודוביץ 13:2128.09.10

בתולדות האדריכלות ידועים כמה גשרים ששימשו גם למגורים. הדוגמה המפורסמת ביותר לגשר שכזה היא פונטה וקיו (הגשר הישן) בפירנצה, שהוקם ב־1345. מן העבר השני, באגף ההצעות שלא זכו לעזוב את שולחן השרטוט, אפשר למצוא למשל את הצעתו של לה קורבוזייה מ־1931 לבנות באלג'יר אוטוסטרדה שמתחתיה יהיו בתי מגורים. להצעה

של משרד האדריכלים הקנדי Ja Studio - המזכירה ברוחה את זו של לה קורבוזייה - צפוי כנראה גורל דומה. אך גם אם לא תהפוך למציאותית, יש בה קסם רב.

 

ההצעה הוגשה במסגרת תחרות בינלאומית הנערכת כעת בקלבריה, איטליה, שנקראת "פארק סולרי דרום" ובה יוענק פרס בסכום של 20 אלף יורו לעבודה הזוכה. כיאה לשמה ביקשה התחרות הצעות להפיכת גשר שימוקם על הכביש המתוכנן בין סיציליה לדרום איטליה ל"אוטוסטרדה סולרית". כפי שאפשר לראות, ההצעה לא ענתה על הדרישה הסולרית - כך מודה גם בהנאס אסאדי, האדריכל השותף במשרד.

 

ההצעה, ששמה "Slow Up-rising", היא למעשה פארק אקולוגי של בתי מגורים המחוברים ברחובות משופעים המטפסים מעלה באטיות, ומתחברים אל הכביש המהיר. פרטים: http://bit.ly/dkRwD5.

 

בלי מעצבי מוצר

 

בתחילת השבוע הוכרזו הזוכים בפרס העיצוב מטעם משרד התרבות והספורט לשנת 2010, בסכום של 20 אלף שקל כל אחד.

 

פארק מגורים אקולוגי מתחת לגשר בדרום איטליה. כנראה יישאר בגדר הצעה פארק מגורים אקולוגי מתחת לגשר בדרום איטליה. כנראה יישאר בגדר הצעה

 

בתחום הצורפות זכו המעצבות ורד בבאי ועינת לידר, ראש המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. בתחום הטקסטיל והאופנה זכו מעצבי הנעליים אילון קומבור ושלי סתת, בעלי המותג קאפל אוף. בתחום האיור זכתה מירה פרידמן, ובתחום העיצוב הגרפי זכה נדב שלו, בזכות עטיפות הספרים שעיצב.

 

מתמונת הזוכים עולה שהשנה לא נבחרו מעצבי מוצר. "מדובר בהגשה אישית של המעצבים עצמם ולא בבחירה מתוך תחומי עיצוב, ולכן מי שנבחר זכה בגלל איכות העבודה שלו", מסבירה סיגל בר־ניר מצוות השופטים. "אם הפרס היה מתנהל כך שהשופטים מחפשים עבודות טובות, אני מניחה שלא היתה לנו בעיה למצוא מעצבי מוצר מצוינים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x