$
פנאי

חדשות האופנה: נכנסת לשמלתה

לוסי דויד, שהחליפה את ריבה סמירה כמעצבת מותג שמלות הכלה אושידה, יוצרת שמלות עדכניות ואופנתיות. על הדרמה שהתחוללה סביב עזיבתה של סמירה היא מסרבת להרחיב. "ביקשתי שלא ישתפו אותי", היא אומרת

הדס שואף 11:0614.04.10

בסוף חודש אוקטובר בשנה שעברה נחשף ב"כלכליסט" שמעצבת שמלות הכלה לידועניות ריבה סמירה, מי שבנתה את אימפריית אושידה ברחוב דיזנגוף בתל אביב, כבר אינה מעצבת ומובילה את המותג. הבעלים החדשים, ניר מזור וגיא אוסי, רכשו את מותג הכלות והחליפו מעצבת: במקום סמירה שכרו את לוסי דויד (35), מעצבת שמוכרת בעיקר מהשתתפותה ב"פרויקט מסלול", ששודרה בהצלחה חלקית בערוץ 2 אצל הזכיינית רשת. דויד, בוגרת שנקר מוערכת ומנחת פרויקטים בבית הספר, חושפת בפני "כלכליסט" את הקולקציה הראשונה שעיצבה ואת השינויים שהיא מתכננת להנהיג במותג שהיה מזוהה מאוד עם סמירה. "אני עושה אושידה ולא לוסי דויד", היא מספרת, "אני חושבת יותר בגדול".

 

במבט ראשון לא רואים בחנות שינוי גדול; העיצוב אותו עיצוב, והשמלות המקשטות את הקירות סביב מזכירות את השמלות שנהגה לעצב סמירה. אך כשמסתכלים בקטלוג החדש שיצא לפני ימים אחדים בולטת לעין העובדה שדויד מעצבת לכלה אחרת, משוחררת ואופנתית. כצעד ראשון ביטלה את המחוכים הנהוגים במרבית שמלות הכלה, והיא משתמשת רק במחוכים קטנים, רכים, המשווים למראה גרוב רוקיסטי וניחוח של שנות השמונים.

 

לוסי דויד. "אני חושבת בגדול" לוסי דויד. "אני חושבת בגדול" צילום: טל שחר

הקולקציה החדשה במותג, שנקרא היום בית אושידה, נחלקת לארבע קבוצות השראה: רוקנ'רול, לנז'רי, שנות העשרים והשפעות אתניות, ומרבית השמלות משלבות יותר מהשראה אחת. בחלק מהשמלות אפשר להבחין בתוספות סריגה: "אני מביאה משהו מהמקורות שלי", מספרת דויד. החידוש הגדול ביותר שהיא מביאה הוא קו שמלות ערב, בעיקר שחורות, המלווה את שמלות הכלה. "רצינו לתת מענה לאמהות, האחיות והדודות שמלוות את הכלה למדידות", מספרת דויד. השמלות צעירות ועדכניות. בעיקר בולטת שמלת סטרפלס עשויה עור עם כיסי צד נוחים.

 

לשאלה מדוע לא ניצלה את החשיפה הטלוויזיונית כדי לקדם מותג עצמאי, היא משיבה: "אף פעם לא היה לי אגו. אני לא צריכה לראות את שמי מתנוסס ברחובות. אחרי 'פרויקט מסלול' נסעתי לסיני לנוח, ושם הגעתי למסקנה שאני רוצה לעצב בלי לנהל. לעבוד בחברה שאינה שייכת לי היא הדרך הנכונה עבורי לעסוק אך ורק במה שאני אוהבת לעשות". דויד מנהיגה צוות מעצבות - כמעט כולן בוגרות שנקר, וחלקן אף היו סטודנטיות שלה. אלה עוסקות בעיקר בפיתוח בדים, בצביעות מיוחדות ובעבודות יד.

 

את מודעת לדרמה שהתחוללה סביב סמירה? פגשת אותה, דיברת איתה?

"לא פגשתי אותה, ומראש ביקשתי שלא ישתפו אותי בהשתלשלות העניינים, כי אני מעדיפה לא לדעת כלום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x