כנס אונליין

"בעתיד יהיה ביטוח, אבל לא החברות המסורתיות יספקו אותו"

כך אמרה אילנית אדסמן-נבון, שותפה בפירמת ראיית החשבון KPMG, במסגרת כנס "העתיד של עולם הביטוח" של כלכליסט. לדבריה: "החברות המסורתיות ייעברו לענן במערכות הליבה שלהן, על מנת לאמץ תהליכי בינה מלאכותית ולמידת מכונה. נראה יותר מוצרים על בסיס בלוקצ'יין"

אתי אפללו 12:3906.04.21

 

"העתיד של עולם הביטוח נמצא בסימן שאלה: יהיה לנו ביטוח, אבל לא בטוח שחברות הביטוח ימשיכו לספק את השירות הזה", כך אמרה אילנית אדסמן-נבון, שותפה בפירמת ראיית החשבון KPMG, במסגרת כנס "העתיד של עולם הביטוח" של כלכליסט.

 

 

 

לדברי נבון-אדסמן, ישנם מספר צירים של שינוי שעוברים על הענף. הראשון, שינוי בכלכלה: "העולם הולך לכיוון הדיגיטל כבר כמה שנים והמגפה שאנו עוברים נתנה לזה דחיפה. היום כל חברות הביטוח המסורתית עברו תהליך דיגיטציה של תהליכים גם בתפעול בבק אופיס, וגם מול הצרכן. החברות המסורתיות היו חייבות לתת קפיצת דרך ביכולות הטכנולוגיות, אבל יש להן עוד כברת דרך לעבור, הן תהינה חייבות לעבור לענן במערכות הליבה שלהן על מנת לאמץ תהליכי בינה מלאכותית ולמידת מכונה. כרגע יש מגבלות רגולטוריות ומגבלות סייבר על כך, אבל זה תהליך שיקרה. בנוסף, אנחנו נראה יותר מוצרים על בסיס פלטפורמת הבלוקצ'יין". 

 

הציר השני של השינוי הוא הזירה התחרותית: "אנו רואים חברות ביטוח דיגיטליות שמצטרפות לתחום, אך השאלה היא האם חברות הטכנולוגיה הגדולות כמו אפל וגוגל יפנו אליו גם כן. הן כרגע נכנסות יותר ויותר לעולמות התשלומים ואם הן יחליטו לעשות את זה כלום לא יעצור אותן והכניסה שלהן תהיה מפץ משמעותי. ראינו במזרח את הכניסה של Ant financia מבית עליבאבא, שכבשה את השוק שם, אבל ראינו גם את הרגולטור עוצר את זה".

 

התחום השלישי הוא המוצרים: "נראה יותר מוצרי מיקרואינשורנס - מוצרים קטנים וממוקדים לדברים ספציפיים, כמו ביטוחי ביטולי טיסות. נראה גם מוצרים תלויי שימוש כמו ביטוח לפי שימוש ברכב, וגם התפתחות ביטוחי 'פיר טו פיר' שקיימים כבר בחו"ל. בביטוחים אלו חברי הקבוצה מבטחים את עצמם וחברת הביטוח מקבלת רק דמי ניהול. למשל: ביטוח דירות לבניין שלם. במודל זה הסיכון יתחלק בין חברי הקבוצה, ויגרום להם להיות יותר זהירים".

אילנית אדסמן-נבון אילנית אדסמן-נבון

 

"נראה גם מוצרים חדשים שקשורים לעולם העבודה, כמו מוצרים שמאפשרים המשך תשלום פרמיות לפוליסות במקרה אבטלה, ופוליסה שמאפשרת קבלת שירותי טיפול לילד במקרים של מגבלות במערכת החינוך, וההורים צרכים לעבוד".

 

לדעת נבון-אדסמן נמשיך לראות עוד ועוד כניסה של חברות אינשורטק לתחום, ושיתופי פעולה רבים עם חברות בתחומים משיקים, כמו חברות הרכב. על מנת לא לשקוע, חברות הביטוח יצטרכו להתאים את עצמם לעולם הדיגיטלי, וליצור גם הן שיתופי פעולה.

x