$
פנאי

פסגת הפחד: האטרקציות החדשות בפארקי השעשועים

גם מי שכבר היה בכל פארקי השעשועים ייהנה הקיץ ממתקנים חדשים. התרגשות מיוחדת צפויה לאוהדי הארי פוטר שיבקרו בפלורידה

מי שמתכנן טיול לחו"ל עם ילדים בקיץ הקרוב, וגם מי שנוסע בלעדיהם אך מכור לאדרנלין, לבטח יבצע גיחה לאחד מפארקי השעשועים.

 

הפארקים, מצדם, כדי לקסום גם למי שכבר ביקר בהם, מתקינים אטרקציות חדשות שמשלבות טכנולוגיה מתקדמת עם שבירת שיאי פחד. "כלכליסט" בדק את החידושים המומלצים שנפתחים לקהל בימים אלה.

 

ארצות הברית

 

קליפורניה: קינג קונג 3D 360 ביוניברסל סטודיוס הוליווד. אחרי שמתקן הקינג קונג נשרף ב־2008, הוא חוזר בחודש הבא - והפעם בגרסת תלת־ממד. המבקרים במתקן החדש שהוקם באולפנים יצוידו במשקפי תלת־ממד, ייכנסו לסיור וירטואלי בעיר שבה קינג קונג זורע הרס, ויחוו את הקרב בינו לבין טי רקס. המפעילים מבטיחים כי מדובר באחת מחוויות התלת־ממד הגדולות והמפחידות ביותר שנוצרו אי פעם.

 

העובדה שהאולפנים אינם רק אתר תיירות אלא משמשים כאתר צילומים פעיל היא אטרקציה בפני עצמה: בהפסקות בין מתקן למתקן אפשר לשבת באחת מהמסעדות ולקוות להתחכך בכוכבים הוליוודיים. פרטים: 129 דולר לכרטיס יומי, www.universalstudioshollywood.com.

 

יוניברסל, אורלנדו. החידוש: Wizard World of Harry Potter יוניברסל, אורלנדו. החידוש: Wizard World of Harry Potter צילום: אי פי אי

 

קליפורניה: World of Color בדיסנילנד. הופעה לכל המשפחה הכוללת אפקטים של קול, מים, לייזר, אש, ערפל ותמונות. יותר מ־1,000 סילוני מים משתתפים במסע בזמן הכולל את הדמויות הקלאסיות של דיסני: מיקי מאוס, מלך האריות, פוקהונטס, צעצוע של סיפור ועוד. פרטים: 15 דולר למופע (בנוסף לכניסה לפארק), disneyland.disney.go.com.

 

קליפורניה: פארק מים בלגולנד. פארק המים הראשון בעולם של לגו נפתח בלגולנד קליפורניה ב־28 במאי. במרכז הפארק טירה ענקית ומקיף אותה אגם שבו שטים הילדים בסירות רכות שקישטו בעצמם באמצעות קוביות לגו רכות גם הן. במקום גם מגלשות מים שמהירותן מותאמות לילדים, מגלשות מהירות יותר המתאימות לגלישה משותפת עם מבוגר, מתקן מים מיוחד לפעוטות ושני אזורים המדמים חוף ים עם חול. יש גם ביתני מנוחה למשפחה שאפשר לשכור. פרטים: 77 דולר לפארק המים בלבד,california.legoland.com.

 

פלורידה: מגלשת Omaka Rocka ב־Aquatica Orlando. פארק מגלשות המים מציע למבקרים מגלשה חדשה ומהירה במיוחד, שקטעים מהגלישה בה הם בתעלות פתוחות ואחרים בסגורות. המגלשה נבנתה בהשראת עולם הסקייטבורד והסנואובורד, וגולשים בה באמצעות אבוב מיוחד המאפשר סיבובים של 360 מעלות בתעלה, בעוד זרמי מים מיוחדים מטלטלים את הגולש מצד לצד. פרטים: 48 דולר לכרטיס יומי, www.aquaticabyseaworld.com.

 

פלורידה: Wizard World of Harry Potter ביוניברסל אורלנדו. ב־18 ביוני תיחנך חגיגית האטרקציה הראשונה בעולם המבוססת על ספרי "הארי פוטר". המבקרים ייכנסו לעולמו של הארי: יסיירו בבית הספר לקוסמים, ויוכלו לפגוש יצורים מוזרים, את מנהל בית הספר, המורים וכוכבי הספרים. במקום ייפתחו גם חנויות שבהן יימכרו כל האביזרים של הארי וחבריו, כמו סוכריות קונדס וצפרדעי קסם משוקולד. במסעדה יוגשו מנות מעולם התוכן של הארי פוטר, כמו פאי רועים ומיץ דלעת. פרטים: 109 דולר לכרטיס יומי, www.universalorlando.com/harrypotter.

 

Aquatica Orlando. החידוש: Omaka Rocka Aquatica Orlando. החידוש: Omaka Rocka צילום: MCT

 

פלורידה: Sesame Street Safari of Fun ב־Busch Gardens. במתקן החדש שבפארק בטמפה ביי יוצאים כוכבי רחוב סומסום להרפתקאות בספארי באפריקה, באתר שעשועים המותאם לילדים. לדוגמה: טיסה מעל המדבר, בית עץ של אלמו, רכיבה על פיל, פארק מים ממוזער, חוויית זחילה וטיפוס עם עוגיפלצת, חיפוש אחרי מטמון עם אריק ובנץ ועוד. בשטח מסתובבות דמויות ענק של כוכבי רחוב סומסום האמריקאי, שחלקן מוכרות גם לנו. פרטים: 62 דולר לכרטיס יומי, www.buschgardens.com.

 

וירג'יניה: Europe in the Air ב־Busch Gardens. בפארק שבוויליאמסבורג הוקם מתקן המדמה טיסה בהליקופטר מעל אירופה, שבמהלכה צופים במונומנטים כמו סטונהנג' בבריטניה, הקולוסאום ברומא וטירת נוישויינשטיין בגרמניה. פרטים: 62 דולר לכרטיס יומי, www.buschgardens.com.

 

אירופה

 

בריטניה: Th13Teen ב־Alton Towers Resort. בתום שנתיים של פיתוח הציג פארק השעשועים רכבת מפחידה, שנבנתה בתוך "היער האפל" ומשלבת טכנולוגיה של הולוגרמות ואפקטים של קול. מעבר למהירות הנסיעה האדירה בין העצים, 67 קמ"ש, פוגשים בדרך רוחות רפאים, גופות ודמויות מרצחים מיתולוגיות. המסלול מפותל במיוחד ומסתיים בנפילה (מדומה, כמובן) לתהום הלא־נודע. לא לבעלי לב חלש. פרטים: 38 ליש"ט לכרטיס יומי, www.altontowers.com.

 

הולנד: ג'ורג' והדרקון ב־De Efteling. הפארק, מהיפים באירופה, ממוקם ביער קסום ומציג אטרקציות המבוססות על סיפורי אגדות כמו "עמי ותמי" ו"פטר והזאב". באפריל פתח הפארק את עץ האגדות - עץ המספר אגדות ובהן סיפורי האחים גרים, ובחודש הבא תושק ההרחבה של מתחם האגדות עם רכבת עץ שתסיע את הילדים בתוך סיפור "ג'ורג' והדרקון". פרטים: 27 יורו לכרטיס יומי, www.efteling.nl.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x