$
חדשות האלכוהול

קיץ חם ביקב דלתון

שני יינות של היקב - האחד בלנד של קברנה סוביניון, מרלו וקברנה פרנק, והשני רזרב, שניהם משובחים וגם המחיר הגיוני

שלמה פפירבלט 10:2326.07.09

יקב דלתון אשר בגליל העליון, סמוך למושב כרם בן זמרה, יושב בתוך אחד הטרוארים הטובים ביותר של ישראל לענבים אדומים. הענבים הגדלים בסביבה זאת - ובעיקר אלה מן הכרמים המצטיינים - מרכיבים כמה מיינות העילית של יקבי הארץ. לאחרונה השיק היקב שני יינות חדשים, המוכיחים כי השילוב בין חומר גלם איכותי לבין ייננית מקצועית וכישרונית בדמותה של נעמה מועלם מביא תוצאות טובות, וגם התמחור ההגיוני מוסיף להנאה.

ויונייה רזרב ויונייה רזרב

 

עלמה 2007. מהטובים שביינות היקב עד כה, בלנד של קברנה סוביניון (65%), מרלו (22%) וקברנה פראנק (13%), המגיעים משבע חלקות כרם שונות. כל חלקה נבצרה בנפרד והותססה בנפרד. לאחר התפתחות של 12 חודשים בחביות עץ אלון, נעשה הערבוב הסופי על בסיס היינות הנבחרים. תהליך לא פשוט, אך שכרו בצדו. הבלנד שנוצר הועבר לחודשיים נוספים בחביות להמשך התיישנות והרמוניזציה. התוצאה מלבבת. היין מפגין בכוס גוון ארגמני מושך, יש לו אף עשיר, מורכב, טעמי פרי טובים ושפע תבלינים, עם רמזי עישון מענגים. על החך הוא מלא, אך אינו כבד, חלק וטעים. יין מהנה מאוד, אלגנטי, שיהפוך כל ארוחה בשרית לחוויה משודרגת. מחיר: 84 שקל.

 

ויונייה רזרב 2008 (Wild Yeast). ענבי הזן הזה, שממנו עושים כמה מן היינות הלבנים הגדולים של עמק הרון בצרפת, נקלט יפה בארץ בשנים האחרונות. האשכולות שנבצרו נסחטו בשלמותם כדי למנוע קריעה של הקליפות וקבלת מרירות מיותרת.

עלמה עלמה

 

כשליש מכמות התירוש עברה תהליך של תסיסה "פראית", כלומר ללא הוספת שמרים, אלא רק באמצעות השמרים הטבעיים אשר על קליפת העינב (הנראים להדיוטות כמו אבק), והשמרים אשר באוויר בסביבת היקב. בסיום התסיסה הושאר היין על משקעיו למשך כשלושה חודשים, ובסופו של דבר עורבב עם ויונייה שתסס בדרך הרגילה, והועבר להתיישנות קצרצרה בת חודש בחביות עץ. התוצאה הסופית היא יין עם ארומות פרי בעלות עוצמה, שילוב של ניחוחות רעננים, פרי ופרחי שדה, ריחות דבשיים ותבלינים עדינים על קצה הציפורן. את היין הזה צריך לשתות עם האף. על החך הוא מאוזן, צעיר וטעים מאוד. מחיר: 74 שקל.

שלמה פפירבלט

 

אנציקלופדיית המשקאות

 

אבסולוט וודקה משיקה אנציקלופדיה אינטראקטיבית ראשונה מסוגה: Drinkspiration by Absolut, באפליקציה הפועלת באמצעות הסלולר, ה־GPS, טוויטר ופייסבוק. אם אתם על הבר ומתלבטים מה לשתות, תוכלו להיעזר במאות מתכוני קוקטיילים והמלצות. הסבר מפורט אפשר למצוא ביוטיוב: www.youtube.com/watch?v=LNlS6NnUVJw.

 

סדנת בציר

 

החווה החקלאית־תיירותית בל עפרי, בקדמת צבי ברמת הגולן, מציעה סדרת סדנאות "חקלאים צעירים" בחופשת הקיץ ובחגים. בחווה מודגמות דרכי הכנת המזון בעבר, ובין השאר בציר ענבים, דריכתם בגת ברגליים והכנת יין. במהלך הסדנאות משולבים הסברים על עולם היין. מחיר: 30 שקל למשתתף. מבוגר מלווה: 20 שקל עבור ההשתתפות בסיור המודרך וטעימת יינות מיקב החווה עין נשוט. טל': 052-8805026.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x